Gemanutzele-s in zona... (36)

Gemanutzele-s in zona... (36) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj

~~~~~~ ANIVERSARILE NOASTRE ~~~~~~

22 mai - SunSmile

23 mai - Alynutza

24 mai - Tzuni
24 mai - Raluca
24 mai - Doina

25 mai - Liliana (Liliac1)

28 mai - Delia (Blackgirl)

30 mai - sotul lui Olim

1 iunie - Aida

2 iunie - anamariame
2 iunie - Luna

3 iunie - Lora
3 iunie - Bia (Mercedes)

12 iunie - Mercedes

17 iunie - Olim

18 iunie - DianaR

19 iunie - ioana_du



Daca doriti sa recititi...
(1),(2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28),(29),(30),(31),(32),(33),(34),(35)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu ma dati inca la disparuti, ca sunt pe-aici...
Am avut, am si sper sa NU MAI AM ceva smecherii prin calculator si timpul nu ne-a mai permis sa rezolvam. De asta am disparut in ceata.
Inca nu e totul pus la punct, dar am intrat un pic sa vad ce faceti.
Voiam sa va scriu de la munca, dar aglomeratie si pe acolo, asa ca n-am mai apucat.
Sper ca sunteti bine toate si poate ne auzim in week-end mai mult, ca am liber.

ps - Liliana, te-ai vazut cu Black? La Braila sunt Zilele orasului in week-end-ul asta.
pe toata lumea si ma grabesc sa trimit mesajul, inainte sa-l pierd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

14 august 2009

Din cauza starii de confuzie pe care o resimtiti, dimineata s-ar putea sa intelegeti gresit sfaturile unui barbat mai in varsta.

Daca doriti sa cumparati un obiect de valoare pentru locuinta, ar fi bine sa nu faceti nimic fara sa va consultati cu familia.

=====================================

Ca niciodata, nu te simti bine in medii aglomerate, printre oameni straini, desi tu esti genul de om care reuseste sa se adapteze oricarei imprejurari. De data aceasta, comunicarea merge greu pentru ca nu gasesti puncte comune cu cei care iti sunt prin preajma, deci preferi sa taci si sa faci doar act de prezenta. Fa totusi un efort sa scormonesti prin minte dupa un subiect cat de banal cu care sa legi o conversatie, altfel lumea nici nu te va remarca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

14 august 2009

La serviciu veti fi destul de ocupat/a cu rezolvarea unor probleme urgente, dar acest lucru nu va va impiedica sa va ajutati colegii atunci cand va vor ruga sa le explicati unele lucruri cu care nu se descurca.
=============================

Nu ai stare si visezi cu ochii deschisi la destinatii exotice. Ai chef sa inveti o limba straina, sa intalnesti persoane straine si sa vizitezi locuri noi. In niciun caz nu-ti doresti sa stai acasa. Tot ce trebuie sa faci este sa pui in practica aceste planuri. Tine numai de vointa si nu trebuie decat sa te mobilizezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

14 august 2009


Esti mai deschis, mai increzator si mai expansiv. Pentru ca te simti bine in propria piele si esti dispus sa asculti, te intelegi stralucit cu persoanele din jur, iar actiunile pe care le intreprinzi acum iti aduc exact rezultatele pe care le sperai. In plan financiar, va trebui sa fii foarte prudent, deoarece nu-ti mai intra nicio suma de bani in cont.

===================================

14 August 2009
Pe acasa va fi multa agitatie, te vei implica in activitati dintre cele mai diverse, care te vor stoarce de energie. La serviciu ai putea demara o noua activitate care te va obliga la un efort suplimentar, dar cum colegii te vor sprijini, te vei descurca fara probleme. Si cineva din familie iti va da o mana de ajutor in rezolvarea chestiunilor legate de serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Ralu, bine ca ai revenit!
Poftiti la o cafea, ca poate ma trezesc si eu!
O zi cat mai buna va doresc!

Lora, mami de Iustina
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank">ratuste in concurs, lo1 si lo2

Teledon pentru Dan

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :
858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone
www.inimacopiilor.ro

Bazar pentru Sebi

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Seara buna, fetili...
Ralu, bine te-am "regasit" si multumim de capitol nou .
Nu, nu m-am intalnit cu Black...se pare ca este superprinsa cu treburi in familion iar eu am avut o saptamana greu de suportat atat din cauza caldurii dar si din cauza ca am realizat cat de greu e sa ai grija de o gradinita de copii si cel mai aiurea, cand al tau e printre ei si este si cel mai mare... Spun doar ca deocamdata ma bucur ca a trecut si ca fiecare copil a plecat de la noi cu greu si cu parere de rau ca "maine nu mai vin".



Liliana, Andra-Maria & cu 30+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE ZILEI DE AZI!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buna dimineata!

Am revenit acasa inca de ieri dimineata, insa am stat sa consolam bb Dragos plangacios. A dormit tot drumul, ca doar am avut grija de asta , dar nu a stiut sa mai adoarma, acasa fiind . Sotul pleaca maine dimineata la Bucuresti 2 saptamani si deja ma ca ce ma voi face cu puiul mic si alintat singura... Asta-i clar: s-a alintat! Numai avem program de somn/mancare, de diversificat... numai cu apa si pufuleti . Macar nu mi-a scazut in greutate! Numai plec ever cu bblus la drum lung! Cand s-a trezit la dus ne-a tinut in circ doua ore: se plictisea repede, vroia sa-l scoatem din scoica (no way!!!), vroia sa doarma si parca nu, sa manance, dar urla pus la tztz... Nu, cu tot regretul nu-l mai duc prea curand pe Dragos la Braila. Sa vina buni de-acolo mai des

Nu m-am vazut cu Liliac! As fi vrut, dar tare greu am ajuns macar cu bacul peste Dunare la Braila's Beach (o zona plina de nisip, urata, neamenajata, nici macar un birt sa bei o apa nu gasesti, ce terase!). In rest, acelasi oras frumos si curat in centru, dar mizerabil prin periferii pe unde m-am plimbarit la neamuri va povestesc mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Black Ce surpriza!! Deja te-ai intors acasa?? Pai si cum ramane cu vizita la Galati?? Ramane pe data viitoare? Daaar, va pun sa promiteti anterior, sa facem pact scris, parafat, sigilat...ca altfel se pare ca nu functioneaza.

Cat despre faza cu Dragos...asa spui tu acum ca este proaspata aventura voatra. Cand veti fi nevoiti sa faceti urmatorul drum o sa vezi ca iti schimbi optica Cred ca toti bebelacii se plictisesc in masina cand sunt mici, dar incetul cu incetul incepe sa le placa... Fii-mea nu doarme nici daca este sa pice de oboseala. Trebuie sa vada tot, sa auda tot, sa stie tot...si asta de mica. Primul drum lung cu ea in masina l-am facut cand avea 9 luni. Ne-am dus la mare...si eram cu o Dacia, fara AC, fara radio... Drumul a fost un cosmar, si am zis ca si tine...ca nu-mi mai trebuieeee...

Asteptam sa ne povestesti ce-ai mai facut prin orasul vecin, cum a fost drumul, cum a fost intalnirea cu familia extinsa...

toate gemanutele!

Liliana, Andra-Maria & cu 30+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

eu am avut iar probleme cu PC-ul si deja imi vine sa-l arunc pe geam de la figurile pe care le face.
In curand ne vom muta si mi-e groaza cand ma gandesc ca trebuie sa ma apuc de strans. Nici n-am curaj. Asa ca eventualii doritori sunt asteptati cu bratele deschise.
Ma grabesc sa trimit mesajul, sa nu-l pierd.
Sper sa ne auzim curand.

Mergi la inceput