Piticodromul de ian-feb05 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, la ce cresa te-ai gindit sa il duci pe Matei? Ai inceput sa cauti? Si eu vreau sa il dau la gradinita sau cresa in curind.

Un prieten m-a sfatuit sa il dau cind e vara, pentru ca toamna se imbolnaveste mult mai usor. Daca o sa gasesc unde sa il primeasca sub 1 an si jumatate.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Din nou scaune moi, din nou febra. din nou morcovi...

Azinoapte a incalecat gardutul si a cazut din pat... ce sa mai zic.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
De-acum incepe greul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Anda, insanatosire grabnica!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Sirimie, vreau sa-l duc la cresa de pe Drumetului-Drumu Taberei.
Of, pt mine lista belelor nu s-a incheiat. Dupa ce a facut pneumonie si o complicatie la inima, acum mama mea si-a rupt mana stanga si are dureri! Sunt foarte suparata. Parca ne-a blestemat cineva. Dupa ce anul trecut am avut eu probl. de sanatate si pe 4 aprilie ma operam, anul acesta se pare ca e sortit suferintei (fizice) pt mama mea. Maine va trebui sa merg la Braila. Voi sta pana duminica ca s-o sustin moral si eventual s-o ajut. Colac peste pupaza si sotul meu lipseste de acasa vineri-duminica, asa ca Matei va sta cu bona si socrii. Matei este si astazi f marait, sunt convinsa ca tot de la masele. Macar si-a revenit cu scaunele si mananca bine din nou.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Anda, sanatate multa balerinei. Daca ai nevoie de ceva, un sfat, o vorba macar, aici sunt. Eu ma gandesc cu groaza ca daca ni se intmpla, Doamne fereste, vreo recidiva nici nu mai are de unde slabi...pe de alta parte nici sub clopotul de sticla nu-l pot tine oricat as vrea. Chiar azi l-am prins cu interzise in gurita.

Fetelor, cum il ingras la loc? Nu de alta dar sa aiba de unde in caz de boala.

Amaya, Liviana, ii dati la crese si gradinite de stat? V-ati hotarat? Si daca da, cum ati reusit sa luati hotararea? Ca eu ma tot gandesc si razgandesc, gasesc mereu si argumente "pro" si "contra".
Gabiu, cu siguranta iti dau bip cand mai iesim in parc, numai sa ne nimerim ca ore. Mi-e dor de voi.
Kita, sanatate multa. Nu-ti spun cat m-au ajutat postarile tale in boala lui Tudor.
Dana, Ruxi e mai bine? Doamne ajuta!

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, offff, fii tare desi imi inchipui cat de greu iti este! Ma gandesc mult la tine sa se insanatoseasca repede mami a ta.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of, ce de vesti triste...as vrea sa fim toti sanatosi si fericiti, dar...incercati voi, mamicilor, sa fiti tari si increzatoare, ca pana la urma totul va fi bine, asa cum va vrea Domnul! Imi pare tare rau cand aud ca piticii sunt bolnaviori, ii pup pe toti si le urez insanatosire grabnica, de asemenea sunt alaturi si de bunicii care sufera. Curaj!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Citesc iar repede, repede!Un ochi plange unul rade...Asa e cu bbii!!

Si eu sunt nevoita sa caut o cresa! Pentru ca efectiv nu mai pot! MA alerga Tudor..NU sta la schimbat!Tr sa imi gasesc pozitie favorabila ca ma loveste cu picioarele...

SI m-am gandit ca macar de la 7.30 al 12.30 mi-ar fi de mare ajutor cresa! NU vreau decat sa se joace sub suprveghere si atat!Dar asta dupa ce merg la control!

SI chair cum spuneau fetele acum e vara si probabilitatea de imbolnavire e mica...Raceleile ar fi cum ar fi,dar cu bolile contagioase ale copilariei e mai rau!


Noroc ca doarme dl Viezure si am reusit sa strang rufele sa le asez si sa calc ceva si sa va scriu si voua ca ard de nerabdare sa va spun ceva!

As vrea sa stiu si eu parerea voastra asa ca simplii cetatenidespre un comentriu facut de cineva care v-ar adresa o apreciare de felul:

-"Lasa, nu mai discuta atat despre sacrificile pentru copil, ca si asa sotul tau si l-a dorit mai mult!"
-"Adica eu nu? "
-"Nu stiu!"


In conditiile in care acel copil a venit pe lume cu sacrificii,cautari de tratamente si asumare a unor riscuri imense!

Spitalul Fundeni ,drAnca ,dr Hamyd spusesera clar ca fara tratament injectabil cu Clexane, pe tot parcursul sarcinii nimeni nu garanteaza pentru mama!(Numai Tutunaru a fost receptiv al indoielile mele si s-a prins de erori in lant)
Kita,tu stii prin ce emotii si stresuri am trecut!

Poate eu nu imi dau seam pe ce lume sunt sau unii oamenii traiesc prin a arunca cu otrava!

Aaaaa ,am pus poze "viezuroase"!



http://community.webshots.com/user/bestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Imi pare tare rau pentru cei bolnavi!

Tomasa incearca Tonotil N, intreaba doctorul despre el. E bun pentru convalescenta, si destul de scump, dar mie mi-a facut o impresie buna cind i l-am dat lui Vladut.

Bestutza chiar nu conteaza ce zic altii, nu mai fi suparata. E rautate gratuita, trebuie sa ridici din umeri si sa eviti persoana..

Liviana multa sanatate mamei tale! Iti multumesc pentru raspuns. Ai primit recomandari pentru cresa de acolo?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Problemele ridicate de piloti si solutiile oferite de ingineri

Sa nu ziceti ca inginerii n-au simtul umorului.
Mai jos sunt niste probleme notate de piloti de la Qantas (compania aeriana australiana) si solutiile inginerilor de la service.
(P=Problema semnalata de pilot, S=raspunsul inginerilor.)

P: Cauciucul principal de pe stanga aproape ca trebuie schimbat.
S: Aproape schimbat cauciucul principal de pe stanga.

P: Zborul ok, doar "aterizarea automata" cam dura.
S: "Aterizarea automata" nu este instalata pe acest avion.

P: Joaca ceva la bord.
S: Strans ceva la bord.




P: Gaze moarte pe parbriz.
S: Comandat gaze vii.

P: Semn de o scurgere la echipament aterizare dreapta.
S: Semn inlaturat.

P: Franele de frecare blocheaza valvele de viteza.
S: Asta le este scopul.

P: Sistemul IFF inoperabil.
S: Sistemul IFF intotdeauna inoperabil daca este OFF.

P: Suspectez crapatura in parbriz.
S: Suspectez ca ai dreptate.

P: Motor 3 lipsa.
S: Gasit motor 3 pe aripa dreapta dupa ce l-am cautat putin.

P: Avionul merge caraghios.
S: Avertizat avionul sa stea drept, sa zboare cum trebuie, si sa ia lucrurile in serios.

P: "Radarul tinta" bazaie.
S: Reprogramat "radarul tinta" sa cante cum trebuie.

P: Soricel la bord.
S: Instalat pisica.

P: Zgomot de sub bord. Suna ca un pitic care bate ceva cu ciocanul.
S: Confiscat ciocanul de la pitic.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput