Braduti draguti de ian-feb 2005

Braduti draguti de ian-feb 2005 | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj




(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), (33), (34), (35), (36), (37), (38), (39), (40), (42), (44), (45), (46), (48), (49), (50), (51), (52), (53), (54), (55), (56), (57), (58), (59), (61), (62), (64), (65), (66), (67) (68)(69)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria)
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta)
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05)
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly)
3 Mara Theodora (Megg)
3 Alexandra Beatrice (Ilucae)
5 Ioana-Eleonora (Simonadinca)
5 Nectarie Ioan (Adita)
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena)
7 Andreea Oana (Leta)
7 David Iulian (Ioanaiub)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu)
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica)
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) poze
13 Mihai Cristian (Bdana):
15 Codrin (Lorellay)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza)
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35)
18 Irina Ioana (Witchie)
23 Victoras (Claudiai)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi):


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo)
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu)
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza):
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
15 Codrin (Lorrelay)
17 Daniele (Chiccutza)
18 Cristina Mihaela (Ixxi)
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya)
20 Sebastian (Clara03)
21 Matei (lbelciug)
21 Codrin Stefan (Shobo)
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie)
28 Ingrid (Eryteea)
Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Liviana, noi nu avem serbari prea multe la gradi. Acum nu stiu sa urmeze vreuna, dar ma interesez. Si cum faci costumul de greieras?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubule, o sa pun poze.

Rayan a prezentat Germania, dar nu mi-a mers prezentarea facuta de mine in power point datorita tipurilor diferite de windows, insa toti copiii au prezentat super, au fost intrebati de tara, capitala, limba vorbita, lucruri caracteristice, la care eu i-am spus despre Oktoberfest ( si el explica in detaliu cum pe langa bere sa mananca carnati, ca asa i-am spus eu, dar el a mai adaugat si pizza :))) ), apoi a spus ca Imnul Europei are la baza muzica lui Beethoven, deci ne-am descurcat si fara prezentare. Alti copii au venit cu planse, oricum a fost super.


La serbarea de acum o sapt a avut de spus o poezie in germana, invatata in 3 zile. Poezia era despre primavara. Atunci se simtea cam nesigur, insa acum o turuie toata ziua buna ziua.

Urmatoarea serbare va fi si mai complexa, cu sceneta, dansuri, cantece, costume.

O sa pun poze.

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Patricia, multa sanatate la voi acolo!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, Crinuta, o sa-i fac costum verde de greieras. I-am cumparat materialul, ochelari are deja (cu luminite!) iar antenele vad eu cum le improvizez. Fracul nu va fi chiar frac, ci un material care se baga pe cap si areo coada la spate.
Uf, Patricia, prin cate emotii ati trecut! Bine macar ca v-ati revenit cu tratament. felicitari pt micuta balerina!
Coraly, nici noi nu avem multe serbari, doar iarna si in vara. Personal mi se par suficiente, doar nu-l fac actor, plus ca pt costume trebuie ceva preocupare, mai ales daca vrei sa faci economii la buget.
Crinuta, f frumos din ce povestesti, R merge la gradi particulara cu predare in germana? Tu faci cursuri de muzica in gradinite?
A scris Bubu ca eu n-am vazut?





Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu Liviana, Rayan merge la gradi de stat din ianuarie.
Nu se preda germana, insa educatoarea stia ca noi stim, si cum in grupa lui Rayan sunt copii si de alte nationalitati, s-a gandit ca Rayan ar putea spune o poezie in germana, avand in vedere ca atat eu cat si mama stim aceasta limba.

Acum pt serbarea din iunie fac un dans/cantec/joc in finlandeza. Nu stiu multe, il aud pe Rayan si nu stiu cum a memorat asa ceva, ca eu nu pot.

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pozele de la serbare: http://community.webshots.com/album/577782487gbFNKe

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, f draguta papusa ta. Si costumul e reusit, vad ca tot pt varianta home-made ati optat.
La castinguri ati mai fost?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, merci. Trebuia sa fie home made si trebuia sa fie facut doar din materiale reciclabile, in masura in care de putea.

Nu stiu ce va fi la urmatoarea serbare, cred ca se vor face costume la comanda, nu stiu inca....


Imi pare rau ca nu am poze de la serbarea cu ocazia zilei Europei. Poate fac rost de la alti parinti.

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=RapW4MuYFXk&feature=related" target="_blank">Divine Mercy








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Patricia, sanatate multa !

Crinuta foarte dragute pozele, foarte dulce Rayan, ii sta bine in albastru !

Liviana am mere pe mar si chiar si o para in varf de par ! Si mi-au inflorit capsunii si murul ! Asa ca avem sperante de fructe anul asta. Si am si tuns luni prima data gazonul... plesnesc de mandrie, ce mai, nu speram sa ma descurc asa de bine. Ce-i drept am ajutoare

Fetele noi suntem bine, ne curge ba nasul, ba tusim dar usor de vreo trei saptamani cu pauze, cred ca-i voi face un exudat ca deja ma enerveaza. Am tot zis ca-i de la vreme, ca era foarte umed aerul si noi atunci facem rinite, apoi ca-i de la inot (merge de doua ori pe saptamana si nu stiu zau cum se usuca pe par pe-acolo) apoi ca-i de la inghetata, ca nu se poate opri din mancat... dar gata ii fac un exudat, sa ma linistesc.

In alta ordine de idei Dragos a fost la Teatrul Ion Creanga la spectacolul Pinocchio ieri cu gradi si s-a urcat pe scena baiatul meu sa-l ajute pe Geppetto cu o buturuga .... l-a ales Geppetto din public si nu a ezitat o clipa, a avut curaj si mi-a zis ca s-a distrat tare bine pe scena...
Duminica mergem din nou la Oper Romana, la Motanul Incaltat, de-abia astept.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladia1 spune:

Neatza fetele!

Am nevoie de un sfat din experienta voastra landoul este util? pe ce perioada (0-3-6 luni) sau e un moft?

pupici la voinici si voinice

Mamica +28 si CRY (2005)

Mergi la inceput