Gemanutzele... si-o toamna superba... (37)

Gemanutzele... si-o toamna superba... (37) | Autor: ralnied1

Link direct la acest mesaj


~~~~~~ ANIVERSARILE NOASTRE ~~~~~~

22 mai - SunSmile

23 mai - Alynutza

24 mai - Tzuni
24 mai - Raluca
24 mai - Doina

25 mai - Liliana (Liliac1)

28 mai - Delia (Blackgirl)

30 mai - sotul lui Olim

1 iunie - Aida

2 iunie - anamariame
2 iunie - Luna

3 iunie - Lora
3 iunie - Bia (Mercedes)

12 iunie - Mercedes

17 iunie - Olim

18 iunie - DianaR

19 iunie - ioana_du



Daca doriti sa recititi...
(1),(2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),(23),(24),(25),(26),(27),(28),(29),(30),(31),(32),(33),(34),(35),(36)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vai, Ralu, ce frumos ai intitulat acest nou capitol!

Fetele mele, pe unde umblati?? Deja va pregatiti pentru hibernare??

Eu azi am fost tare harnicuta...am reusit sa fac si-un pic de curatenie, si-un pic de aranjat oalele prin bucatarie, am spalat...si-am mai si calcat cam jumate din teancul care mi s-a adunat... Numai cu mancarea stau cam prost. Al meu sot ma implora sa iau atitudine si sa vad ce pot sa fac sa nu mai fie frigiderul nostru chiar atat de sexos...dar din diferite motive legate de chef, idei si...bani...imi vine sa-l las tot asa [:d] Maine mi-am propus sa merg sa cumpar macar niste chestii de inghitit la rece Sa vad daca ma tine. Azi Andra a solicitat iaurt iar eu n-aveam niciunul in frigi

Hai va pupilez!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Sunt pe-aici.
Ne-am intors de la Sibiu duminica noaptea.
Luni am fost in scandal cu calculatorul, ca iar isi face de cap.
Iar marti seara, am adormit de pe la 9 pana dimineata, fara oprire.
Cred ca s-a adunat ceva oboseala din ultima vreme.

In mini-excursie a fost super. N-am cuvinte.
Am si respirat aer curat de munte, a fost bine-venita iesirea aceasta.
Petrecerea a fost la inaltime, totul super. Hotelul - nu mai zic...
Numai cuvinte de laude pentru tot ce a fost pe-acolo.

De-acum suntem acasa, ne-am revenit la normal, ca de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Vai, Ralu, ce frumos ai intitulat acest nou capitol!

Liliana, asa e pe aici si asa am simtit.
Sper sa nu-si faca vremea de cap acum si sa-mi dea titlul peste cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Liliana, cand gasesti o solutie pentru domnul frigider, sa ma anunti si pe mine, sa stiu ce masuri sa iau cu-al meu.
Ca e la fel de sexos ca si al tau, se pare

Black, si din cauza vremii ne-am cam codit noi sa trecem pe acolo, dar si din alte motive.
La dus am venit pe acolo, dar n-am intrat prin BV, ca ne-am luat dupa un indicator aiurea si... am ocolit orasul.
La intoarcere ne uitam la tv si cand am vazut ce vreme idioata e pe la voi... plus accidentul ala cu autocarul rasturnat pe DN1, am zis ca mai bine sa o lasam balta.
Dar vor mai fi ocazii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

10 septembrie 2009
Se pare ca nu sunteti foarte inspirat in ceea ce priveste relatiile sociale.

Va sfatuim sa nu faceti investitii, chiar daca vi se ofera ocazia.

Relatiile sentimentale trec printr-o perioada favorabila. Ar fi bine sa petreceti dupa-amiaza cu persoanele mai tinere din familie.

=========================

Nu iti convine ca sefii te privesc cu raceala, ca si cum n-ar avea incredere in tine. Cu alta ocazie, le-ai dat motive de suspiciune si acum nu te cred in stare sa duci la indeplinire sarcinile pe care ti le-ai asumat. Concentreaza-te asupra unui singur scop, daca vrei sa-i convingi pe superiori ca esti un tip matur care stie ce are de facut. Daca incerci sa faci prea multe, din exces de zel, pentru a impresiona pe cei care te verifica, risti sa strici tot, deci du la capat un singur plan.
==========================

10 septembrie 2009

In ultima perioada te simti slabit, ai dureri de cap si parca tot universul conspira impotriva sanatatii tale. Viziteaza-ti medicul si roaga-l sa te consulte.
==============================

10 septembrie 2009

Inca de dimineata aveti chef de vorba. Sa speram ca nu spuneti si lucruri care sa va compromita! Si nici nu ar fi cazul sa faceti promisiuni pe care stiti deja ca nu le veti implini. Ginditi-va bine inainte de a vorbi de rau o persoana foarte apropiata dv. care v-a suparat cu ceva timp in urma!
===============================
Horoscopul zilnic - 10 Septembrie 2009

Din discutiile cu prietenii afli tot felul de informatii interesante, carora nu stii daca sa le dai crezare. Ar fi mai bine sa le verifici, inainte de a le folosi. Interesul pentru chestiunile legate de familie este mare, dar nu vei reusi sa faci mai nimic din ceea ce ti-ai propus. Nu te incapatana sa rezolvi singur toate problemele - un mic ajutor nu poate dauna mandriei tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ralu Imperechem frigiderele si poate fac pui fara sa ne mai agitam noi pe langa ele.

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

[quote]citat din mesajul lui liliac1

Ralu Imperechem frigiderele si poate fac pui fara sa ne mai agitam noi pe langa ele.

Foarte frumos gandit! asa macar rezolvati problema frigiderelor!


ralnied1-frumos titlu!

De martea trecuta bia merge la gradi la noua ei grupa iar cristi va incepe de luni scoala, desigur mi am luat o zi de concediu pentru acest eveniment... sper sa existe deschidere oficiala a scolii si a gradinitei. Bia are o poezie un picut lunga pentru deschiderea ofiala a gradinitei, io am deja emotii pentru ea sa nu cumva sa se blocheze la vederea atator persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

No, iarasi va dau 'neata dupa o noapte de (aproape) cosmar. Sot in camera cealalta. In ritmul acesta, cred ca nici nu mai agit sa ma inscriu la examen. Cand sa invat? Ziua este bine (cat de cat) cu mesele, seara plans si greva foamei. Traiasca cafeaua cu mult lapte si inka. Si ieri si azi am fost harnicuta: gatit pentru noi, pentru bebe si pt o prietena in 15 saptamani, internata de urgenta la maternitate (contractii ). Cu ocazia asta am vazut si eu conditiile prin ochii prietenei, nu prea mi-a placut, insa pt binele sarcinii i-am spus sa nu se necajeasca.

Aida, cred ca esti tare prinsa cu micul Eric!

Raluca, iote de unde vine briza de optimism! N-ai fi vrut sa ma iei si pe mine cu tine?

Liliac, veniti la mine ca am de toate: si chiftele de curcan (de la mama), si snitele de pui, si orez cu legume, tocanita de pui si azi ma gandesc sa fac si cartofi natur sau piure. N-am desert, dar nu-mi trebuie mai mult de 5 minute sa pun in cuptor de-un chec! Gata, m-am laudat suficient, dar degeaba, caci numai tb sa ma culeaga nimeni, is deja la casa mea!

Mercedes, ai pregatiri serioase pt 15 septembrie! Io tot la parul balai al fetitei tale mi-e gandul! Jur ca nu am mai vazut asa culoare frumoasa la copilasi!

Azi:

Aplica regulile cele mai simple. Cu cat te vei aventura mai repede departe de drumul batut, cu atat mai usor vei da peste persoane potrivnice planurilor tale. Continua sa fii fidel(a) regulilor care ti-au asigurat continuitatea si succesul, si foloseste orice sfat care iti va fi oferit de persoane aflate in pozitii puternice. Acestea pot sa ridice sau sa te coboaare, asa ca abordarile de astazi trebuie sa fie prudente.

si

Astrele responsabile cu amorul te simpatizeaza. Razele lor duc spre locul de munca: poate fi vorba de o idila cu un sef sau cu un coleg. La job, esti pe val.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Nu este o zi buna pentru a face o mutare sau sa spui ceva ce are sanse sa se transforme in ceva ce vei regreta pe termen lung. O promisiune facuta va avea darul de a te pune intr-o situatie grea, cu care nu vei trai prea confortabil, caci iti va fi greu sa o repari. Discuta cu persoane apropiate sau cu cele la care tii foarte mult, caci ele sunt singurele care iti pot arata intelegerea de care ai nevoie.

si

Astazi ai ceva mai mult noroc cand vine vorba de bani. Exista sanse mari sa castigi bani la un joc, poate chiar loto.

Exact asa a fost ziua pana acum. Multe drumuri, nimic concret. Mai trebuie sa revin si dupa-masa si luni dimineata. Si asta doar ca sa-mi completez dosarul de inscriere la examen. O prostie si-o nebunie! Se vede deja ca sunt obosita, tracasata de-atatea drumuri, unul nu ar intelege ca am bb de alaptat, ca nu pot veni cand vor ei, ca-mi trebuie o ora exacta... Iar bb Dragos simte, de 2 zile mananca maxim 10 minute, el care statea si o jumate de ora la san... Incerc sa nu ma impacientez (inca).

Va doresc o zi mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Saluti gagici!
Ce fac fetili mele??

olim tot asteptam vesti de la tine...dar se pare ca deocamdata nu te-ai "readaptat". Noi avem rabdare
P.S. Adicatilea vrei sa pleci in Franta??

Mercedes Asa e la voi la deschiderea anului gradinicer?? Cu spectacol si alea-alea cu poezii?? Andra mea asteapta doar sa se intalneasca cu "prietenele" ei si sa scape de ma-sa care in ultima perioada nu prea o baga in seama asa ca o inteleg.
Mult succes la scoala pentru Cristi!

Black Cheama , mama, ajutoare. Ce te invatasi capitolul trecut?? Ntz-ntz-ntz! Trebuia sa-ti dau test sa vad daca ai retinut ceva Se pare ca mintea ta sta numai la examenul "The Big" si vrei tu sa o faci pe-a eroina. Bebe Dragos poate sa foloseasca productia de la tine...pusa la biberon sau la lingurita Sau nu se incumeta nimeni sa rezolve problema asta?
Dar cu bebe dupa tine...ar fi obositor?? Intreb si eu...ca habar n-am cum este. Ar putea fi element de influenta pozitiva


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput