Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (49)

Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (49) | Autor: ana maria

Link direct la acest mesaj



(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45),46, 48

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)13 kg/92 cm

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 14 kg/94cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)12 kg/85 cm
22 Rayan (Crinuta) 12,4 kg/96,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 14,5 kg/95 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac) 11 kg
3 Sergiu Denis (Coraly) 13 kg/88cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 13 kg/85 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 12,4kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa) 12,4 kg/90 cm
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 11,9 kg/84 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana): 13kg /87 cm
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 12 kg/ 89 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)11 kg/90 cm
26 Bianca Maria (Kris)11 kg/88 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi): 12kg/90 cm


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)13kg/90cm
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 14 kg/ 88 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 10kg /86 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza):13 kg/87 cm
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 88cm/12kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 89 cm/12 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Ibelciug) 11 kg/ 85cm
21 Codrin Stefan (Shobo) 14,2kg /94 cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie)
28 Ingrid (Eryteea)
Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

----------------------------------------

Buna dimineata!! Bubu tare naspa sa stai atat la dr la usa. Am fost si eu la Tututnaru anu trecut, era la sediu vechi si am stat vreo 3 ore la usa, eu nu era gravi dar erau o multime de burtici la usa si sincer nu stiu cum rezistau atat in picioare. Acum are sala de asteptare mai mare|? Anu trecut stateam pe hol si in fata blocului. Dar e adevarat ca la consultatie a fost ok si a compensat....mai ales ca mi-a si dat sperante.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

A fost ok, n-a plans (din ce mi se spune), a stat mai retrasa la inceput, apoi s-a jucat cu o fetita. Au zis ca a mancat la pranz. ce sa zic...
Dimineata asteptam chitanta si imi ziceau ce hartii sa mai duc (foaie cu vaccinurile nu am dus) si ea a intrat singura in clasa, a mers langa educatoare si se uita pe o carte, pe urma tragea de un calutz-baloansoar, nu s-a uitat sa vada daca mai sunt pe hol sau am plecat. Cred ca a inteles si din explicatii care e treaba cu gradi, sper sa fie ok.
O ia maica-mea la 2, nu doarme acolo.
Ana-Maria , am dus-o la "degetica" e f aproape de ai mei (4-5 min pe jos) si de mine e la 20 min pe jos, dar o ducem dimineata cu masina si la 6.30-7 o luam de la ai mei.

pupici tuturor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

buna..nu am intrat de foarte mult timp..da acum o sa incep iar ca tare drag mi-e site-ul asta...
Codrin are 2 ani si 6 luni si...luni e prima zi de cresa..la gradi nu mi-l primeste....sper sa fie ok...sa nu faca circ...
Am fost si noi la mare si am avut probleme cu diaree..varsaturi...febra...doar Codrin..noi nu...abea i-a trecut...ce tare ne-am speriat..
Acum vreau sa va intreb ceva...copii vostrii dorm singuri?
Codrin a dormit cu mine pana acum..dar acum de vreo saptamana are camera lui si vreau sa-l invat sa doarma singur...Il culc seara...stau langa el pana adoarme si plec.Inchid usa la el, sa nu se faca frig si las usa deschisa la noi sa-l aud.Pe la 1-2 noaptea se trezeste si ma striga..si se si da jos din pat...Ma duc la el..il adorm si plec iar la mine in pat...Pe la 5-6 dimineatza...aceeasi faza: se trezeste, ma stirga, ma duc langa el, adoarme iar..La 6 jumate eu plec la job...Da sunt cam nauca de cap de cand fac fazele astea...Credeti ca e prea mic sa incerc sa-l culc singur?Sau cum sa procedez?
Pup

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna seara ,
Bine ai revenit Lorellay , imi pare rau sa aud ca mititicul a avut probleme , insa bine ca s-a rezlvat .
Cat despre culcat nu stiu ce sa-ti spun Mandy doarme singura de la 2 saptamani si nu am avut niciodata probleme , deocamdata doarme intr-un sac de dormit si in patut de bb. cu multe barne subtiri . Cand va face 3 ani vreau sa ii schimb camera si sa ii cumpar pat de printesa cu culte alte chestii , birou , scanel tip fotoliu , etc.
Eu zic ca faci bine cum faci si ca poate cu timpul se va invata .
Megg , suna o.k. ce spui tu , ai o fata desteapta , a inteles cum merge treaba cu gradinita . Succes mai departe .
Oana ce fain ca ai auzit inimioara puiului mic , multe felicitari , imi dau seama ce emotii ai avut , sper sa am si eu vesti in curand . Saptamana viitoare pe 23 ar trebui sa imi vina ciclu dar vedem noi daca vine sau nu .
Restul fetelor sanatate la micutii bolnaviori , succes la toate gradinitele si cresele .
O seara buna !

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Lorellay ma bucur ca ai revenit!!1 Eu am reusit sa-l conving sa doarma singur explicandu-i foarte mult si chiar daca se scoala, eu insist, il adorm si plec. pana la urma va renunta daca va vedea ca nu ared succes si tot aoclo doarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am avut o saptamana grea, si de 2 zile am criza intercostala.
Asta e, nu am ce face pentru moment.

Rayan este bine, am inteles ca ar fi devenit un fel de lider, in sensul ca are o influenta buna asupra tuturor copiilor, care il asculta.
M-am bucurat mult sa aud asta.
In rest este innebunit sa mearga la gradinita, ar sta non stop acolo.

Lorellay, bine ai revenit.
Nu te pot sfatuit in privinta dormitului, deoarece eu incalc toate regulile in acest sens.
Eu dorm cu Rayan, sunt innebunita sa dorm cu el, si de multe ori este bine, deoarece asa observ daca transpira si trebuie schimbat, daca a iesit pipi prin pampers, daca se dezveleste, etc.
Pana una alta ma simt bine asa, si nu intentionez prea curand sa il las singur.
Cand o voi face voi incerca sa aplic metoda Joanei Frost.
Banuiesc ca sunt copii care nu au din start nici o problema cu faptul ca dorm singuri, pe cand altii au.
Eu am dormit cu mama ani de zile si nu cred sa am vreo problema.
In ceea ce il priveste pe Rayan, nu e vorba ca i-ar fi frica de intuneric, ci pur si simplu are nevoie de afectiune atunci cand se culca. Are nevoie sa ma simta, iar aceeasi nevoie o am si eu.
E suficient ca toata ziua sunt plecata. Macar noaptea sa ma bucur de puiul meu.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna dimineata gagici , nimeni la o cafea ?
Crinuta ce fain ca Rayan e bine la gradinita , si lui Mandy ii place si e placuta nsa nu e asa de populara cum e flacaul tau .
Despre dormit ce sa zic fiecare face cum vrea si cum e mai bine pt. puiul ei .
In rest aici e liniste si frig si eu sunt obosita in general , astept saptamana viitoare sa fac un test de sarcina daca nu imi vine ...


Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Pozele de nunta

http://s216.photobucket.com/albums/cc201/AlinaM2007/


Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Shobo, eu cred ca nasc inaintea surorii tale. In primul rand ca am DPN-ul 4 oct, apoi am fetita, e al doilea copil si nici nu cred ca ma lasa sa ajung la termen, fiind cezariana. Oricum sanatate multa si nastere usoara.
Amaya, cercelusii Cristinei i-ai cumparat de la Cellini? Si eu am luat pt. fetita mea unii in genul asta. Sunt foarte finuti si frumosi.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
37+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am vazut pozele Alina.
Saraca Mandy, chiar a trebuit sa fie bagata in cazan?
Sotul tau nu e catolic? N-ar fi vrut sa fie botezata la catolici?




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Alina MAria, casa de piatra si bafta cu bb2!!

Bubu, ti-am dat pm. vai de mine, cred ca intram cu niste nervi in cabinet... ufff, bine ca n-am patit-o inca. Doamne ajuta sa am ca si pana acum sarcina usoara ca eu nu calc decat dupa echo de Iosup pe acolo, am fost la 14, ma mai duc dupa cea de 20 sapt si cred ca ma mai vede in trim III dc totul e ok . i-a zis sora-mii ca cica cam trag chiulul dar eu i-am zis lui ca la coada aia eu nu mai vin decat dc chiar e nevoie.. si eu n-am prins decat maxim 2 ore si 15 min .. ultima data am stat doar 40 min.

am facut miercuri vaccinul gratis si singura chestie ce a avut e ca l-a durut putin piciorul. seara aceea si a 2-a zi mergea usor schiopatat, azi vad e ok. dr-a zice ca ar fi tinut fundul incordat cand a intrat acul si de aceea, ma rog, nu ne-am speriat tare ca mai auzisem si pe la voi la unii copilashi.

Megg, noi stam pe cernisoara 45 si gradi e la nr 84 parca.

sunt prinsa iar cu cursurile astea de joi si vineri si intru cam rar..
pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 18 sapt

Mergi la inceput