Ai nostri, ca brazii! Cap. 55

Ai nostri, ca brazii! Cap. 55 | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj




(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45),46, 48, 49,50,51,52,53,54

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria)
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta)
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05)
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly)
3 Mara Theodora (Megg)
3 Alexandra Beatrice (Ilucae)
5 Nectarie Ioan (Adita)
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena)
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu)
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica)
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) poze
13 Mihai Cristian (Bdana):
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza)
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35)
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi):


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo)
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu)
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza):
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi)
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya)
20 Sebastian (Clara03)
21 Matei (Ilbeciug)
21 Codrin Stefan (Shobo)
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie)
28 Ingrid (Eryteea)
Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Fetelor am vazut ca va intereseaza colinzile si am dat de un site de unde mi-am listat si eu cate ceva:

http://www.decraciun.ro/category/colinde-de-craciun/page/12/


Lali si Dragos (27 decembrie 2004)

"Daca ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti " Maica Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hmmm, i-am pus termometrul inainte sa-l bag in pat si avea 37,7...nu stiu ce sa mai zic...sper sa nu creasca iar ca o iau razna...eu credeam ca antibioticul isi face deja efectul...trebuie sa-l urmaresc!

Oana 18+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Intr-adevar Lali, chiar ca e si inalt Dragos. Matei are vreo 92 cm. Lui daca ii dau dulciuri nu mai mananca mancare, asa ca ii dau numai ca desert. Este invatat asa si de la cresa, insa cum scapa la bunici se duce de rapa tot programul corect de masa (si somn). Hoiasa faza cu borcanul mare. Multumesc pt info cu scaunul. Vreau sa iau unul rezistent caci trebuie sa reziste la 2 copii. Noi mergem la targ duminica dimineata.
Simona, multumesc de info si link. Veniti si voi la party (poate si sotul)?
Bubu, sigur, vorbim atunci. Sanatate lui Vladut!
Am primit pozele de la Crinuta, locatia arata super bine si cred ca vom relaxa cateva ore. Mai vine cineva cu sotul sau eu voi fi singura? Nu de alta, dar n-as vrea sa se simta sotul stingher mai ales ca nu prea se omoara el dupa astfel de intalniri cu mamici.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, daca e viral degeaba ia antibiotic, de aceea ti-am spus sa ii faci hemograma in regim de urgenta, si asa aflai.

De cate zile are febra? Si Rayan tot febra din asta avea, 37,7, 37,8, si asa a tinut-o 2-3 saptamani.
Daca continua asa, du-l la radiografie.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Liviana si eu incerc sa il conving pe al meu sot sa vina, mai ales din cauza drumului cu masina prin Buc. Eu conduc OK dar stiu doar bulevardele (iar prin Berceni nici bulevardele prea bine!), iar cu inghesuiala asta daca nu stii stradutele esti mort. Asa ca ma bucur tare daca mai e vreun tatic pe acolo !
Dragos papa orice, oricand, e un mare mancacios, ii place sa manance. Daca el a luat pranzul si peste o jumate de ora se aseaza cineva la masa e prezent si saliveaza langa farfuria de ciorba sau de felul doi ! Si mai si spune "vreau si eu ca mi-e tare foaaame ! "


Lali si Dragos (27 decembrie 2004)

"Daca ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti " Maica Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

daca vor mai fi tatici cred ca vin si eu cu sotul -oricum o sa ne aduca el ca este departe.

Bubu, sanatate lui vladut si ai grija cu treburile casei si cu burtica.

Lali, ce ma bucur veti veni si voi la petrecere!
L-am recunoscut in pozele voastre si pe Davy. Imi spusese Margareta ca ati fost impreuna la mare.

Patricia
Mamica de fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Da, noi venim cu tati.

bubu, insanatosire grabnica lui Vladut.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Lali sa stii ca si eu am problema cu faptul ca bunicii nu respecta recomandarile mele. Eu pana la 2 ani nu i-am dat niciodata dulciuri, iar dupa varsta asta doar daca pica asa o felie de tort, o tableta de ciocolata... dar in schimb aflu ca mama ii mai da (imi spune junioru) si imi si argumenteaza... N-am mai auzit copil sa nu manance dulciuri.. dulciurile ajuta la dezvoltarea creierului...

Dar eu o tin pe a mea ca e interzis.. si as astiu macar ca nu isi face un obicei din asta. Bunicii au o problema sa vada copilu in viitror si dezvoltarea lui. Aaaa si mie imi mai spune de ce iti este frica nu vezi ca e slab, el nu o sa se ingrase niciodata (are 15 kile la 101 cm). Dar nu asta e problema...

Shobo ma tot gandesc la voi!! Sper ca sunteti mai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Lali v-am, vazut si eu pozele!! Foarte frumoase!! tare frumusel blondul mamicii!!! Si in vacanta cred ca fost foarte frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

buna fetelor,

multumim celor ce ne-au purtat grija. am trecut printr-o experienta f urata, din pacate!.. am ajuns cu pneumonie atipica acuta (nu s-a auzit deloc la dr la cele 2 ascultari si nu ne-a dat din prima antibiotic si cand ne-a dat ne-a dat pastile de adulti sa le pisam si erau oribile la gust, a varsat una imediat dupa admin si n-a mai avut efect, ajungand la urgenta dupa 6 zile de febra f ciudata, f scazuta si mai si lipsea o zi, apoi revea a 2-a etc) in spital
dupa cam 2 sapt parea ca s-a facut bine la spital insa a dat o diaree peste noi cand sa iesim -a contactat virusul Rotavirus cica si a facut iar febra 39 si a si varsat de 2 ori. i s-a schimbat unul din cele 2 antibiotice si acum iata-ne ac dupa 3 sapt de spital... oribila experienta!

acum suntem doar pe un antibiotic oral inca 10 zile- Ciprinol 1/2 cp la 12h si un vaccin pt stimularea imunitatii, nu avem voie in colectivit cam minim 3 luni si 10 zile stam numai in casa.

concluzia: 1. a fost infectie bacteriana extrem de puternica, luata de la gradi unde vazusem copii in grupa lui tusind ff nasol si regret amarnic ca nu m-am dus la mamica aceluia sa ii spun sa nu-l lase asa la gradi, ... mai tarziu am aflat ca grupa lui s-a imbolnavit cam toata si in mare jumate de gradi a ramas ac cu diverse...
2. nu stiu dc a intrat direct in palamani sau a fost intai in gat si nu s-a obs bine si n-a fost tratata corespunxator la timp...

3. SFAT: duceti copiii la radiografie URGENT cand aveti niste temp cidate, nu f ridicate si care mai si sicaneaza, dispar/reapar... nu stati dupa un pedoiatru care e ff posibil sa NU auda nimik!

n-am apucat sa citesc nimik din urma, va pup si cand mai am timp mai scriu. acum sunt cu ochii mult mai atenta pe copil, sper sa nu devin paranoica

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 30

Mergi la inceput