Vitamine romanesti in Germania (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Clau , transmite-i lui Moonik , toate cele bune , sintem alaturi de ea!Sa mai stea bebe un pic , sa mai aiba rabdare , parca e prea devreme , sau ....?Spune-i ca ii tinem pumnii , sa fie curajoasa !pentru Moonik , cu toata dragostea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Miki , i-a spune care baiul cu tremuratul?Ce nu a iesit soarele si pe la voi , sau...ai alte cauze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ii transmit cand se incarca handy ca tocmai sa descarcat, ii scriu imediat, eu is Ko de 1 ora curat masina din dotare si cand ii vad zgarieturile bagate de soacra imi vine sa ma iau cu mainile de cap,mai laes ca se face ca ploua sa stranga bani sa o reparam.


INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74

Ioana m-o pus kuki (vb lui Ceska) si pe mine sa caut poze de acu vreo 7 ani ce am facut la birou cu fetele inainte sa plec si na mai multe poze am eu pe acolo, hmmmmmmmm ma tot intreb cand aveam timp dimineata sa stau sa imi fac coc frantuzesc si sa nu plec nefardata si nemachiata si neparfumata, si fustele mini, vai mama lor si ciorapii lycra si asorte cu gablonturi, mai dar pantofii, cum mi-am chinuit eu picioarele cu toace de 10 ca acu nu asi putea purta ptr nimic in lume si mai caram si pe Deni zilnic la cresa, la ora 6 jumate ieseam pe usa blocului dimineata de dimineata si asta timp de 6 ani, saracuta Deni nici mac nu a zis nicioadata numai ca mai vroia si in brate eu nu stiu cum am reusit, era totul ordonat in in viata mea, lucram de la 7,30 la 15,30, la 16 o luam pe Deni de la cresa, gradi, apoi aveam cu ea ori gimnastica, ori mergeam la prietene in vizita, ori in parc la joaca, faceam cumparaturile, veneam acasa si gateam, acu e harababura in viata mea .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'


Claudia, cunosc! Cind eram singura cu copiii, nu intarziam la cabinet niciodata. Acu de cind am si barbat care ma ajuta, adica in fiecare dimineata el le face pachetul celor mici, si dejunul, si eu tot tandalesc prin baie, etc. Ce am pastrat si atunci ci acum, nu ies nefardata, machiata si parfumata din casa! Si tocurile sunt de 6 maxim 8, in cazul in care nu imi iau adidasii.
Abia asteeeeeeeeept sa ne vedeeeeeem!


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Citat:
citat din mesajul lui noiembrie

Miki , i-a spune care baiul cu tremuratul?Ce nu a iesit soarele si pe la voi , sau...ai alte cauze?


A iesit soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

O luam in ordine inversa

Miki, unde pana mea ai umblat pana acum, de ce tocmai acu ai venit?Te astept la shopping

Clau, sunt obosita mama, ieri nu am dormit deloc si de dimineata de cand am plecat la munca (a se citi 4.30) si pana la ora 7 daca am stat o ora jos.La 9 juma imi picau ochii in gura.Da imi revin eu.
Am vreut sa stau la soare, hmm, eu daca nu am apa langa nu posi a sta,asa ca am lenevit doar vreo 10 min si apoi m-am apucat de greblat prin gradina ca am tuns ieri iarba si de plivit buruienile dintre flori.

Codruta, sincer nu-mi mai aduc aminte cum o chema pe profa de muzica.Stiu ca am facut un an istorie cu Radu Homer, iar pe profa de geografie(parca) o chema Spataru.Dar in rest nu prea imi mai aduc aminte numele.Cine ti-a fost educatoare?

In anul cand am dat eu treapta intai, sora mea mijlocie a fost ultima genereatie de treapta II(Clau, sunteti aceasi generatie observ, numai ca ea e 75).

Clau transmitei lui Monik toate cele bune si din partea mea

Vad ca deja au inceput discutiile de concediu, of si eu vreau in concediu.Da nu stiu cum sa ne planificam, voiam o Grecia cu colegii greci, ieri al meu a vb cu niste amici, poate mergem impreuna in Turcia.Acum sa vedem ca noi la sf lui iulie inceputul lui august avem musafiri.La inceputul lui iulie vreau sa plecam 3-4 zile de ziua sotului undeva sa ne simtim bine si sa uitam de cotidian.

In rest, cerebelul nu-mi functioneaza, asa ca pup toate fetele si mai revin eu

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

......... si aici e soare, Monik stie ca suntem alaturi de ea, Codruta la fel,Miki si toate fetele care au nevoie de prietene, suntem aici ptr un umar si o vorba buna.


INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Ioana, am avut treaba prin oras.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Oau! Claudia, da' rapida ai fost cu mesajul lui Monik. Pana am deschis eu calculatorul - s-a trecut la capitolul doi .

Eu sunt cam nasol - Ceska, multam de sfaturi, insa nu ma incurajeaza. Pt ca toata noaptea fata pe mine ma scoala din somn, tat-su nici n-o aude ca plange . Si pare precum aia cu "la placinte inainte, la razboi inapoi". De dimineata s-a trezit la 5 jumate si urla dupa lapte, sotul s-a sculat si a plect la servici, da' n-a deschis usa sa bage un ochi la copil sa-l intrebe de ce plange ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07) ... www.flickr.com/photos/21231089@N02/3494955449/" target="_blank">(re)Amintiri de la primul bb
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:



INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput