Piticodromul de ian-feb05 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

iata ca mai aparem si noi......
am reusit sa/mi fac pasaportul intr/un final fericit....

liviana la n iorga merge repede .....in 1-2 ore depui actele si nici nu mai ai nevoie de copil, daca aduci poze, dar trebuie sa fi si tu prezenta sa dai declaratie ca esti de acord sa fie trecut copilul in pasaportul tatalui.

eu am de gand sa/mi iau ceva medicamente cu mine, nici nu ma gandesc sa nu!

am o intrebare pe fetele care au mers drum lung cu bebe....cum s/au comportat? i/ati lasat sa doarma mult (1-1.5h) in scaun sau il puneti pe bancheta sa stae si el mai intins....


si crisu a avut o perioada cand nu a vrut sa mai stea in baie, dar eu am spalat/o 2 zile la chiuveta si tot nu i/a trecut, asa ca am facut baie cu ea si in cateva zile s/a linistit, acum trag de ea sa o scot.

tomasa imi pare bine ca Tudor se simte mai bine.
gabiu, tomasa cand ne vedem in parc?

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

bad news, irina a recidivat, suntem inapoi la regim.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
De-acum incepe greul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Offf, biata Irinuca; Anda vei ca in lantul de farmacii Catena au mostre de legume de la firma Naturalis; sunt spaniole; eu le-am folosit pe Andrei si le-a acceptat nesperat de bine; am folosit doua, unul m-a tinut doua mese;
Kris,lui Andrei ii facem baie in sistem de dus; nu vrea absolut deloc sa stea in fundulet si nici jucarele nu accepta langa el; asa ca ori umpem cada de baie ori il tin in picioare in cada si punem dusul pe el e acelasi lucru; o sa pun niste poze ca sa vedeti cum facem noi baie;
Amaya tu iesi cu Andrei pe afara deja fara carucior, nu?
Liviana trebuie sa recomand cuiva un carucior sport si am inteles ca tu ai luat unul de la Baby expo; zi-mi si mie daca esti multumita de el, de la ce firma e si cam cat a fost cu aproximatie; eu am luat unul tot de la baby expo, dar a fost mai mult decat vrea ea sa dea pe asa ceva; thank's


Si azi l-am prins pe Andrei cu pamant in gura din parc; erau unele femei care plantau flori si aveau rsadurile in mijlocul aleii; el s-a aplecat la flori si cand s-a ridicat a si dus la gura "prada", eu stiam ca e pasionat de flori si am crezut ca numai le admira mai de aproape

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, Anda...doctora mea cand aude de diaree zice ca e cea mai grava boala a bebelusilor si asa si e! Regimul trebuie urmat strict 2 saptamani, ca altfel...recidiveaza! chiar daca dupa 2 zile e bine...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Anda, pai cu asta va laudati voi!?! Of mititica de ea!

Kita, da, noi nu mai iesim de 2 luni si jumatate cu carucior, deja urcam treptele fara probleme si facem progrese mari sa le si coboram. Cand mergem pe la cumparaturi si-l mai urc in caruciorul de acolo, sta 2 minute si pe urma vrea pe jos (ca sa mai traga una alta din rafturi)...independent piciul meu!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Amaya felicitari; mie imi este groaza insa cand o sa renunt la el caci nu o sa mai pot sa ma misc cu el ca acum;
Am mai adaugat poze in album; Sper sa poata fi vizionate;

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

O seara buna tuturor!

Liviana, Patri, Bubu05, Kita,va multumesc pt sfaturi in privinta baitei!

Patri, nu a fost niciodata oparita la funduletz, nici macar atunci cand a avut enterocolita- si aveam 10 scaune pe zi. De cand s-a nascut eu am dat-o cu ulei sanosan la pasarica si funduletz dupa fiecare schimb de pampers, iar dupa fiecare scaun cu crema de galbenele. Si a fost mereu exceptional!, Mersi , oricum pt sugestie!

Bubu05, 2 luni a durat la voi " dragostea de baita"? Vai, mi se pare mult. Sper sa reusesc mai repede sa o indrept cu placere spre baita de seara.
Curios, totusi nu s-a speriat de nimic. Poate pt faptul ca nu i-am facut baita cateva zile din cauza febrei?

Ixxi, ti-am urmat sfatul de a ma baga cu ea in cada si parca a fost un pic mai binisor. Am tinut-o mai mult in brate. Dar inainte am incercat , la sugestia mamei s, sa-i fac baita in camera
si nu m-am ales cu nici un rezultat. Nu mai vrea baita, clar! Dupa care am intrat in cada cu ea.

Imi doresc sa gasesc o solutie mai rapida si sa nu va mai obosesc cu problema mea.

Anda, ce rau imi pare pt Irinuca! Dar de ce oara a recidivat?

la mamici si piticuti!




prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Amaya, nu cred ca ar avea sens sa-l duc si mai departe de casa, dar pana la urma nu se stie. Eu as vrea tare mult sa inceapa cresa din septembrie. Sa vedem daca il voi putea si inscrie....
Ixxi, merci de pont. Sotul vrea sa mearga pt pasaport jos langa Academia Militara. La sectia noastra de Politie nu se poate. Cat priveste dormitul in masina, categoric e mai sigura piersicuta in scaunel. Si pt tine este mai confortabil, ca sa poti sta langa ea pe bancheta din spate. La noi tocmai asta e probl cu Matei: sta in scaun numai cand doarme, in rest sta calare pe mine si daca ar putea s-ar duce si peste taica-su care conduce.
Of, Anda, cum a recidivat boala Irinei? Tare rau imi pare!
Kita, caruciorul nostru este no-name, dar este pe placul meu: f usor, se strange si incape in masina. Am dat 100 RON pe el, dar nu stiu sa-ti spun de la ci firma l-am cumparat. Daca prietena ta vrea unul ieftin, atunci sigur gaseste in p-ta Moghioros. Oricum, eu sunt convinsa ca Matei va sta numai in vara asta in el asa ca nu avea sens sa investesc mai mult. Nu se vad pozele tale!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Kita, multumim...trebuie sa facem sport, sa intarim muschii ca sa nu ne mai atarne burta , ca sa nu mai spun ca dupa fiecare plimbare pica lat de oboseala, iar seara la 19:30 isi ia perna si se intinde pe jos ca sa ne semnaleze ca el se preda si vrea la nani...mie imi este mult mai usor fara carucior.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Kita. e un dulce, dulce puiul tau! Sa te bucuri de el si sa aibe parte numai de lucruri minunate in viata!
Super ideea cu colacul in cada! O sa incerc si eu, dar dupa ce ne impacam cu baita.

Eu cred ca toti copilasii din ac copitol merg, numai Bianca mea nu! Merge cu mine de manuta cat mai corect, dar singurica nu-si da drumul sub nici un chip.

Apropo, astazi m-am intalnit in parcul Sebastian cu AnaMAria si cu Victoras. Un baietel scump tare de tot si foarte vioi. Nu sta locului o secunda! Ea este bine si f aglomerata in acelasi timp. Spre mea , am uitat sa o ? despre operatia lui Victoras. Daca ma mai intalnesc o sa o ?, posibil maine dupa amiaza.

Cele care frecventeaza parcul Sebastian , nu veniti dupa-amiezele incepand cu 17.00-17.30? noi suntem pe acolo , in caz ca veniti.


din nou!


prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput