Mamici in Germania (10)

Mamici in Germania (10) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI SA NE ADUNAM!




Sarbatoritii lunii MARTIE :

LILIANA 02 martie 1982
MIHAELA 05 martie 1982
CLAUDI@ 16 martie 1983
ANDREAS - copil de Claudia - 17 martie 2004
DAVID - copil de Mihaela - 29 martie 2007

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :

Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 marie 1983 mamica de :

Tony si Nico Louis

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- dinora77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult



- mOoniik - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- miraklucker - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- AdinaF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- noiembrie - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf


- zuzi.simona - nume real Simona Galati - 11 ianuarie 1971,mamica de :

Antonia - 27 iunie 1998 Galati

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

repede te mai misti draga, pana am trimis eu mesajul a ajuns la pag. 21, asa ca-l repet

claudia, 1270 dadeam pe luna, normal trebuia ca sa mai primim inapoi ceva subventie de la stat dar pana am aflat unde sa cerem, si se aplica din momentul cererii, terminul peste o luna juma, deci ne-am lasat pagubasi ca se termina anul scolar. noi am adus-o in martie, clasa a 2-a, internatul numai pt. copii dupa nave, o luam vineri dupa ora 2 si o aduceam duminica seara, iar cum noi atunci aveam inchiriat ceva prin nord (ca asa s-au ocupat aia de ne-au facut firma) faceam de multe ori cate 1000 km vinerea si se intampla si duminica sa am tot atata de facut daca eram prin rotterdam cu vaporul si am spus ca nu mai pot si basta
ce a fost super e ca stand numai intre nemti a fost nevoita sa invete mai repede, cand am adus-o nu stia nici un cuvant, o luna saraca nu a vb. cu ei apoi si-a dat drumul si acu turuie de n-o mai opresti, ii vine mult mai usor sa vb in germana decat in ro
si cu siguranta nu scapati de vizita, numai sa nu ma ispitesti cu dulciuri ca nu ma pot abtine si pap tot!

claudi@, draga mea cumpara-l tu dar cara si pe dumnealui dupa tine sa fie prezent atunci ca sa-ti impaci sufletul, ca inelul e pretextul, gestul il doresti


poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

CLAUDIA74 multe pentru tine astazi...Shi tu eshti sarbatorita alaturi de puiul tau!!! Sa fiti sanatoshi shi sa va bucurati de frumosul vostru.

Shi pentru ANDREAS. La Multi Ani!!! Sa creasca mare, sanatos, frumos shi voinic!!!!

Fetelor...eu nu prea reushesc sa stau cu voi, dar...... scap eu de examenene...

Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Liliano,Mihaelo si toate fetele mersi ptr urari,Liliana spor la invatat.
Simona 1270 eu speram sa zici pe an ca e atat nu pe luna,haideti mai repede cu cafeaua si prajitura ca vine fripturaaaaaaaaaaaaaaa

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pai bine, mai, tu dai desertul inainte de Hauptgang? Pai eu m-am indopat deja cu prajitura, unde crezi ca mai incape friptura?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:



Woooow ce ospat. Clau, multumim de tratatie.

Claudelule, ce bine am ras. parca povesteai de mine cu inelul de logodna . dar acum mi-a trecut , mi-am luat de Craciun 2 inele de logodna







Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Pai bine, mai, tu dai desertul inainte de Hauptgang? Pai eu m-am indopat deja cu prajitura, unde crezi ca mai incape friptura?

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute



Alexandro ne dam si noi dupe nemti atunci a fost kaffe si kuchen zeit,friptura mai pe sara atunci da? .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

Claudia - ohhh ce bunatati , eu acuma am ajuns de la cump si ma apuc sa gatesc ceva pt maine .
Claudi - pt inel nu-ti fa probleme barbatii astia trebuie legate de-o-lalta . Al meu genau so wie deine , si eu am crezut ca de craciuni primesc inelul , dar nu am primit , stii ce am primit - bani , sa-mi cump ce vreau ( cica el nu a avut timp sa-mi cumpere cadou ) , iar de ziua mea iar nu am primit nici un inel , asa ca eu nici nu-mi mai fac ganduri .
Mihaelaa - sanatate la baietel .
Dinora - spor la invatate si succes , eu deja le-am terminat cu examenele ( ii adevarat ca eu nu fac aici masteratul ce in Ro )

Monik 23+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:


Ahh inca ceva Claudia - poti sa primesc retetele de la Rulou de cascaval si ulou de carne cu ciuperci

Monik 23+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Monik www.gourmandine.ro aici tot ce vrei ,ma eu inelu l-am primit la timp si inca in genunchi mi-a fost inmanat frumoase momente.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

La multi ani Andi!Sa fii sanatos si cuminte sa cresti mare si sa o asculti pe mamica!Doamne ajuta!
Claudia sa iti traiasca puiul

Mergi la inceput