Vine toamna in bostana cu PEPENASI de 2008 (197)

Vine toamna in bostana cu PEPENASI de 2008 (197) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181, 182,
183, 184, 185, 186, 187, 188,
189, 190, 191, 192, 193
194, 195, 196

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii septembrie:

2 Alexandra Valentina (violeta29), 6 bujo, Daria (Roxana01), 8 Nati, jjovana80, 11 kamelya, 13 Matei (locca), 14 monalac, NinaG, 15 estrella80, Tudor (ioana), 16 Marina_1609, 21 camy_pus, 22 Ada_s, 23 ankalaura, 24 sisialberg, 28 blueeyes2003, ElizaClara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Salutare fetelor!

Va invit la un nou capitol, si sper din tot sufletul sa fie un capitol mai dinamic decat precedentul, ca mai rau as zice eu ca nu se poate.

Stiu ca toate avem servici, copii, sot, casa de tinut, dar mai stiu ca multe citesc dar nu scriu. Ei bine, daca o sa continuam asa nu o sa fie nimic de citit. Subiectul o sa moara, ca atatea altele pe aici e DC.

HAideti sa fim Marea Familie a Pepenasilor care eram odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Super deschidere de capitol!!!!
Este adevarat ca si eu citesc dar nu scriu mereu pt ca nu am ce.
Eu deocamdata m-am hotarat sa renunt la invatamant pt ca nu mai ma motiveaza salariul... si ma voi angaja la o gradinita particulara pe post de educatoare la grupa mini (junior).Cu timpul poate o sa o iau si pe Ralu cu mine dar mai intai sa ma acomodez eu.
Gradinita se va deschide peste 2 sapt si deocamdata studiez curriculul pt educatie timpurie.
Singurul lucru pe care nu reusesc sa-l rezolv este OLITA! Ralu sta pe ea dar nu face nimic,cere singura de multe ori dar nu face altceva decat sa stea.
Va pup Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Si ziceai ca nu ai ce sa ne spui, mai Tecky.
MA bucur pentru noul job la gradi si abia astept sa ne povestesti si faci acolo cu copiii.
Cu olita, eu zic sa nu te stresezi. POate nu e pregatita. LAs ca nu o sa stea in pampers pana se marita, fii sigura .

BAi, eu am dormit 4 (PATRU) ore azi la pranz, dupa o noapte de 9 ore de somn. DAr un somn greu, greu, nu am fost in stare sa ma trezesc cand s-a sculat Maya, desi ea a incercat de toate. Eu nu dorm deloc la pranz, asa ca nu imi dau seamana de unde atata oboseala.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Vicky sa mai vina oare un fratior? Ar fi o explicatie pt somnul lung.
Tecky felicitari pt hotarare si multa bafta la noul job.

De la 1 oct incep si eu cu orele de aplicatii la studenti si totodata si masterul. am ceva emotii dar sper sa ma descurc.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Vicky te-a ajuns oboseala!
bujo multa bafta si la predat si la master! Te vei descurca,stii ca fiecare inceput presupune emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Din pacate nu cred ca se poate reveni la cea fost inainte, dar putem sa speram ca va fi mai bine in viitor.

Eu sunt super busy de aia nu am apucat sa scriu cu vizite la univ cu esee si reprogramari si personal statement, sunt stresata pana peste cap si sper sa incerc sa ma descaltz cu toate la timp. Pana prin mai anul urm e super stres abia pe atunci aflu daca primesc vreo oferta de la vreo universitate. Si nu e finala pana nu terminam efectiv cursul asta, deci na. Aiurea sistem.
Si acu fac psihologie in loc de biologie si eu nu am facut asa ceva in viata mea well ce am facut a fost asa superficial si acu tre sa scriu pana marti 1200 de cuvinte evaluand teoria lui Piaget despre cognitive development.
Sooo scuzele de rigoare , sper sa apuc sa mai scriu macar o data de doua ori pe sapt dar nu promit nimic.

Anka La Multi Ani! sa fii cat mai fericita, spor la invatat.

Pupam toata trupa, va uram wknd placut si sapt cat mai usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

BUJO - tinem deci pumnii de o fetita??
BIRI - acu' zici de situ ala cu joy of cooking? Pai de cand cautam si eu o reteta de cookies ca lumea.... Da' pe care easter cookies o faci, ca vaz ca e mai multe
ANDREEA - sa iti traiasca muschetarii! Asa cum zici tu de Theo, asa si eu cu Eliza, parca pe zi ce trece se face mai domnisoara... Azi am iesit afara numai cu Erika (Eliza era la o aniversare), si mi-am reamintit senzatia de cand era Eliza mica si ma tinea de un deget, intinzandu-se, mica asa cum era... Repede mai trece timpul.
CAPRI - la fel si noi, cu Eliza nu am avut tantrumuri, credeam chiar ca sunt o inventie! La Erika insa avem parte din plin
TECK - bafta multa in noua directie!
JJ - bafta cu Piaget-ul!

Hmm... asa si noi, ocupati pana peste cap. Eu am facut prima parte dintr-un stagiu, dar mai am inca de vreo 10 ori pe atat pana in decembrie. Nu stiu cum naiba o sa ma descurc. Nu reusesc sa citesc tot ce am, rufele stau munte, munte care creste, nu mai fac fata, iar pana aseara nu am mai avut nimic in frigider, am mancat pizza si hamburger 2 zile, azi am reusit sa gatesc, dar nu sa si spal!
Maine e duminica, nu o sa apuc sa fac mare lucru, avem si temele Elizei, iar marti iar la scoala... Si iar nu o sa apuc sa citesc tot... Asta e, mergem inainte, insa un lucru e cert, am din ce in ce mai putin timp...
Acum fug sa organizez baita fetelor si poate reusesc sa le sui in pat intr-un ceas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Anka stai calma ca asa e si la noi, am apucat sa spal intr-o zi ca a fost vreme faina afara ei tot asa stau rufele maldar n-am apucat sa le pun la loc si deja tre sa spal alte rufe. Mancare cand si cum apuc curatenie nu mai vb pe deasupra si din fuga calului.
Da na stiam ca vom face niste sacrificii si inca acuma e ok cand incep facultatea si incep cu placements unde o sa fac si ture de cate 12 ore la spital sigur nu mai fac nimica prin casa. Plus ne-a zis ieri tantea decan sa ne asteptam si la zile unde avem cursuri de dim pana seara la 7, deci e clar.
Acu tre sa gasim neaparat pe cineva sa stea cu noi ca eu unele diminetzi cand tre sa fiu la spital tre sa plec de pe la 6 dim de acasa deci imi trebe cineva sa le duca sa le aduca si etc.

Da na mergem inainte acuma sa ma vad intrata ca pe urma vedem noi ce mai facem. Oricum zilele mele acuma sunt pe fuga, toata ziua fuga la scoala, apoi fuga la tren, apoi fuga la colegiu si cand termin iar fuga la tren, fuga la vecina sa recuperez copii, fuga acasa si ma apuc sa fac si eu cate ceva, cat apuc si tot asa.

Andreea pupam trupa, super numele.
Bujo, Tecky bafta.

Na fug la Piaget a meu, mama lui de Piaget ca nu avea altceva mai bun de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Bafta fetelor cu schimbari de cariera sau cu studii

Vreau sa spun ca am facut vineri seara un fel de aluat de cozonac simplificat si m-am jucat cu Aida. A pus si ea faina, a intins aluatul, am decupat impreuna forme de pestisori sau stelute, le-am pus pe tava, si cat timp a fost ea afara cu tati, formele au stat la crescut si apoi le-am bagat la cuptor si au iesit un fel de turte dulci delicioase . I-au placut mult cele in forma de pestisori, le manca si zicea " e foate bun! l-a facut Aida!"
Mi-am amintit de Boti ca spunea candva cum Nancy e pasionata de pestisori si animalute acvatice. Asa e si Aida acum, se uita pe carticele cu pesti, ma intreaba de fiecare specie cum se cheama, am fost ieri la zoo si nu mai vroia sa se dezlipeasca din fata unui acvariu
Asa, daca avem 2 caluti de mare, unul mai mare si unul mai mic, daca cel mare e calut de mare, cel mic e.... calut de mic
Valabil si pt pisica de mare


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Anka, MAda multa bafta fetelor! LA inceput e greu, pana va intrati in mana, va organizatzi. NU o sa fie usor, asta e clar, dar na. Pentru consolare : la mine cosul de rufe e gol numai cand e mama aici , de calcat, calc numai ce trebuie si din astea.

Bujo, o sa fie bineee, sunt sigura! Nici poveste de fratior :(.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput