Cei din zodia Gemenii, uniti-va!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:


"De asa si nu altfel?" ar putea fi o definitie a caracterului nostru.

Nici mie nu imi place sa fac mincare doar daca nu cumva e o provocare .
In schimb imi place sa am grija de mine si de familia mea si sint o mama tigroaica si o sotie leoaica.

Rodica 24.05.1974


Rodica si Stefan-Daniel
http://community.webshots.com/user/stefandaniel10
http://www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

buna,

Am fetite gemene, nascute in zodia gemenilor.
Nu stiu daca a fost o coincidenta.
vreau sa aflu mai multe de aceasta zodie.

Ionela, Maria & Elena

http://community.webshots.com/user/ionela_si_fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciprianc spune:

si eu sunt gemeni!

1 iunie 1980

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dy spune:

Si eu pe lista voastra!
Imi place la nebunie aceasta zodie. Sunt mandra ca sunt Geamana din ultima decada (17.06.1976).
Ca si majoritatea celorlalte fete din aceasta zodie sunt mereu in cautarea noului, ma plictisesc tare repede de aproape orice, exceptand familia, care pt. mine seste sacra. De asemenea prefer sa fac curatenie prin casa decat sa gatesc. Nimic nu-mi iese cu gust, si mai prefer sa mesteresc pe la motoare de diverse, de la autoturisme pana la masini de spalat sau alte cele (televizoare etc.), decat sa calc rufe. Imi place la nebunie sa calatoresc in locuri noi si imi place la nebunie sa sofez. Am condus si tractoare.
Sunt o fire extrem de optimista, o super mama si o super sotie (asta ca si dovada de "modestie"). Sunt f. sociabila si ma adaptez la orice situatie. Nu cred ca exista o situatie care sa ma lase fara rezolvare.
Si in zodiacul chinezesc sunt Dragon de Foc.




Dy - mami de Cezar si sotie de Danut

http://community.webshots.com/user/dienuta101

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si eu sunt foarte mandra ca sunt gemeni...imi place zodia...si ea pe mine!!!
Cred ca gemenii sunt foarte "modesti"...si optimisti!!!
Sinzi si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanak spune:

quote:
Originally posted by laura111

'Neata !
geamana, me too.
-Cea mai mare calitate a mea cred ca este simtul umorului f. dezvoltat si cel mai mare defect lipsa diplomatiei si tactului.
-Nu prea am rabdare (ma tot educ la capitolul asta), ma enervez destul de repede, dar imi si trece repede, si vorbesc mult.
-Imi place la nebunie sa calatoresc, oriunde, oricand. Cand e vorba de plecat undeva ma mobilizez imediat, sunt buna organizatoare si imi place tare mult sa dau petreceri dar si sa particip la cele date de altii.
-Nu suport constrangerile, sunt o fire independenta, ma adaptez repede si de cele mai multe ori sa ma imbrac casual.
-Imi place sa inot in mare, sa ma catar pe munte, sa stau la barfa cu barbatul meu, sa-i citesc povestea la culcare fiului meu, sa dansez pe muzica anilor '80...
-Nu-mi place sa fac mancare (dar nici nu sunt gurmanda), prefer sa intorc casa cu sus-n jos si sa fac 3 curatenii generale decat sa fac o ciorba.
- Sunt mereu in cautarea noului, a diversitatii, vreau sa cunosc cat mai multe si am o memorie de elefant.
-Imi iubesc ingrozitor de mult parintii si ii consider cei mai buni oameni din lume si am 2 prietene de-o viata cu care am impartit de-a lungul timpului multe necazuri si bucurii.



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111




18.06.1977

Cu exceptia ca mie imi place sa gatesc, dar in schimb nu-mi place sa innot (mi-e frica de apa) si nu prea ma catar pe munti (deh, am stat in Brasov pana acum cativa ani si m-am cam saturat de munti), ma incadrez si eu in descrierea ta (parca am fi surori). La mine lipsa de diplomatie se observa de la o posta. Cine ma cunosate bine, ma accepta asa si nu se supara, dar am avut si multe probleme din cauza asta, dar credeti-ma ca nu ma intereseaza. Tot ca toporul sunt (asa imi spune sotul).

Fiica mea e si ea in zodia gemenilor (prima decada 26.05.2002) si va dati seama ce are bietul taticu' de luptat cu noi doua care facem cat zece, ce mai el e taur dar i-am slefuit coarnele.

Voi ce stiti de potrivirile dintre zodii?? Va intereseaza asta. Stiu ca s-a mai discutat dar eu ma refer special la zodia gemenilor. Eu am observat ca nu prea ma inteleg cu scorpionii, in schimb ma inteleg bine cu sagetatorii.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

quote:
Originally posted by OtiliaLia

Si eu sunt geamana. Nu ma plang.
Contrar celorlalte opinii sunt foarte hotarata si iau decizii "instantaneu". Desi le iau rapid nu prea dau gres.
Nu cred ca am doua personalitati. Doar ca intre prieteni ma manifest mai "ca in familie" iar cu "restul lumii" foarte protocolar.
Nu prea accept compromisurile.
Frumoasa, poate - ii las pe ceilalti sa aprecieze. (desi daca ma gandesc bine, sunt frumusica si am fost si mai si - ceva concursuri de "Miss" locale castigate in tinerete)

Lia-S




Si eu am fost Miss Boboc in liceu, si culmea este ca nu m-am inscris eu, am avut surpriza sa fiu inscrisa de colegi si sa imi aud numele strigat in concurs! Lauda-ma gura sa-ti dau...prajitura! Asta este vorba mamei mele la adresa mea.:))


oana si bebitza din burtica (17 saptamani)
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

12 iunie 2004
Catrina e cea mai proaspata Gemenutza :-)
Clar ca steti frumoase ca ma uit la ea si dau pe spate...cu cine-o fi semanind dulceatza asta?
Dar, fetilii, nu sunteti gurmande acum dar cind erati bebeluse sigur mincati de rupeati :-)))
Puteti sa ne spuneti cite ceva despre bebelusii Gemeni?


Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Salutare!! Si eu sunt o Geamana (4 iunie 1978) si cu placere ma alatur grupului vostru. Dintre caracteristicile zodiei cred ca cel mai mult ma caracterizeaza curiozitatea! Sunt extrem de curioasa si mor daca nu aflu ceea ce ma intereseaza. Pot fii o prietena de nadejde dar si o "fiara" cu cei care ma tradeaza. A! Si mai e ceva: ma plictisesc repede!

Va pupa fata!

Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

quote:
Originally posted by papadie

12 iunie 2004
Catrina e cea mai proaspata Gemenutza :-)
Clar ca steti frumoase ca ma uit la ea si dau pe spate...cu cine-o fi semanind dulceatza asta?
Dar, fetilii, nu sunteti gurmande acum dar cind erati bebeluse sigur mincati de rupeati :-)))
Puteti sa ne spuneti cite ceva despre bebelusii Gemeni?


Papa, juma de neuron calare pe juma de iepure skiop si Catrina, sfarma pietre, rupe tzitze


Hai sa-ti spun eu despre Gemeni bebelusi.
Julia mea e Gemeni: 19 iunie 2002.
Incurajari pentru papa: Julia m-a trezit noaptea pana la 1 an si 2 luni ... A facut o pauza si iar ma trezeste... insa din alte motive si eu am ajuns un fel de zombi.
E tare zbenguita, neastamparata... Da, e mancacioasa ... Nu e asa dragastoasa: nu vrea sa dea pup! E un copil serios! ... E prietenoasa cu alti copii. Ma mir ca nu plange cand un copil ii ia jucaria din mana. Cred ca are suflet bun.
Si de frumosaaaa... ce sa mai spun! E cea mai Cea!
Papa ce sa mai spun... intreaba! Am scris anapoda si eu... de obosita ce mi-s.

~~Adela & Julia

Mergi la inceput