Cei din zodia Gemenii, uniti-va!

Cei din zodia Gemenii, uniti-va! | Autor: sinzi_ana

Link direct la acest mesaj

Hai sa facem si noi o lista cu cei din zodia gemenilor si sa vedem ce avem si ce nu avem in comun.
Sinzi 15.06 1979

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Eu nu sunt Gemeni ... doar o intrebare pun: Inscriem si copiii?
Si mai stiu (nu stiu unde am citit) ca cele mai frumoase femei se gasesc in aceasta zodie.
~~Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgianab spune:

Adela, mama, cu modestie recunosc ca ai dreptate. Tare mai suntem frumoase noi gemenele 25.05.1970
Acuma sincer ... tampita zodie! In mine sunt mereu doua parti care se contrazic, fiecare cu argumente solide si valabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Subscriu la ceea ce ai auzit tu, Adela, frumoase suntem, dar modeste DELOC. Legat de doua pezrsonalitati, este foarte adevarat, de multe ori am impresia ca interpretez un rol intr-un film, in care am doua personalitati total diferite, si nu stiu care este adevarata...mea personalitate. 2.06.1980

oana si bebitza din burtica (17 saptamani)
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Si eu sunt gemeni...

Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaria spune:

Ma inscriu si eu pe lista de Gemeni...Uff tare greu e sa fi geamana. .Nu pot sa i-au o hotarare pana nu intreb de 1000 de ori. si daca?? , dar daca???, uff mai bine nu asa ci asa..tare nehotarata.Azi vreau ceva, maine sigur imi vine alta idee.
Romaria geamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

Si eu sunt geamana. Nu ma plang.
Contrar celorlalte opinii sunt foarte hotarata si iau decizii "instantaneu". Desi le iau rapid nu prea dau gres.
Nu cred ca am doua personalitati. Doar ca intre prieteni ma manifest mai "ca in familie" iar cu "restul lumii" foarte protocolar.
Nu prea accept compromisurile.
Frumoasa, poate - ii las pe ceilalti sa aprecieze. (desi daca ma gandesc bine, sunt frumusica si am fost si mai si - ceva concursuri de "Miss" locale castigate in tinerete)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

'Neata !
geamana, me too.
-Cea mai mare calitate a mea cred ca este simtul umorului f. dezvoltat si cel mai mare defect lipsa diplomatiei si tactului.
-Nu prea am rabdare (ma tot educ la capitolul asta), ma enervez destul de repede, dar imi si trece repede, si vorbesc mult.
-Imi place la nebunie sa calatoresc, oriunde, oricand. Cand e vorba de plecat undeva ma mobilizez imediat, sunt buna organizatoare si imi place tare mult sa dau petreceri dar si sa particip la cele date de altii.
-Nu suport constrangerile, sunt o fire independenta, ma adaptez repede si de cele mai multe ori sa ma imbrac casual.
-Imi place sa inot in mare, sa ma catar pe munte, sa stau la barfa cu barbatul meu, sa-i citesc povestea la culcare fiului meu, sa dansez pe muzica anilor '80...
-Nu-mi place sa fac mancare (dar nici nu sunt gurmanda), prefer sa intorc casa cu sus-n jos si sa fac 3 curatenii generale decat sa fac o ciorba.
- Sunt mereu in cautarea noului, a diversitatii, vreau sa cunosc cat mai multe si am o memorie de elefant.
-Imi iubesc ingrozitor de mult parintii si ii consider cei mai buni oameni din lume si am 2 prietene de-o viata cu care am impartit de-a lungul timpului multe necazuri si bucurii.



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by laura111

'Neata !
geamana, me too.
-Cea mai mare calitate a mea cred ca este simtul umorului f. dezvoltat si cel mai mare defect lipsa diplomatiei si tactului.
-Nu prea am rabdare (ma tot educ la capitolul asta), ma enervez destul de repede, dar imi si trece repede, si vorbesc mult.
-Imi place la nebunie sa calatoresc, oriunde, oricand. Cand e vorba de plecat undeva ma mobilizez imediat, sunt buna organizatoare si imi place tare mult sa dau petreceri dar si sa particip la cele date de altii.
-Nu suport constrangerile, sunt o fire independenta, ma adaptez repede si de cele mai multe ori sa ma imbrac casual.
-Imi place sa inot in mare, sa ma catar pe munte, sa stau la barfa cu barbatul meu,
-Nu-mi place sa fac mancare (dar nici nu sunt gurmanda), prefer sa intorc casa cu sus-n jos
- Sunt mereu in cautarea noului, a diversitatii, vreau sa cunosc cat mai multe si am o memorie de elefant.
-

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111



Idem Laura, parca m-ai descrsi pe mine!!!
-mie imi mai plac animalele si copii la nebunie...
-imi fac prietenii foarte usor si pastrez legaturile in ani
-vorbesc (prea) mult
Sinzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

si eu geamana pe-aici!
tot cu simtul umorului, iute la manie dar nu tin suparare, imi place sa calatoresc si sa invat mereu ceva nou, imi iubesc la nebunie parintii si am prieteni foarte foarte dragi de ani de zile. nu suport constrangerile si compromisurile.
sunt destul de diplomata, dar asta am invatat in ultimii ani, nu m-am nascut cu darul asta.
de cand eram mica m-a incantat sa "mesteresc" mereu cate ceva, fie ca era vorba de desenat sau decupat, fie ca era vorba de desfacut jucariile sa vad cum functioneaza...
si da, este adevarat ca femeile din gemeni sunt frumoase si inteligente. si modeste
pupici gemenoaicelor!!


marcela si alexandra din burtica - DPN 28 aug/3 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

he he he ... hop si eu o geamana mandra de mine !!!!!!!!!!!!!!!!

Si mie imi place cel mai mult sa calatoresc, sa rad si sa fiu tot timpul optimista, vreau distractie, imi place muzica, multi prieteni daca se poate. Sunt foarte pripita si iau decizii imediat !

Si pupici la toate gemenele ...
Simona

Mergi la inceput