Zodia Gemenilor ( 19 )

Zodia Gemenilor ( 19 ) | Autor: Luna75

Link direct la acest mesaj

Catalogul

Horoscop 2008

Horoscopul lunii februarie

Visezi cam departe si te lasi furat de iluzii, unele din ele imposibil de atins. Nu te amagi singur, pentru ca fantezia de duce īn zone interzise, dorind o iubire utopica, imposibila sau mai frumoasa decāt este īn realitate. Cu cāt esti mai realist, cu cāt faci planuri mai materializabile, cu atāt te simti mai bine alaturi de cel drag. De la un zāmbet oarecare primit īn fuga de la cel care te atrage, tu deja cladesti castele de nisip, deci trezeste-te si accepta adevarul, indiferent cum ar fi el. Iubirea ti se pare atāt de frumoasa, dar aceasta atitudine visatoare nu-ti este īntotdeauna prielnica. Astepti de la celalalt ceva ce el nu-ti va putea oferi niciodata, ai pretentii de nerealizat, dar si tu apelezi uneori la „minciunele”, pentru a-i face placere celuilalt. Sinceritatea si adevarul sunt deziderate la care si tu si partenerul mai aveti īnca de lucrat! Dar nu te opreste nimeni sa visezi!

La lucru ai parte de succese si reusite, fiind cel mai bun plan al lunii. Esti apreciat, laudat, māndru de ceea ce realizezi si cānd reusitele curg, apar si invidiosii gata sa te denigreze si sa te dea jos. Noroc ca pe tine nu te preocupa - acum, cel putin - bārfele si geloziile din jur, ci īti vezi de treaba ta, īncāntat de felul cum evolueaza lucrurile. Orgoliul tau este magulit din plin cānd vezi ce bine-ti ies toate si ambitia ta creste cu fiecare punct bifat pe ordinea de zi. Fii īncrezator īn fortele tale, pentru ca ai toate calitatile sa reusesti la examene, la interviuri de angajare, la īntrevederi profesionale. Esti printre cei mai buni!

Banii stagneaza, te multumesti cu cāt aveai īnca de luna trecuta, fara sa simti nici un progres. Poate īn jurul datei de 12, apare un blocaj financiar, pentru ca nu ai resursele necesare sa achiti o factura sau banii pe care ar fi trebuit sa-i primesti - īntārzie. Trebuie sa astepti banii mai mult, dar si tu amāni platile, pentru ca nu esti sigur pe bugetul personal. Strictul necesar si cam atāt.

Fii prudent cu sanatatea, limiteaza-ti excesele, dar nu transforma un simptom banal īntr-un motiv de īngrijorare mai mare decāt ar merita. Nu deveni obsedat de vreo durere oarecare, pentru ca aluneci spre ipohondrie. Ar fi bine sa abordezi un regim de viata rational, īn care sa-ti impui, de buna voie, unele restrictii: aia nu, aia nu. Poate fi spre binele tau!


Pentru mame - Esti trasa īn toate partile si nu te bucuri efectiv de ajutorul sau prezenta partenerului de viata. Simti ca tot greul cade numai pe umerii tai, dar īti place prea mult rolul de mama ca sa nu i te dedici trup si suflet. Esti multumita de felul cum te descurci īn relatia cu cel mic, dar cele mai mari bucurii le ai daca bebelusul tau e fetita. Cu baietii poti avea uneori mai mult de furca, si aici ar trebui sa intervina si tatal!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Revin si eu cu un horoscop:

Familia (partenerul) trebuie sa fie astazi pe primul loc pentru Gemeni. Aceasta in cazul in care nu vreti sa aveti lungi discutii, poate chiar certuri, la sfarsitul zilei. Veti intampina cateva dificultati in caz ca sunteti in calatorie sau delegatie, sau chiar in a perfecta unele intelegeri scrise cu autoritati publice. Aduceti-va aminte de invataturile trase din greselile trecutului.

Insanatosire rapida Olim! Si fie ca tranzactia imobiliara de azi sa fie de bun augur! Din pacate, si pe mine m-a doborat un pui de gripa/viroza/raceala . Nu am luat medicamente, ca asa sunt eu, dar am incercat cu mai multe ceaiuri/vitamina C din lamai ...

Luna, multumim de noul capitol! Este mult mai organizat si mai aerisit!

Raluca, am impresia ca lucrezi la Serviciile secrete, de tot o dai cu PM-ul! Oricum , te urmaream mai de mult pe la altele capitolashe ce ma interesau si pe mine la vreamea aceea "Miresele anului 2006"

Tzuni, Doina, Aida, sper sa va mearga cat mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

:))
Eu sigur nu-s de la Serviciile secrete...
Dar daca tu m-ai urmarit, poate tu lucrezi pe acolo :))
Inainte nu eram asa, ziceam pe forum ce aveam de zis, dar de cand cu unele patanii nefericite legate de diverse chestii (poze, info, una, alta...) postate pe net, m-am invatat minte. De asta apelez la PM de multe ori. Ma rog, nici PM-ul nu este asa sigur, dar oricum... decat public, tot e ceva...


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Raluca, noooo! Nici o sansa, io si serviciile secrete! Insa obisnuiam sa urmaresc la vremea aceea anumite subforumuri fara sa ma bag in discutie! Cautam si eu informatii, fara a oferi in schimb! Mda, stiu! furt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!asta e horoscopul pe maine:

Ar fi cazul sa devii mai intelegator, pentru ca tensiunile persista intre tine si copii. Esti irascibil si gata sa faci o criza. La serviciu au loc schimbari, insa te adaptezi bine situatiei.


Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

n-am copii, deci cu prima parte am scapat...
la munca, intr-adevar, de maine sunt schimbari majore... imi pica pe cap responsabilitati serioase... deci se potriveste...

blackgirl... aha, furt intelectual chiar...

Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Fetelor, bine v-am regasit la un nou capitol!

La semnatura gasiti trei albume cu fetita mea, Maria Sara.

O zi frumoasa!


Tzuni mic si drag si scump si MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Tzuni
La semnatura gasiti trei albume cu fetita mea, Maria Sara.


ce pot sa zic decat ca e o papusa scumpa foc si-ti vine sa o mananci cu tot cu monitor...
Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa-ti aduca multe bucurii!


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Tzuni,bunatatea ti -a fost rasplatita din plin ai primit in dar o fetita foarte frumoasa,scumpa si draguta.Sunt sigura ca alaturi de tine in scurt timp isi va recapata si zambetul.

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Gemenii vor avea o zi excelenta daca se vor afla in miscare, sau in actiune, in asa fel incat sa provoace lucruri bune, folositoare, si in care puteti sa excelati in ceea ce veti face in diferite moduri in care nu ati crezut ca veti fi vreodata in stare sa evoluati. Cel mai bine este sa dati la o parte toate regretele trecutului. Schimbarile facute in viata personala sau la locuinta sau - de ce nu? - in relatia cu partenerul(a) va vor fi de bun augur pana la final.


Wow, Tzuni, chiar ca-i o papusica vie (vorba Ralucai!!! Dar cel mai mult m-a impresionat cum ti-ai intitulat pozele : "Maria si Mama"!!! Mi-au dat lacrimile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Tzuni, sa iti traiasca printesa!!!!

Sunteti aerian, pus pe sotii, incat nu prea reusiti sa va concentrati la o treaba serioasa. Faceti cate putin din toate, dar fara a ajunge la rezultate importante.

Doina Bita

Mergi la inceput