Mamici in Germania (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deya

La multi ani Andi!Sa fii sanatos si cuminte sa cresti mare si sa o asculti pe mamica!Doamne ajuta!
Claudia sa iti traiasca puiul

deya


Deya süsse vielen dank .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Haideti la ospat romanesc :

zama de pasula
friptura de rata
friptura de porc

si inca o gustare
asta e ultima ca altfel aruncati si rosii dupa freza mea,pofta mare.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Claudia!!!!!!!!!!!!!!!!un ospat de zile mari .Prajitura aia arata intr-un mare fel!!!Trebuie sa fie tare fericiti ai tai, dupa cum ii rasfeti!
Inca o data la multi ani , sa iti fie fericit puiul , sanatate si petrecere frumoasa mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mesaj 'recuperat' de la capitolul anterior:

Citat:
citat din mesajul lui noiembrie

Fetelor, nu stiu daca este locul potrivit , pentru asa ceva , dar a-si vrea sa va dau si voua o reteta de chec super rapid , reteta pe care am descoperit-o astazi , am axecutat-o si este chiar buna -mai ales cu putina nutella deasupra....
Daca acest mesaj nu trebuie sa fie aici , imi cer scuze , si rog un moderator , sa il stearga .

Deci sa incepem -executia va ia 2 minute si coacerea 4-5.
Intr-o cana mai mare-300-350 ml. amestecati 4 linguri de faina rase , 4 linguri de zahar rase , 1 lingura de cacao nu foarte plina , o jumatate de lingurita de praf de copt, 1 ou ,3 linguri de ulei , si 3 linguri de lapte . Totul de amesteca foarte bine si se introduce in cuptorul cu microunde la 85 watti-4 minute. Eu l-am lasat la 1000-3 minute sil-am savrat cu un pic de nutella , impreuna cu baiatul meu , care ma intrba cind l-am facut!!!!!?????
Este un dulce rapid , numai bun , atunci cind se duc glicemiile in jos...
Repet, nu este ceva sofisticat , dar macar merita incercat , macar sa vedeti rezultatul....
Reteta am gasit-o pe seitul"culinar.ro"-nu sint membru , si nici nu fac reclama.DAr acolo sint intr-adevar niste fete maestre in arta culinara.
Poate il veti incerca.... si poate va va si place , sau.....poate il stiati deja.
Inca o data , daca mesajul nu-si are locul aici , scuze , si va rog , sa-l stergeti. Va doresc o zi frumoasa:::!!!!




Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

LA MULTI ANI ANDI!! Sa traiesti multzi ani fericitzi, sa ramai sanatos si sa-i faci in continuare fericitzi pe parintzii tai. Te pupam si speram sa te cunoastem intr-o zi .

Mama, ce ospatz, am si fugit la jogging ca nu se mai putea .

O seara frumoasa fetelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

la multi ani Andy sa cresti mare ,sanatos si fericit
claudia draga ii faci deja nunta?[:Dsi multam pentru mesajul transmis lui Miki
Mikimultumesc ptentru detalii
eu nu am chef de nimic azi mi/a terminat de reparat dintii si maselele urmeaza pusul dar am zis macar cu partea de sus din dreapta sa incep pentruca ,imi lipseste unul in fata dar pentru el trebuie 3 imbracati si inca o masea pusa si costa 1356
cica ikk plateste vreo 600 si restul eu dar cica cum eu nu produc banisi am doi copii s/ar putea sa plateasca tot,acum vad maine ce zic
la intalnire in stuttgart sigur vinnumai sa nupatesc ca tura trecuta asa ca ,Claudia astept sa sari cu nr. de mobil
citesc din urma si revin

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
teodora





http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=20 ri1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

claudi@ la multi ani , multa sanatate si putere sa/ti cresti baietiisi tot ce iti doresti

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
teodora





http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=20 ri1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

www.123greetings.com/send/view/03617809514201554417" target="_blank">La multi ani Andi!! Sa cresti mare,frumos si sanatos si sa aduci parintilor tai numai bucurii si fericire!!

Claudia

Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Buna dimineata,eu dau,ceai,apa restul mai da Claudia ca la cate bunatati a facut sigur mai are cate ceva.
O zi frumoasa cu mult soare va doresc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laurel LOVE YOU FOR EVER .

Noiembrie,bagat la cap reteta de chef, Laura multumim ptr mesaj, Dora,Adina,Codruta ,haideti la cafea,apoi m-am gandit eu haideti sa stabilm din timp data de 18 aprilie,eu trebuie sa cer zi libera din timp si ma gandesc ca si ptr alte fete e valabil (eu de la job,altele de la soti,soacre,etc,just kidding ) deci fetelor stabilim pe data de 18 aprilie o intalnire in Stuttgart la Frühlingsfest,astept confirmarile voastre,



Am treaba fug......azi duc la gradi belegte si muffins.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput