Mamici in Germania (13) fara ghinion langa Emma

Mamici in Germania (13) fara ghinion langa Emma | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI SA NE ADUNAM!




Capitolul acesta sarbatorim pe :

DidiAlex - 4 aprilie 1976

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :

Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 martie 1983 mamica de :

Tony si Nico Louis

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- dinora77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult



- mOoniik - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- miraklucker - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- AdinaF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- noiembrie - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf


- zuzi.simona - nume real Simona Galati - 11 ianuarie 1971,mamica de :

Antonia - 27 iunie 1998 Galati

- mihaela_specht - nume real Mihaela Simleul Silvaniei - 28 ianuarie 1979,mamica de :

Dennis Wesseling - 20 septembrie 2005


- puiul11 - nume real Ioana Sibiu - 4 mai 1977,mamica de :

Irina Maria Erlenbach - 15 decembrie 2004 si
Alexandru Matei Erlenbach - 30 iunie 2006


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Trischa, adica eu ma spetesc in bucatarie, pozez totul, imi fac blog si tu????? Bey ce femeie moderna Recuperezi maine totul

So.... mai avem ceva in program azi?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Miki,daca fac acum o poza la pizza congelata...dar promit,maine va dau o reteta de papica buna..si fara carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:



adica dietetica? Daaaaaa



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Dietetica?????adica fara carne e dietetica??? atunci hai ca io cu sasu si cupilu suntem dietetici rau.noi,,astia batrani,,adica sasu si cu mine,nu halim carne de vreo 9 ani.copila vreo 2 nu a mancat nici ea dar apoi a mers la krippe si acum e corupta.dar acasa tot nu are carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Mäi, nu e dietetica fara carne e ``ierbivor`` sau de post. Numai buna reteta pt. mine.

Revin.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

...Salutari.
Noi suntem inca acasain Ro, e tare bine. Nu mai am decat fetele, baiatul nu/l mai pot aduce sa doarma cu noi nici cu macaraua de la casa de la sora/mea. Iar fetele de cum deschid ochii vor acolo. E lumea lor, alearga pe strazi, se joaca in curte, parcul e la doi pasi, seara arata ca niste porcusori de murdari, dar sunt fericiti si franti de oboseala.
Ceska parca tu ma intrebai pe unde stam. Apartamentul meu e TRaian, pe linia tramvaiului 1 pe langa Casa de pensii, dar aici numai dormim, stam mai mult la sora/mea la casa care e pe Campului (nu departe de noi).



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Eiiiiiiii Mira süsse viata ca la Timisoara cand ma gandesc si copiii mei ce bine s-au simtit acolo, hai ca Deni e acolo crescuta dar Andi nu trece zi sa nu vb de Timisoara si de distractia de acolo, plina strada de copii la Ronat,unde locuiesc parintii mei, plin orasul de locuri de joaca super amenajate,stranduri,terase,etc, vizite la rude,prieteni,aici saracii copii numai scoala si casa stiu.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

Halli hallo!!

fetelor, nu stiu daca ma mai tineti minte, am scris si eu o vreme si am disparut ca magarul in ceata , mai mult de nevoie decat de voie. mai exact se strica computerul, dupa care o vreme n-a mers netul, dupa care ocupa omul seara computerul, ca sa recupereze ce n-a facut cat n-a mers computerul si tot asa.

dar acum am zis ca imi iau inima in dinti si va scriu din nou. vad ca au mai aparut si fete noi, pe care le salut si le cadorisesc cu o .

de noi ce sa va scriu, fata creste, vreau sa o dau la gradi din toamna, astept saptamana asta vesti de la ei, sa vad daca ne accepta. in rest, suntem racite de vreo 3 saptamani, sper cu vremea asta frumoasa sa ne treaca.
dar daca tot stam mai mult in casa, macar gatesc si backen la greu , dupa ce slabisem vreo 10 kile am pus acuma 3 la loc. tre sa ma controlez ca nu se mai poate asa.

va pup si trag pe dreapta, ca maine la 6 iar aud "mami, auf!" "iis tee" cu o frecventa si un volum care nu ma lasa sa adorm la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Hallo , fetelor , nu sint lipsa la apel , am citit tot ce a-ti scris insa nu am raspuns, ca eram cu nevii facuti varza . Am fost marti si miercuri la dentist , si mi-a facut tratamentul pentru paradontoza -am fost zdrente! . trebuie sa iau si medicamente , si nu prea ma impac cu ele si tot asa...
Mihaela , bine ai venit -devine comunitatea tot mai mare si asta este bine!
Astazi m-am intilnit in Waiblingen cu Claudi@ si Adina -a fost o dupa -amiaza deosebita (dupa parerea mea) mai ales ca si vremea a tinut cu noi . Au amindoua niste copii foarte frumosi si Matei cind eram in S-Bahn , ma intreba deja , cind mergem sa ne intilnim , din nou cu copii?MI-a facut placere sa o cunosc si pe mama Adinei - o femeie deosebita !Deci, eu am avut o zi foarte frumoasa astazi!
Le multumesc fetelor ca ne-am intilnit!
Va pup si va dores o noapte frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Am terminat si eu de gatit pt. 2 zile

Mira, sedere placuta in continuare acasa.
Codruta, sa va fie de bine intalnirea. abia astept sa ne intalnim . Imi pare rau sa aud ca nu te simti bine.
Iulia, bine ca si-a revenit PC-ul.Ai timp sa slabesti.
Clau, dovedit-ai treaba?

Cred ca trag si eu pe dreapta.


Noapte buna

Miki

Mergi la inceput