Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117286
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54123
3. Bilantz olguta12 48095
4. J D E monica70 38350
5. A murit Laura! craciunitza 29116
6. Un nou inceput...(2) danangie 27509
7. scrisoare catre mama Picasso 22207
8. Curiozitate! Ana68 21562
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20160
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20137

post an entry in your weblog   Jurnalul lui dyonise  Ultimele 50 de mesaje   
Necunoscut
dyonise
  21/12  untitled
Ma intreb uneori: unde sunt eu, printre sutele de ganduri legate de serviciu, casa, copii, vremea de afara si criza mondiala? In care colt al mintii mai salasuieste o parte din mine cea care voia ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
1 Raspuns
Necunoscut
dyonise
  22/10  Atat de frica!
Mi-a fost atat de frica! Dumnezeule! Credeam ca stiu ce inseamna frica. Poate ca n-am sa par total caraghioasa daca am sa marturisesc ca mi-e teama de intuneric de cand ma stiu. In mod normal, ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
9 raspunsuri
Necunoscut
dyonise
  30/08  Suflete de cristal si ... despre copiii ALTFEL
Nu m-am gandit ca acest text va avea ecou si ca se va transforma intr-o discutie despre copiii speciali. Dar poate ca anumite lucruri trebuia pur si simplu spuse. Ati auzit despre ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
34 raspunsuri
Necunoscut
dyonise
  08/05  Despre libertatea unei batrane printese
Mica poveste, nu foarte originala, despre aparente -Un cadru, doar un cadru, cerura voci din multimea de reporteri si cameramani inghesuiti in fata portii. -Domnilor, fiti rezonabili. ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
2 raspunsuri
Necunoscut
dyonise
  10/04  Al nimanui
Azi am fost la doctor cu puiul meu. Stiu, o sa spuneti: - Dyonise, iar vii cu povesti din astea lacrimogene? In afara de meditatii cu sunet de ploaie pe fundal si probleme medicale nu gasesti ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
5 raspunsuri
Necunoscut
dyonise
  07/04  emotie de primavara
Inca te visez. Si nu stiu de ce. Nu ar trebui sa intample. Dupa atata timp. E ca si cum unul dintre firele subtile care ne legau ar fi refuzat sa se rupa odata cu celelalte. S-a intins, s-a tot ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
3 raspunsuri
Necunoscut
dyonise
  08/02  Mamica incepatoare
- Nu stii ce inseamna sa fii mama ! - Sunt deja mama, i-am raspuns mamei mele, mangaindu-mi protector pantecul rotunjit de mica fiinta care crestea inauntru. - Oi fi tu insarcinata dar inca nu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
1 Raspuns
Necunoscut
dyonise
  01/11  Intalnire incerta cu un inger
Ploua! Iar... M-am sculat fara tragere de inima din pat. Afara e intunecat si umed si eu trebuie sa merg la administratia finanaciara sa depun niste acte. In fine, am ajuns in statia de autobuz ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui dyonise
14 raspunsuri