Gemanutzele petrec - La multi ani!!! (32)

Gemanutzele petrec - La multi ani!!! (32) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj

LA MULTI ANI, DRAGI GEMANUTZE!

~~~~~~ ANIVERSARILE NOASTRE ~~~~~~

22 mai - SunSmile

23 mai - Alynutza

24 mai - Tzuni
24 mai - Raluca
24 mai - Doina

25 mai - Liliana (Liliac1)

28 mai - Delia (Blackgirl)

30 mai - sotul lui Olim

1 iunie - Aida

2 iunie - anamariame
2 iunie - Luna

3 iunie - Lora
3 iunie - Bia (Mercedes)

12 iunie - Mercedes

17 iunie - Olim

18 iunie - DianaR

19 iunie - ioana_du



Daca doriti sa recititi...
(1),(2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28),(29),(30),(31)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

sculareaaaaaaaaa


Doamne, Aida, ce bine dormeam la ora aia... Adica... abia pe la ora aia. Ca toata noaptea m-am invartit in pat ca pestele pe uscat, din cauza caldurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Moama, ce prevestire!!! Asa cevaaaaa...mai rar.


V-am promis ca va aduc numai horoscop cu vesti bune, nu?
Nici mie nu-mi venea a crede citind stirea asta, dar am ras de una singura azi-noapte, cand am postat-o.
Bani au venit, ca a fost zi de salariu. Dar nu asa multi cum zice la horoscop...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
Ce fac fetili??? Ralu, cu mare drag iti trimit cate gogosi vrei. De-alea de-adevaratelea! Simple sau cu gem?

Liliana, nici macar nu sunt pretentioasa. De care or fi.
Daca gasesti si cu cioco pe undeva, si mai bine... de cand n-am mai mancat, chiar asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mercedes
Nu conteaza ma voi calma sper la serbarea biei dupa masa, sper sa nu am surprize si acolo.

Cum a fost la serbare, Mercedes?
Pana la urma... au venit si banii aia asteptati sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
24. Prietenosii
Personalitate Marinimosi, saritori si gata sa raspunda prompt la solicitari, cei nascuti pe 24 sunt foarte buni pri-eteni. Pentru ei, cercul apropiatilor este sfant si sunt gata sa faca sacrificii pentru a pastra bunele relatii. Pe umarul lor fidel si devotat poti sa te sprijini sau sa plangi. Altfel, sunt persoane casnice si responsabile, dar care au adesea, gratie sensibilitatii, veleitati artistice, mai ales dramatice sau actoricesti.

Defecte Prea mare sensibilitate, emotivitate, indulgenta exagerata, de care altii pot incerca sa abuzeze; indolenta.

Dragoste Sunt romantici, au emotii puternice, le place sa-si arate dragostea. Au o enorma nevoie de afectiune. Sunt placuti de sexul opus si pot avea avantaje prin intermediul lor. Plini de farmec, sunt iubiti de partenerii lor.

Aida, cat adevar. Mai citisem asta pe undeva pe netul asta mare, la un moment dat. Si da, chiar mi se potriveste.
Cand e vorba de prieteni, dau si haina de pe mine. Desi, de multe ori am primit palme de nu m-am vazut. Dar m-am lecuit pe moment si dupa aia am reluat... proastele obiceiuri.

Si da, sensibilitatea excesiva... e o bila neagra la mine, in unele cazuri.

Si romantismul e la el acasa. Ma rog, in ziua de azi, un pic mai restrans fata de acum N ani, dar tot e prezent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76
Mai, daca la voi vin bani, tot e bun...ma consolez macar cu gandul ca aveti voi...poate-mi dati si mie..hehe...glumesc, bineinteles!

Pai, draga mea, nu ziceai ca jucam la loto, castigam si impartim?
Auziti... mi-a picat fisa acum: premiul la Loto s-a castigat la Galati. L-o fi luat Liliana si inca n-a aflat?

Citat:
Ralu, tu apari numai noaptea? Esti liliac cumva? Mai bine faci schimb de nume cu Liliana, cu toate ca sigur nu la liliacul ala s-a gandit ea cand si-a ales nick-ul...

Nu-mi place liliacul alaDeloc. Mai, la mine e ingrozitor de cald, nu pot dormi, ce sa fac? Ma uit cat pot in tavan, dar la un moment dat, nu mai rezist si mai trec pe-aici...
Ziua nu prea mai reusesc sa deschid calculatorul...

Citat:
Va las, ca avem de terminat un tort de inghetata...eu si fie-mea, ca tati e la serviciu.

Ai habar pe unde e portia mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
Si Kissy saraca l-a pus jos pe una din placi s-a asezat langa el si i-a tras o limba

Aida, o faza exact la fel imi amintesc acum de la bunica.
Doar ca nu erau placi, ci niste lemne abia crapate.
Si statea matzisorul pe unul si voia sa ajunga pe celalalt si nu reusea. Si-i faceam galerie. Il speriasem de tot.
Si pana la urma, a venit maica-sa si tot asa l-a luat pe sus si l-a lins la final
Faine amintiri chiar si asa, nimicuri cum poate par la prima vedere, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76


Aida, chiar ca m-ai distrat...la tine in curte e o adevarata poveste!

N-ar fi misto sa adune Aida toate povestioarele astea la un loc?
Ar iesi o carticica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita

Buna fetelor!la voi cu a fost vremea? ca la noi a fost o caldura de noi nu avem noutati.Voi ?

Doina, eu n-am noutati.
Iar caldura... mda, caldura ne omoara...
34 de grade anuntate, dar cine stie cate, in realitate...
Acum e ingrozitor de cald afara. In casa, la fel.
Pe la ora 8 in seara asta, un termometru arata 32 de grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Priviti si va minunati: iar va zic de bani...
===========================================

11 iunie 2009

In prima parte a zilei s-ar putea sa intampinati mici dificultati in relatiile sentimentale. Puteti rezolva totul foarte usor, cu calm si cu o vorba buna.

Chiar daca situatia financiara a familiei nu este tocmai buna, nu este cazul sa va ingrijorati. Banii vor veni la momentul oportun.

Mergi la inceput