Vitamine romanesti in Germania (26)

Vitamine romanesti in Germania (26) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI CU NOI



Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20, Cap.21, Cap.22,Cap.23,Cap.24,Cap.25,Cap.26


www.youtube.com/watch?v=ns0lwvmpU58&feature=related" target="_blank">WAS WIR ALLEINE NICHT SCHAFFEN,SCHAFFEN WIR DANN ZUSAMMEN

SARBATORITII LUNII MAI :

- IOANA (puiul11) - 4 mai 1977 ,
- ALEXANDRA (Anangelexi) - 17 mai 1979 ,
- DAVID - COPIL DE ALEX - 31 mai 2007 ,

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :


Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 martie 1983 mamica de :



Tony Leon Weiblingen -7 aprilie 2007 si
Nico Louis Weiblingen - 23 februarie 2009

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- ANGIPANGI - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- DINORA77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult



- MOONIK - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- MIRAKLUKER - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- ADINAF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- NOIEMBRIE - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf


- ZUZI.SIMONA - nume real Simona Galati - 11 ianuarie 1971,mamica de :

Antonia - 27 iunie 1998 Galati

- MIHAELA_SPECHT - nume real Mihaela Simleul Silvaniei - 28 ianuarie 1979,mamica de :

Dennis Wesseling - 20 septembrie 2005


- PUIUL11 - nume real Ioana Sibiu - 4 mai 1977,mamica de :

Irina Maria Erlenbach - 15 decembrie 2004 si
Alexandru Matei Erlenbach - 30 iunie 2006

- TUMPI - nume real Ioana Bucuresti - 24 octombrie 1976

- OSNA - nume real Mihaela Resita - 28 ianuarie 1979,mamica de :

Matei Braunschweig - 12 septembrie 2006

- CELESTA - nume real Adina 05 februarie 1977 Onesti

- KAIUDA - nume real Claudia Bucuresti - 15 iulie 1977,mamica de :

Mihai - 15 aprilie 1998 Frankfurt si
Andrei Cristian - 28 februarie 2009 Berlin

- YASMIN - nume real Corina Lugoj - 24 februarie 1971, mamica de :

Andreas Noel - 20 noiembrie 2002 Heidelberg si
Yasmin Serena - 02 august 2004 Heidelberg

Über uns :

BLOQUL NOSTRU

ALBUMELE NOASTRE FOTO

Infos :

Billig flüge nach
www.wizzair.com
www.germanwings.com
www.blueair-web.com

Cap.25Cap.26

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Ioana m-o pus kuki (vb lui Ceska) si pe mine sa caut poze de acu vreo 7 ani ce am facut la birou cu fetele inainte sa plec si na mai multe poze am eu pe acolo, hmmmmmmmm ma tot intreb cand aveam timp dimineata sa stau sa imi fac coc frantuzesc si sa nu plec nefardata si nemachiata si neparfumata, si fustele mini, vai mama lor si ciorapii lycra si asorte cu gablonturi, mai dar pantofii, cum mi-am chinuit eu picioarele cu toace de 10 ca acu nu asi putea purta ptr nimic in lume si mai caram si pe Deni zilnic la cresa, la ora 6 jumate ieseam pe usa blocului dimineata de dimineata si asta timp de 6 ani, saracuta Deni nici mac nu a zis nicioadata numai ca mai vroia si in brate eu nu stiu cum am reusit, era totul ordonat in in viata mea, lucram de la 7,30 la 15,30, la 16 o luam pe Deni de la cresa, gradi, apoi aveam cu ea ori gimnastica, ori mergeam la prietene in vizita, ori in parc la joaca, faceam cumparaturile, veneam acasa si gateam, acu e harababura in viata mea .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Mie mi-a fatat mintea un pui...deci..vrem la mare.si ne-am gandit sa mergem in Croatia cam dupa 15 iulie.marea intrebare este:
-Mai ar fi cineva amator de asa ceva????sa ne facem macar vecini de prosop.
Acum am o problema rapida..maine e piknic la gradi,pe mine a picat prajitura.
Cine stie o reteta,buna,rapida si fara crema????
Va si va doresc o zi frumoasa,sanatate si soare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

buna dimineata de la bucuresti! si de la mine o cafea la ibric si o tartina cu unt si gem
e bine la bucu, dar cald tare ma tot vad cu prietenii, copila numai cu mama vrea sa stea, numai la somn si la masa m-ar mai vrea cand si cand pe mine.
am fost si la mare scurtut. ce mai, relax total la mama.

codruta, imi pare tare bine ca matei e mai bine! o sa vad si eu cum e cu gradi din septembrie.

miki, sa fii bine.

tumpi, suna bine reteta ta.

hai ca nu stiu cand mai apuc sa scriu, revin mai pe larg de sambata incolo. pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

HMmmmmm Adina m-ai pus pe ganduri eu asi vrea dar nu avem urlaub scheiss dreck, ma gandeam ca am merge la voi, de acolo in Croatia si de acolo la Tm ar fi super, dar sotul nu are concediu numai din 1 august si eu la fel , fa ceva muffins umpluti cu nutela sau cu fructe ceva, hai ca te descurci, checul ala ce l-am mancat pe strada ca romanii in Stuttgart si acu il mai pomenesc cu bun a fost .
Mai Codruta tu te-ai pus ieri sa fac tortul ala cu bezea, pfuai esti grozava femeie, ati si gemut de placere asa scria acolo!
Iulia ma bucur ca va simtiti bine la Bucuresti, te asteptam cu drag .
Celesta si Corina ramane valabil ptr vineri da? ne vedem de dimineata sau pe la amiaz cu copiii in parculet,da?

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Adina, la multi, multi ani fericiti impreuna! Scuze ca nu ti-am urat de ieri, eram cu mintea nu stiu pe unde...
Angiuta, multa sanatate si tie si lui Vladut!
Ma retrag, mi-am inceput ziua super prost si-mi vine numai asa sa fac

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

In august nu se poate,sasul nu are voie in august.s-a trezit ultimul sa se treaca pe lista cu urlaub,si ghici ce e???era ultimul
si a luat ce-a mai gasit.
Stati asa ca-mi fileaza acu o lampa,in august copila are liber,sasul merge la servici,toata lumea in urlaub..si noi?????trebui sa ma pun pe planuit ceva de luna august..care sunteti acasa si cu chef de musafiri????
Nimeni??
Si ceva despre aventura de azi noapte,aud un zmiorcait ma duc dormind,ma uit la copil,iau perna,copila,pipa,sacul si ajung in patul nostru.rastorn tot bagajul in mijlocul patului,mai apuc un colt de patura,pun capul pe noptiera-in alta parte nu mai era loc-si adorm.si mai apoi ma trezesc cu o lovitura venita asa ca din fundul gradinii peste ochi.nu apuc sa zic au ca mai capat una,in partea cealalta se vaita si sasul
Copila a fost ieri la bazin si mai exersa ceva si in pat.vai noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata,sunt cheauna.Am citit din urma, da nu-mi gasesc ideile ca sa raspund.

Ma duc sa-mi bag ceva in "vene" sa stau putin cu marsupiu la soare si revin sa scriu ce voiam sa zic.

O zi minunata.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ce fras aveti toate ca pun biciul pe voi, ce gradini visezi Adina la tine in pat , bey ia trezirea, Alexandra ce ai? Ioana, aloooooooooo haideti sa va zic fata cu probleme, am primit un sms de la MOnik acu cateva minute suna asa :

De 48 h primesc incontinuu perfuzii din cauza ca e burtica tare si injectii ptr a intarii plamanul bebe-ului, joi imi face din nou testul de diabet, iar restul rezultatelor le aflu azi sau maine, ahh si iar verifica daca am sau nu streptocoul B, restul o sa povestesc cand sunt acasa, ca am ce..., daca ii ceva mai scriu.pup

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Buna dimineata si de la noi! Cred ca e buna , si sper sa fie si ziua tot asa , Matei vad ca incepe sa isi revina binisor, deja a dormit toata noaptea , si fara temperatura si fara sa transpire ca un cal . Ce pacat ca eu nu am putut sa dorm asa cum a-si fi vrut....pe la trei ma uitam la ceas .......egal ...copilul sa fie bine !Saptamina asta oricum nu va merge la gradi , poate urmatoarea , sa vedem!
Trischa , e mortala copila!Noi vrem (adica eu )sa plecam in august in Romania , dar daca face cuiva placere , este bine venit la noi !Cu mare drag , va astept!Si , da Clau are dreptate , ce retete cauti , fa checul ala cu care ne-ai servit in Stuttgart , a fost o nebunie , si va placea deopotriva copiilor si adultilor , sint sigura !
Iulia , saluta Bucurestiul si din partea mea !Stiu ca e un oras de campie galagios , prafos , plin de toate neamurile , ....dar are si parti bune si ...il iubesc ...ca-i al meu!
Maraki , poate totusi ne-am vazut prin Drumul Taberei, fara sa stim ca vom face cunostiinta virtual ...tocmai in Germanika !
Fetelor stiti ceva de Moonik , ce a facut ?
Clau , süsse, nuuuuuuuuuu , nu am facut ieri tortul , fereasca Dumnezeu!, mai demult , nu a iesit blatul chiar in poza , dar pe acolo , cumva ...In orice caz , trebuie sa iti spun ca , gustul este un regal -insa este un tort mai"greu " , mai de iarna , asa ceva ! Acum a-si face numai cu fructe , lejer , fara multe copturi!
Am astazi pentru Matei supa de legume , pt coleg , ceva friptura si mai vedem ..!A-si face o rulada , ca glicemiile mele se revolta , de atitea zile le tin pe uscat , nici un dulce ..., insa nu ma simt inca in stare.Ma rog la Dumnezeu sa am grija de Matei , si sa fie bine si restul....Dumnezeu cu mila ...!Mai este timp!
Sa aveti toate o zi frumoasa ! La noi a iesit timid soarele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna dimineata,

De vreo 10 minute am ajuns acasa. Mai e cafea?

Alexandra, La multi ani! scuza-mi intarzierea. sa fii fericita si sa ai parte doar de bucurii.
Adina, multi ani fericit impreuna.

Ioana, da da ...mergem la shopping

Fug sa beau o cafea ....toata tremur



Mergi la inceput