Mamici in Germania (9) Cu sufletul langa Emma

Mamici in Germania (9) Cu sufletul langa Emma | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI SA NE ADUNAM!




Sarbatoritii lunii MARTIE :

LILIANA 02 martie 1982
MIHAELA 05 martie 1982
CLAUDI@ 16 martie 1983
ANDREAS - copil de Claudia - 17 martie 2004
DAVID - copil de Mihaela - 29 martie 2007

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :

Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 marie 1983 mamica de :

Tony si Nico Louis

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- dinora77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult


- mOoniik - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- miraklucker - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- AdinaF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- noiembrie - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna! multam fain de raspunsuri!

numai cele bune va doresc, sa stiti ca nu v-am uitat!
va pup, mamici cu burtici, fara burtici, cu copii mici, mari....



*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui m0oniik
... oricum daca pana maine nu imi trec durerile de la sale si osul de la popo am sa merg pana la el ( asa ceva e normal ? eu am citit ca daca durerile de sale sunt continue , nu e un semn bun , eu sper sa nu fie nimic serios ca deja imi fac ganduri ).
Si ceea ce mi se pare inca ciudat e ca trebuie sa mergi la un spital si sa te inregistrezi , ca nu vei naste cu medicul tau ,dar nah aste e.


Nasol cu atatea alergii si probleme de sanatate . Si pe mine ma dor salele - insa daca ti se pare ceva anormal, du-te de urgenta la doctor. Mai bine sa te duci "degeaba" decat sa stai acasa pana o patesti rau.
Eu nasc cu dr meu, ca e Belegarzt la spital ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza buna,haideti la cafea,capucino ptr gravidutze,eu dau cafeaua de data asta Mihaela da tortul si sampania :

LA MULTI ANI MIHAELA, sa ai parte de tot ce iti doresti in viata,sanatate,bucurii,impliniri si multe clipe de fricirea alaturi de cei dragi,sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc din suflet .
Kari bist immer Wilkommen .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Happy Birthday to youuuu
Happy Birthday to youuuu
Happy Birthday dear Mihaelaaaaaaa
Happy Birthday to youuuuuuu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Neata si multam de cafea!
LA MULTI ANI!!!Mihaela,si tot ce iti doresti.
Tuturor o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

La multi ani, Mihaelaaa


Sa va povestesc unele boacane pe care le face ...mama..adika subsemnata..


4 martie 2009

Drumul de la gradi pan acasa dureaza un secol. mai stam prin park, mai jucam un sotron, David fuge cu tricicleta in strada..
Robert la usa de la intrare: Mami, fac pipi, faac pipi.., adika e urgent..asa ca ii dau cheile sa mearga in casa..si io raman sa il conving pe David ca ccc calatoria cu tricicleta s.a incheiat si ramane jos si noi mergem pe scari..Eh, se mai tranteste un pic pe jos, paguba mare ca nu ma impresioneaza, nu avem spectatori...asa ca vine el incet incet pe scari..dar Robert sus a reusit sa deschida usa dar nu reuseste sa isi de-a jos geaca..asa ca alerg repede la el...si il las in baie..si ma intorc la Aschiutza..care... -a inkis usa la intrare si a rotit si cheia... Deci io cu R era in casa, inchisi si David pe scari, cu cheile in usa. Robert ma intreaba de ce nu vine David..ca nu e bine sa il las pe scari singur ca face prostii parca io nu stiam . In secunda urmatoare ma duc in baie, iau mopul, deschid geamul si il bat pe propietar in geam. norocul meu e ca stiam sigur ca e acasa, ca ne-am intalnit cu o vizitatoarea de-a lui, la intrare..deschide omul geamu si ii zic sa vina la noi. Nu prea repede, ca omul de Craciun fusese operat de schimbare de aorta si are si 80 de ani. Si vin ei, mister si Dna care era la el, ne deschide usa..si imi zice..sa am o cheie si in casa. Am una, dar in boxa ca am mai ramas pe afara..dar in casa nu. Mai aveam alternative, sa chem pe cineva din strada, ca interfonul mergea..sau imi sunam colegu sa vina de la servici..dar 15 minute..cine stie ce facea D singur.

Deci nu mai las cheile in usa

Alta..la fel de buna


22 decembrie 2008

plec io cu copii la gradi..hi hi hi..ha ha ha..povestim noi cate in luna si stele. Era cam ceatza, o liniste de mormant, nu m-am intalnit cu nici o masina in cale, 1,6 km. Soata era acasa, cu parintii lui, la noi in vizita atunci. ajung la gradi, opresc masina si cobor cu fraza deschisa in converstatie cu Robert, si trantesc usa de la mine si dau ocolul masinii sa il scot pe R. Pauza. uitasem cheia in contact, deci nu se decuplase sistemul sa imi deblocheze usile. Copii legati in scaune. Hm...Telefonul il avema la mine..sa sun soata dupa cheie celalata..dar nu imi suradea deloc situatia..Asa ca ma intorc la R, ii zic sa isi de-a jos centura..a reusit..ura..nu si-o deschisese niciodata singur, nu e voie, si il pun sa treaca in fatza sa apese butonul sa deschida usile..nu reuseam sa ii explic care..ii zic sa apese pe cheie, sare singura din contact..si a reusit baiatul mamei..


sa va mai zic

cand revin..sa va povestesc cum eram io linistita la o vizita in spital, David a ajuns la intrerupatorul care deschidea usile si chemase liftul si se urca in el..asta in iulie 2008---

De la fiecare trag o invataminte: nu mai cobor din masina fara chei, la usa la fel, nu il mai las singur din okii ca nu e mik, voi aveti patanii similare sau sunt doar io mama ranitilor si tre sa invat din experinete proprii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Mihaela La Multi Ani!!!...un an frumos te ashteapta, un an pe care nu-l vei uita niciodata. Sa-ti dea DD un copil sanatos shi frumooooooooooos.

Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Hmmm, patanii cu copiii...
Cu Henrik inca nu am avut, probabil pt ca nu prea stau acasa cu el. Cu Miruna insa...din belsug.
Cea mai tare a fost in 2004 in vara. Stateam pe 1 mai intr-o garsoniera la etajul 8. Si ies eu pe balcon sa intind rufe...Miru misuna printre picioarele mele. Si la un moment dat, aud un zgomot de usa trantita, ma intorc: fie-mea inchisese usa de la balcon si o si incuiase (zavorul era undeva la 20 cm de podea). Ce sa fac, ce sa fac? Florin era in Germania, mobilul era in camera...ma gandeam sa strig la vecina din blocul de alaturi dar...usa de la intrare era oricum incuiata, as fi putut sa intru pe geam (era usa de la balcon si langa ea un geam dublu care dadea tot in balcon) dar geamul era incuiat si daca l-as fi spart, cioburile ar fi ranit-o pe Miru.
Incep si ma rog de Miru: hai soare, deschide-i usa lui mami...si fie-mea se prapadea de ras...si tot asa am tinut-o vreo 30 de minute, deja eram disperata...in cele din urma, ca prin minune, Miru mi-a deschis usa..
Morala? de atunci nu am mai iesti niciodata sa intond rufe fara sa ma asigur ca am deschis geamul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Alex ce de peripetii aveti ,destepti baietei ai .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m0oniik spune:


La MULTI ANI Mihaela , multa sanatate si fericire . . www.schlager-forum.de/userpix/926_geburtstag20lidia_2.jpg" target="_blank">Pt tine

Claudia multumim pt cafea , capuccino ne place , vezi ca .Cand ma voi simti mai bine si o sa ai si tu mai mult timp ai putea sa imi mai dai cateva lectii

Mariana - cu bolile deja m-am obisnuit ,acuma doar sper si ma sa am un bebe sanatos .Iar cu medicul ai dreptate inca azi merg la el , ca nici pe scaun nu mai pot sta .

DidiAlex - ai cpoii .

O zi buna sa aveti


Monik 21 + www.onetruemedia.com/my_shared?z=36bbff5725b03576dc3f95&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Monik


Mergi la inceput