Gemanutzele-n luna iubirii... (40)

Gemanutzele-n luna iubirii... (40) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj

~~~~~~ ANIVERSARILE NOASTRE ~~~~~~

22 mai - SunSmile

23 mai - Alynutza

24 mai - Tzuni
24 mai - Raluca
24 mai - Doina

25 mai - Liliana (Liliac1)

28 mai - Delia (Blackgirl)[/cheers]

29 mai 1988 - Adina

30 mai - sotul lui Olim

1 iunie - Aida

2 iunie - anamariame
2 iunie - Luna

3 iunie - Lora
3 iunie - Bia (Mercedes)

4 iunie - cami_antonia

12 iunie - Mercedes

17 iunie - Olim

18 iunie - DianaR

19 iunie - ioana_du



Daca doriti sa recititi...
(1),(2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28),(29),(30),(31),(32),(33),(34),(35),(36),(37),(38),(39)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

[red]Raluca... Bine ca fratele este bine, sanatos, sper sa treaca repede timpul si sa se intoarca cat mai repede! De Pasti, nu? Restul... sper sa se rezolve cat mai usor, cu multa speranta!

Nu de Paste. Ca abia a plecat. Era vorba in jur de 15 iulie, acum o sapt. am aflat ca in august si daca reuseste sa-si prelungeasca sederea, tocmai prin septembrie...
Poate se rezolva toate pana la urma.
Am citit ca si la voi e cam nasol...

Citat:
citat din mesajul lui doinabita
Rll, ce s-a intamplat cu fratele? e bine acum?eu nu stiu despre ce vorbiti.

Nu s-a intamplat nimic cu el, Doina. A plecat in misiune in Afganistan. Despre asta era vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

N-am inspiratie de un titlu mai bun pt noul capitol.
Dar sunt deschisa ideilor voastre, asa ca indrazniti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Raluca, ce vesti... Da, asa-i, si la sot la munca "miroase", se preconizeaza si concedieri, deja un coleg de la el din departament a fost mutat cica altundeva, iar sotul tb sa preia si sarcinile colegului. Munca multa, multe ore suplimentare, bineinteles neplatite, acelasi venit. Deja au avut sedinta disciplinara ca "de ce si-au permis sa plece la program si nu au stat ca si ceilalti pana seara la 20.00-21.00???" Il vad cum vine seara stors, cu dureri de cap, satul de sedinte si negocieri. De-asta, cand vine socrela, il bag in concediu medical (pt odihna ), poate i se mai ridica nivelul psihic si energetic. Plus vitamine! Se pune ca m-am plans la voi?

Liliac, multumesc de aprecieri referitor la poze! Pana la urma au fost doar 2 intepaturi , un vaccin l-a combinat cu altul! Dragos a plans, insa era si mama si tata langa el, plus o droaie de jucarii, plus asistentele si doctorita care il trateaza ca pe copilul lor. Chiar asa i se spune "copilul cabinetului"! A trecut, nu a facut febra, a mancat ieri, vad ca si azi pana acum este ok. Stau insa cu ochii pe el ca pe butelie! In plus, o am si pe mama langa mine, caci de ieri s-a plans de ceva ameteli, dureri, oboseli! No, sper sa se rezolve doar cu ceva mai multa odihna acasa!

Legat de vaccinari, parca si pe voi va asteapta luna asta, cel de 4 luni, nu? Am tot citit pe aici pareri si pro si contra vaccinurilor, insa eu sunt ferm decisa sa-i fac lui Dragos cam tot ce pot face: anti varicela, anti hepatita A, antipneumococic, anti meningococ. Am vazut niste cazuri in spitalul de copii, care m-au marcat!

Lora, cum te simti? Sper ca stai cuminte in pat! Ieri am stat si eu de vb cu o prietena in 36 de saptamani, care-i speriata ca de bombe de nastere (desi la ea va fi cezariana) si am aflat de alta prietena ca-i in 14 saptamani. Parca bate un vant de prunci, zau!

Doina, numai incerci gosgosile buclucase?

Azi:

Gandul iti zboara la vacante, asa ca poti sa iti faci planuri pentru week-end. Acest lucru iti va da mult mai mult elan si incredere in tine pentru a munci din greu. Fa-ti-i prieteni pe toti aceia care iti pot demonstra ca metodele lor de a rezolva anumite probleme sunt valoroase. Poti primi astazi cateva sfaturi de la rude sau prieteni(e) mai in varsta care se vor dovedi foarte utile.

si

Te afli in centrul atentiei, iar relatiile cu superiorii merg pe calea buna. Te-ai putea alege si cu o crestere a veniturilor, dar nu atat de considerabile cum iti doresti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Raluca, imi place titlul capitolului! Mai ales ca de Sfantul Valentin o sa o am pe socrela aici! No, ce sa spui la o asemenea declaratie de dragoste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Vin si eu la o cafea, daca dati!
Ralu, sper sa se rezolve toate problemele noastre cat mai repede! E f. bun titlul!
Black, chiar m-ai facut sa rad...auzi, Sf. Valentin cu soacra... Cat despre concediul medical al sotului si vitamine, sa te tii de cuvant, te-ai gandit f. bine!
Liliac, super blogul vostru! Nu l-am citit tot, dar sper s-o fac cat mai curand! Felicitari!
Doina, ce mai gatesti azi? Noi nu facem mancare cu carne de porc, nu ne place. F. rar mai mancam la gratar doar. Eu am facut aseara peste prajit in tava de la cuptor cu mamaliga si usturoi si o tocanita din pipote si inimi cu ceapa. Am stat cam mult in picioare, stiu...dar cine era sa faca? Si nici nu pot sta mereu in pat. Azi nu mai gatesc, mai am si ciorba de cucos de acum 2 zile.
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina

Bazar pentru Robi

Ajutati-o pe Alina!

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro
Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

buna!
Rall, am inteles acum ingrijorarea ta.
Lora, eu gatesc , cu , carne de porc.Azi am facut o ciorba cu oase de porc afumate si dreasa cu smantana, tocanita de ficat de porc , in care am pus si cartofi si am mancat cu muraturi...s-au dezghetat.
Black, mai las sa treaca nitel si o sa incerc iar gogosile, poate imi ies.
Maine nu gatesc, mai avem de azi.Maine am niste drumuri de facut pe la fisc.
Voi ce ati mai facut?
Imi place titlul subiectului!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

neata!

Hai ca dau eu o
Si daca aveti chef...va invit la pozici

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!am venit eu.Am vazut pozele.Raducu e un dulce!!
Beau un ceai , cafea nu pot...pe azi am mancare astept sa il puna sotul pe Dan si sa mergm sa mancam.Am calcat rufe pana acum, masina spala ...program administrativ.Voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Doinito Sar'mana de compliment!

Si eu tot administrativ...si acum de ex., in loc sa ma apuc sa fac ceva constructiv, stau si lipesc un avion pt fii-mea. E un sablon din carton si ca sa se lipeasca trebuie sa am rabdaaaaare. Dar ce nu fac eu pentru ei??

Lora ce faci?? cum te simti?
Ah ce ochi vigilent ai cu blogul. Eu scriu acolo numai cand ma apuca scrisu' si nu mi-am propus sa fac jurnal ci sa las ceva pentru posteritate...adica pentru copiii mei. Poate or aprecia la un mom dat.

Black cum suntei cu vaccinul? Este totul in ordine?? De-acum ati cam scapat cu intepaturile pana la 4 ani.

Ma duc sa mai tin de cartoane poate pana diseara s-or lipi!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Poftiti la o cafea!
Liliac, am vazut pozele, ai doi copii superbi! Dar ce eleganta a fost Andra, maaaai!!!! Sa-ti traiasca!
Black, unde ai disparut? Ce face Dragos, cum a fost cu vaccinul?
Doina, azi ce pregatesti bun? Eu cam sunt in pana de idei..aseara ma gandeam ca fac paste cu ciuperci si carne, dar azi parca nu-mi mai surade meniul asta...inca nu stiu ce-o sa fac.
Ralu, mai treci pe aici!
Eu stau in casa in continuare... asa as avea chef de iesit undevaaaaa...parca nu mai am rabdare! Dar rezist, ca n-am incotro.
Week-end placut!

Lora, mami de Iustina

Bazar pentru Robi

Ajutati-o pe Alina!

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro
Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput