Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117428
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54403
3. Bilantz olguta12 48338
4. J D E monica70 38622
5. A murit Laura! craciunitza 29336
6. Un nou inceput...(2) danangie 27692
7. scrisoare catre mama Picasso 22301
8. Curiozitate! Ana68 21718
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20450
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20271

post an entry in your weblog   Jurnalul lui danangie  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

danangie
Un nou inceput...(2)
Acest mesaj a fost trimis de danangie pe data de 27/07/2010 la 14:45 .:. 27693  vizionari .. Exista 221 raspunsuri la acest anunt
Ia sa vedem daca am inteles bine. Multumesc lui ADMIN ptr intelegere si rabdare. Nu e ca tin neaparat sa am un blog , sa-l fac sa arate nu stiu cum.....eu vreau doar sa scriu. Sper ca asa nu se va mai incarca greu, ca si eu am de multe ori probleme in a intra pe blog.

Ok, acum...multuesc tuturor ptr urari.
Eu sunt sigura ca voi avea tot baiat. Inima imi spune acest lucru.Si mi-am facut si testul ala din calendarul chinezesc si mi-a iesit tot baiat. Deci voi fi soacra cu trei nurori.

DARIA spatele continua sa ma doara.Dar de exemplu daca stau toata noaptea intinsa....asta se intampla cand nu dorm in cam cu Mattia.....a doua zi nu ma doare spatele. Si incepe sa ma doara si atunci cand mai fac curatenie.Si doar am spalat doar aragazul si chiuveta plus marmura din jur...si efectiv nu reuseam sa stau in picioare.A trebuit sa iau un paracetamol. Ecografia o am pe .....17 august.Da.Ca pe 19 am ctrl gincologic.Le cam incurc.....

Pa va pup




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi



Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /23  

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 09/08/10 @ 16:10 Reply with Quote
Dana, am fost la dr., totul e ok, sunt putin mai rapide bataile inimii, insa in limitele normalului - 158. De la 160 in sus e alarmant. Dr. zice ca in maxim 2 saptamani nasc. Sper sa nu stea mai mult don'soara, ca abia astept s-o scot la plimbare!
Tu ce faci, cum iti e cu spatele?
Va pup pe toate!

Lora, mami de Iustina si 36+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Back to top

szivarvany
green eyes`mom

Posted 09/08/10 @ 16:29 Reply with Quote
Wow, Lora, deci 2 saptamani si ai doua fet cucuiete Nastere usoara iti dorim si o bebelina sanatoasa tun !!!

Danangie, cum mai esti ???

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Back to top

danangie
Mami de 3 muschetari!!

Posted 10/08/10 @ 15:52 Reply with Quote
Buna ziua fetelor,

LORA chiar ca 2 saptamani....wow....Iustina ce zice? O vei lasa cu tati sau la bunici? sunt chiar curioasa de reactiile ei. Vor fi diverse ca ea e deja maricica.

DARIA spatele ma mai doare dar mai rar. Asta ca tot incerc sa evit sa stau prea mult in fund. M-a durut ieri ca facusem putina curatenie. In rest, sper sa nu ma am dureri asa mari. Iti multumesc de intrebare.


As fi vrut sa deschid un alt topic cu un titlu: viata de cuplu la aparitia bbilor. Mai inainte de copii stiam ce-i aia ....acum habar nu am cu ce sa mananca. Cam naspa acest lucru. L-am realizat de putin timp.....deci Alin nu are chef si nici nu simte nevoia ca sa stea numai cu mine.Sa iasa.....Ar vrea...dar nu vrea sa lase copiii singuri.De parca i-am lasa singuri. Imi aduc aminte acum ca de Craciun cand ai mei au fost aici as fi vrut sa profit si sa-i fac o surpriza lui alin si sa mergem la film, la cinema. Imi place foarte mult cinema-ul.....dar am abandonat ideea ca stiu ca ar fi refuzat. Deci , da eu inteleg ca totul ptr copii....dar oare chiar totul?? Sa nu ma intelegeti gresit...bine ca cine ma cunoaste nu are cum sa inteleaga gresit......dar oare...tutto qua??? Asta-i viata? De-acum viata se va sfarsi asa? Sa crestem copiii, sa-i asezam la casele lor si gata sa ateptam sa murim?? Cam asa e la Alin. Si sunt foarte amarata sa constat acets lucru. Adica el efectiv nu-l intereseaza daca neglijeaza total viata de cuplu. E gresit ce spun? Citisem daunazi un topic despre o mamica unde intreba ce sa faca.....ca ar vrea sa mearga in luna de miere si ar trebui sa lase bbul de 8 luni acasa la bunici. E drept ca eu asa mic nu as avea curaj sa-l las......dar aparte asta, am descoperit cu aceasta ocazia ca si mie mi-ar placea sa ies cateva ore cu Alin. Eh....uite si eu acum ce probleme imi fac.....doar ca am constatat cu amaraciune ca ptr Alin nu mai exista viata de cuplu. Are copii si gata....nu-l mai intereseaza nimic.....




Mami de Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi


Back to top

szivarvany
green eyes`mom

Posted 10/08/10 @ 16:10 Reply with Quote
Danangie, sunt mai rari barbatii ca Alin, sa stii !
Evident asta nu inseamna ca tu nu contezi sau nevoile tale nu ar fi prioritate si ar trebui sa-i spui ceva de genul ca x ore / saptamana trebuie sa le petreceti voi 2 si punct. Ca oricum va veni o perioada mai efervescenta cand vei naste bb3 si pana va acomodati si trebuie sa profitati. Oare va fi de acord ???
E tare frumoasa ideea de mers la cinema !


Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Back to top

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 12/08/10 @ 10:13 Reply with Quote
draga mea draga..ce ma bucur sa aud ca esti mami pentru a 3-a oara..
sa dea DD sa fie o sarcina usoara...
eu zic ca vei avea o fata..daca va fi asa imi veti trimite o sampanie de aia buna sa ma chilesc in cinstea voastra????(p.s.:eu sunt cam pocita:))) )



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Back to top

danangie
Mami de 3 muschetari!!

Posted 16/08/10 @ 22:48 Reply with Quote
Buna seara, n-am mai scris de mult.....citesc dar nu mai scriu. DARIA da, ador cinemaul.Ar fi imposibil ce propui tu, deoarece nu am avea cu cine lasa copiii. Adica, parintii mei si ai lui sunt in Ro.cumnatii au si ei familia lor cu copii. Fratii mei sunt la 16 km de mine.....Eu as fi vrut sa profit cateodata cand mai venea sormea la mine....sau cand venea mama......

MY_LADY zici c esti pocita? Vedem noi cum aranjam cu sticla aia.

LORA nu ai nascut nu? Imi dai un semn ca sa facem si noi galerie,da? Pupam fetele.

ELLA cum ela mare? Ai vreme buna?

Maine am eco. Las baietii cu cumnatamea. Cand plecam noi ei vor dormi......deci nu ne vad cand plecam.Sper sa nu fie asa tragica trezirea.





Mami de Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi


Back to top

ella10
membru junior

Posted 16/08/10 @ 23:50 Reply with Quote
salutare!!!nu am mai scris cam de multisor....la mare e frumos,avem vreme frumoasa,chiar foarte frumoasa...doar ca statiunea nu ne prea place dar e bine;plaja e ingusta si apa adinca,mai mergem la mamaia la plaja si mai stam si la piscina unde suntem cazati...suntem bine,bia a avut ceva mucisori dar i-a trecut;ii place mult in apa,insa nu vrea colace foarte curajoasa,la inceput nu vroia sa intre in apa acum insa se lasa cu plinsete cind tb sa o scot din apa

dana nu stiu ce sa-ti zic de felul in care gindeste Alin acum ...ma refer la viata voastra de cuplu...noi o mai lasam pe Bia la ai mei si mai mergem si noi la mall singuri,la film chiar si in Copou,insa nu putem sa nu o luam cu noi in concediu...cu toate ca tare am vrea sa mergem citeva zile singuri caci ne-a zapacit de cap la mare,e tare incapatanata,nu vrea sa mearga pe jos,vrea in brate sau dupa cap la tat'su ...stateam si ma gindeam ca daca aveam doi oare cum ma descurcams-a facut rea Bia ,nu prea ne mai asculta si face numai ce vrea ea,impinge copiii,ii bate,nu mai imparte jucariile asa cum o facea inainte...sper sa-si revina ...nu stiu ce sa mai fac

va pup ,ne mai auzim!!!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)

Back to top

danangie
Mami de 3 muschetari!!

Posted 20/08/10 @ 14:01 Reply with Quote
Buna ziua,

Am o stare ca nu am chef sa scriu.

ELLA naspa cu comportamentul Biancai.Trebuie sa gasiti motivul. Eu slava Domnului am noroc ca Alessio n u este si nu a fost niciodata agresiv cu copiii.Cateodata ma si oftic ca daca se apropie vreun copil mai tupeist de jucariile lui...el le lasa acolo si pleaca cu coada intre picioare. Faptul ca nu vrea sa dea jucariile nu e o treagedie.
Nici eu nu cred ca as putea sa plec in vacanta singura. Eu ma refeream ca as fi vrut la o inghetat, la un film...dar ma rog....

Off, mai scriu eu...pup all!




Mami de Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi


Back to top

szivarvany
green eyes`mom

Posted 20/08/10 @ 14:29 Reply with Quote
Mai scrie-ne despre cum esti, daca ai mai fost la doc !!!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Back to top

danangie
Mami de 3 muschetari!!

Posted 21/08/10 @ 14:25 Reply with Quote
Buna ziua,

Draga DARIA ,

Scuza-ma ca nu am mai scris. Da , fusesem la doc...deci pe 17 am avut eco. O mareeeee neintelegere. Crezusem ca in acea eco imi va face si DT. Dar nu a fost asa. Trebuia sa imi iau programare ptr un interviu, ptr ca ei sa-mi explici ce inseamna DT si TN. Cu tot ca stiam tot ce se poate stii despre acest lucru...nu a contat. Si pe deasupra trebuiam sa-mi dea programare, pe urma, ptr a face DT si TN. Si ma morcovisem tare. Eram atat de amarata. Ca intr-o sapt era imposibil sa imi dea 2 programari. Si deci m-a chemat la ecografia simpla si in timp ce masura pe bb i-am explicat doctoritei cum sta treaba, despre neintelegere. A chemat un doct si spre marea mea bucurie mi-a dat programare a doua zi. Fara interviu fara nimic. A doua zi si mai dezamagita. La Alessio si la Mattia am mers la particular sa fac DT si TN. Si la eco.....mi-a masurat si s-a uitat la toateeeeeeeeeeeeeeeeeeee cele. Aici...ducandu-ma la stat...ca nu am avut bani, ce sa fac...asta e...astia-s timpii acum......m-a tinut efectiv 1 minut. A masurat doar translucenta nucala , bataile inimii si atat. Eram atat de dezamagita ca nici nu reuseam sa vorbesc. Asta e. Acum la 20 sapt cand voi face morfofetala ma voi duce la particular,acolo unde facusem ecografiile si cu baietii. Ca ar trebui sa fac eco cam prin octombrie si atunci deja iau salar intreg...nu ca acum doar 30 %. Cam atat.
Aaa am uitat s dau detalii despre nazdravan. Pe 17 se misca de numa ca n u reusea sa-l masoare. Si de fapt, nici nu a reusit sa-l prinda bine.....era putin ghemuit. A doua zi l-a prins bine de tot. Are 5,5 cm. 168 batai. TN de 1,3 mm. Deci e perfect. Sa dea Domnul sa fie si de acum in colo.
Ma etrag, il am pe Ale racit.Si ma ustura si pe mine nasul si ma doare-n gat. Offf.




Mami de Alessio Michele(2 ani si 2 luni) si Mattia Gabriel(9 luni)

Pozici cu noi


Back to top
# /23  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page