Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Crinuta, cum sa-l lasi pe Rayan la matusa ta??? Doamne fereste, te cred nici eu n-as concepe asa ceva...Desi sunt convinsa ca propunerea a fost facut cu cele mai bune intentii si cu toata dragostea din lume.
Si apropo de lovitura de la nas, si la noi se mai intampla, tot asa, neintentionat. Ei inca sunt mici si nu-si dau seama, uneori se joaca, sar si te lovesc destul de rau. Sotul meu a mers si la serv. cu nasul invinetit de-l intrebau colegii ce-a patit si mustaceau auzind explicatia.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu Tomasa, era o gluma. Ele l-au placut enorm pe Rayan si tot glumeau ca " o trimitem pe mama acasa si te facem neamt".
Evident nu vorbeau serios.
Iti dai seama ca eu nu il las pe Rayan cu mama cateva zile, daramite cu altcineva, desi, m-a uimit matusa-mea cu rabdarea si tactul ei in ceea ce-l priveste pe Rayan.
Si cand sunt suparata pe Rayan, cum adoarme, in 10 minute nu mai pot de dorul lui si merg intr-una in camera sa il pup.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Am inteles acum, Crinuta. Trebuia sa-mi imaginez ca era doar o gluma...normal ca nu-ti puteau propune la modul serios asa ceva. Nu cred ca exista vreo mama care ar fi acceptat asa ceva. Ma bucur ca i-a mers asa de bine acolo lui Rayan mic si ca a fost atat de iubit.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Fetelor va multumesc mult pentru complimente si urari. Eu de ametita ce sunt nici macar n-am urat la randul meu La multi ani! tuturor celor ce se serbeaza de Sf. Andrei. Scuzati-ma, dar va doresc din suflet multa sanatate si fericire la tot pasul!

Liviana, multumesc, insa eu nu cred ca sunt severa cu mine. Ce sa astept eu de la mogaldeata aia de om cand eu ma enervez la un amarat de joc de carti si fac in toate felurile, dar el care, mititelul, are chiar multe scuze pentru comportamentul lui iar cea mai importanta, in opinia mea, este frustrarea datorata neputintei de a comunica in ciuda eforturilor lui repetate (fiindca aceasta este cauza frecventa a supararii lui), si eu sa ma enervez pe asta!?! Am eu dreptul asta!?! NU, categoric nu. Eu consider ca e datoria mea sa-l inteleg si sa-i ofer dragoste si blandete indiferent de cum se manifesta, mai ales ca el este cu adevarat un copil cuminte. Ce vina are el ca eu sunt insarcinata si mai sensibila si mai fara rabdare sau ca ma lasa nervii!?! N-are mititelul nici o vina si din cauza asta ma simt atat de vinovata, fiindca pentru nici un motiv din lume nu am scuza ca sa-l lovesc, oricat de usor, cu atat mai mult cu cat el nu intelege acum absolut deloc de ce fac asta, deci mai este si inutil pe deasupra.

Tomasa, nu asta era intentia mea, Doamne Fereste, pur si simplu nu-mi vine sa cred ca am putut sa lovesc puiul acela de om care imi ofera atata fericire si dragoste si ca pentru un moment mai tensionat am uitat aceste lucruri. Imi fac si eu mea culpa cu voi fiindca simt nevoia sa imi recunosc greseala si poate astfel sa ma iert mai usor.

Sa va spun cum a reactionat la televizor in camera? parerea mea, ca foarte bine. Aproape nu mai iese din camera, sta si se joaca pe covor cu masinutele lui si din cand in cand mai ridica ochii spre el, insa parca ii ofera o senzatie de confort stiindu-l acolo doar fara a fi nevoie sa se uite in permanenta (nu stiu daca ma fac inteleasa exact). Il vrea deschis numai pe muzica si singurul lucru pe care nu-l rateaza este reclama aceea la Orange Shared Minutes la care se ridica imediat in picioare si incepe sa chiuie de bucurie.

Oana 29+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, si eu am vazut pozele si esti o frumoasa. Iti sta bine bruneta, tre' sa recunosc.

In ceea ce priveste "lovitura" data lui Andrei, daca a fost la pampers n-a simtit nimic. O fi fost uimit/socat din cauza gestului, dar eu nu cred ca tu ai dat tare.
Bineinteles ca te inteleg ca te simti vinovata, si eu de altfel simt la fel cand ii mai scap una ( ma simt ultimul om) dar incearca sa treci peste acest eveniment.
Adevarul este ca sunt situatii in care ei o cer din plin si atunci e tare greu sa te abtii ( vorbesc din experienta mea).
Eu chiar zilele astea ma gandeam in ce loc sa il pun cand il pedepsesc, ceva de genul " time out" pentru 2-3 minute, pentru ca am vazut ca metodele astea dau roade.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, multumesc.
Cu problema mea, n-am ce face, asta sunt si ma raportez mereu la mama mea pentru care cele mai grele palme, care lasau cele mai urate vanatai si singurele care aveau puterea de a schimba permanent un comportament neadecvat erau cuvintele si nu cuvinte urate, din contra, cuvinte bine alese si spuse din suflet care te faceau sa te rusinezi si pentru cel mai adanc gand urat. Sunt 100% impotriva corectiei fizice (pe care o consider complet inutila si contraproductiva) si din cauza asta sunt atat de dezamagita de mine "cum tocmai eu!?!" Eh, macar o sa-mi fie invatatura de minte si nu voi mai repeta greseala asta. Nu vreau sa-mi gasesc scuze fiindca o iau asa: daca eu as fi fost in locul lui Andrei si sotul in locul meu nu cred ca cineva ar fi acceptat scuza ca l-au lasat nervii si nu s-a mai abtinut si din cauza asta m-a pocnit, fie si la fund , si crede-ma ca pot fi asa insuportabila cateodata incat m-as bate singura.

Oana 29+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya,

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

La Multi Ani Andreilor si Andreelor!(cu intarziere,stiu,dar n-am avut timp sa intru ieri pe net).


Am vazut poze cu fotomodela(superba rochita) si mi-a -placut tare.Si cu Andrei am vazut pozele,simpatic foc.

Eu am o stare de neliniste,Natalia e bolnavioara,cica rosu in gat dupa cate am inteles de la jupan,febra,are antibiotice dar am inteles ca e vesela.In plus vecinul meu de palier a murit azi dimineata,am fost sa aprind o lumanare si diseara ma duc la priveghi.Nici analizele tatei nu au iesit bine...Nici nu pot manca,ma doare capul ingrozitor si nu-mi gasesc locul.Sambata viitoare lec in Liban,vin in Bucuresti pe miercuri,poate mai faceti o intalnire sa va vad.

Scuze daca am venit cu vesti triste dar chiar altceva nu stiu ce sa scriu.

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Lavinia, imi pare rau pentru vestile proaste.

Si eu sunt pentru intalnire. Ce ziceti fetelor?

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La multi ani tuturor romanilor!

Patricia, simpatica tare Rb cu rochita cea frumoasa! Dimineata tati a fost cu Matei la "bazini", adica au vazut masinile cu ocazia defilarii armatei in centrul orasului. Eu am ramas acasa sa fac papa, pe cand ei s-au distrat la "manifestare". Vom merge diseara la inaugurarea instalatiilor, caci atunci e cel mai frumos moment. Am inteles ca vor fi i artificii. Imi pare rau ca n-a mai raspuns nimeni propunerii mele, poate e cazul ca pe viitor sa nu mai fac.
Alex2, Matei al meu se impaca f bine cu sticlele din plastic cu dop special (din alea pt sportivi care ies si intra). Tu ai incercat cu ele? Ziua bea apa numai cu aceasta sticla si doar noaptea lapte cu bibe.
Tomasa, succes cu proiectul BB2 programat pt 2007!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput