Mamici in Germania (14) cu gandul la Emma

Mamici in Germania (14) cu gandul la Emma | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI CU NOI


www.youtube.com/watch?v=ns0lwvmpU58&feature=related" target="_blank">WAS WIR ALLEINE NICHT SCHAFFEN,SCHAFFEN WIR DANN ZUSAMMEN

Sarbatoritul lunii :

Tony Leon - 7 aprilie 2007

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :

Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 martie 1983 mamica de :

Tony Leon Weiblingen -7 aprilie 2007 si
Nico Louis Weiblingen - 23 februarie 2009

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- dinora77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult



- mOoniik - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- miraklucker - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- AdinaF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- noiembrie - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf


- zuzi.simona - nume real Simona Galati - 11 ianuarie 1971,mamica de :

Antonia - 27 iunie 1998 Galati

- mihaela_specht - nume real Mihaela Simleul Silvaniei - 28 ianuarie 1979,mamica de :

Dennis Wesseling - 20 septembrie 2005


- puiul11 - nume real Ioana Sibiu - 4 mai 1977,mamica de :

Irina Maria Erlenbach - 15 decembrie 2004 si
Alexandru Matei Erlenbach - 30 iunie 2006


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Heeeyyyy


Intalnirea a fost super mai vreau. Niste fete de milioane si un barbat ( vitamina ) pe cinste. Tumpi ( Ioana) e o fata de nota 10, Simona la fel, Pusa e galagioasa , Misterul a incalzit-o putin si cu atat a ramas fata-cica trebuie dusa la psiholog pt. ca si-a pierdut increderea in catzei , Antonia e un copil energetic, iar Iustin---moooama cum rezisti cu guralivele tale?

Clau, ce site? ai vorbit cumva cu mine? nu stiu nimic

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hei saluti ma bucur ca v-ati simtit bine,eu vb de site-ul celeilalte ardelence,
Monik hai sa vedem un meniu de Pasti dar sa nu zabalesti si tu ca Iulia pe tastatura supa de coada de bou - oxenschfantz (ciorba de miel nu imi place) friptura de miel la tava,sotul manca numai miel pane,piure,salata si ca praji face soacra dobos ,ouale le fac cu Andi joi sau cu ardeleanca vineri,noi mancam deci sambata oua rosii,ridichi, cepa verde,telemea si sunca fiarta,drob eu nu ma risc sa fac ca nu manca nimeni.
Iulia ti-a revenit .

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

'na seara oameni buni, na ca reusesc si eu in sfarsit sa intru.
frumos fuse la intalnire si Codrita si Adina sunt super. Adina, de unde vrei sa ma dai jos, fataaa? Si Codruta cica-i batrana, doar pt ca are oleacutza par alb. Nu-i nimic vino incoa la mine sa te vopsesc sa vezi atunci gagica beton, ca o sa arati mai tanara decat sunt eu.
Clau, fara sa te supi , pls, nu venim sambata, dar daca vreti, dupa intalnire puteti trece pe la noi. Iti explic pe mess de ce nu putem.
Si treci in listuta pls, Tony Leon 07.04.07 si Nico louis 23.02.09 amandoi nascuti in Waiblingen. Mersi.

Mihaaa, cum ati ajuns acasa? Pacat ca a fost asa scurt, dar poate veniti intr-o duminica, hai vb cu Hans si vezi cand puteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

clau, mi-am revenit, am balotat 3 ostereier für erwachsene (adica cu ) si ma simt mai bine.

miki, sa va fie de bine intalneala! poze, ceva?

monik, de pasti fac oua rosii si drob aperitiv, friptura de miel la tava cu cartofi cu rozmarin si legume si salata, o kuchen, inca nu stiu ce - probabil ca o tarta cu lamaie sau fac o inghetata de casa sau panna cotta si neaparat pasca.

si pt ca i-am raspuns monikai si m-am gandit ca tre sa comand mielul la macelar si m-am uitat in calendar sa vad cat timp mai am: mai fetelor, ma lasati sa ma aberez singura?!!! pai voi va intalniti sambata nu duminica, pe 18, nu pe 19. deci voi presta rugaminti fierbinti la vitamina speckuita sa isi duca fetele la stuttgart SAMBATA, 18.4., la ora 12 la Wilhelma. va tin la curent despre progresele facute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui i_ulia

clau, mi-am revenit, am balotat 3 ostereier für erwachsene (adica cu ) si ma simt mai bine.

miki, sa va fie de bine intalneala! poze, ceva?

monik, de pasti fac oua rosii si drob aperitiv, friptura de miel la tava cu cartofi cu rozmarin si legume si salata, o kuchen, inca nu stiu ce - probabil ca o tarta cu lamaie sau fac o inghetata de casa sau panna cotta si neaparat pasca.

si pt ca i-am raspuns monikai si m-am gandit ca tre sa comand mielul la macelar si m-am uitat in calendar sa vad cat timp mai am: mai fetelor, ma lasati sa ma aberez singura?!!! pai voi va intalniti sambata nu duminica, pe 18, nu pe 19. deci voi presta rugaminti fierbinti la vitamina speckuita sa isi duca fetele la stuttgart SAMBATA, 18.4., la ora 12 la Wilhelma. va tin la curent despre progresele facute.

Iulia, mama lui Iris Maria (7.8.2007)


Presteaza en gross dragutza numai sa veniti,oke?

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:

toti va intalniti , numai eu nu am pe nimeni aici in apropiere .
Ce bunatati faceti
Claudia - reteta de la supa ai putea sa-mi trimiti , miel eu nu manc .
I-ulia - iar tu ai putea sa-mi trimiti reteta aia cu lamaie , tot ce-i cu lamaie .

Monik 26+ www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Am poze . Astept acordul fetelor ca sa pot sa le postez


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

claudia74 nu stam in Erlenbach-ul de langa Heilbron,noi stam la 20 de Aschaffenburg. Casa este a noastra am facut-o noi in 2006, dar abia in 2007 ne-am mutat in ea, apoi in prima juma de an 2008 am stat in Nürnberg iar apoi am revenit acasa unde mai avem inca destul de multe de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

na c-am ajuns si eu...cu greu
a fost super ca ne-am gasit as fi vrut doar sa fie mai cald dar se vede c-am stat la aer, cascam cu totii!
normal ca pui pozele ca de ce le-ai facut!?
de maine trecem la treaba nu stiu cand mai am timp sa intru

so va



poza cu noi
poze diverse
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza buna ,hai aerobic,cafea,desteptarea Deutschland,incepe o noua sapt in foartaaaaaaa :



Miki vrem pozeeeeeee
Claudia de ce nu vii,hai ca vb pe mess,sper sa nu fie nimic gravisimo .
Mirilut sper ca esti prezenta la cafa de azi si cu tine m-am obosnuit ca si cu Alexandra ca nu intrati la noi in we ia povestit ce program ati avut,ce ati gatit,Miri de cate ori ai injurat in gand pe soacra,hai iesiti la raport,Alexandra voi vreti sa va construiti casa?
Ioana am inteles unde locuiti acu,dar credeam ca ati locuit in trecut pe aici,bai ce chestie si in Germania asta, foarte multe localitati cu acelasi nume,cum stati cu amenajarea gradinei,ti-am raspuns dincolo la subiectul constructii,renovari case in De .
Monik vrei supa de coada de bou e delicioasa si iti mai trebuie si niste oase cu maduva tot de vita,gasesti la kaufland deci tie iti place lamaia lasa ca caut si eu retete ce am ,cum esti?
Mariana cum te mai simti ?
Trischa cum e Patrizia? a mai facut febra? armasarul ala s-a linistit a venit blonda inapoi si a plecat bruneta sau invers .
Codruta hai la treaba de sapt asta ma apuc de geamuri,perdele si nu vreti sa stiti cate geamuri am?
Simona de azi devine proprietara, bravo!
Adina au zbudat gemenii in we? ati fost plecati pe undeva?
Liliano tu pe unde umblii,nu ai mai intrat de foarte mult timp,esti ok? ai de invatat?
Iulia ai inceput prestarea serviciilor de lamurire la sot?
M-am intins cat china,merg sa pun mancare la Andi ptr gradi,revin.

EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput