Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (48)

Ai nostri, ca brazii! dec-ian-feb 05 (48) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj



(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45),46

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)13 kg/92 cm

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 14 kg/94cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)12 kg/85 cm
22 Rayan (Crinuta) 12,4 kg/96,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 14,5 kg/95 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac) 11 kg
3 Sergiu Denis (Coraly) 13 kg/88cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 13 kg/85 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 12,4kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa) 12,4 kg/90 cm
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 11,9 kg/84 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana): 13kg /87 cm
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 12 kg/ 89 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)11 kg/90 cm
26 Bianca Maria (Kris)11 kg/88 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi): 12kg/90 cm


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)13kg/90cm
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 14 kg/ 88 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 10kg /86 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza):13 kg/87 cm
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 88cm/12kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 89 cm/12 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Ibelciug) 11 kg/ 85cm
21 Codrin Stefan (Shobo) 14,2kg /94 cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am deschis capitol nou, deci please scrieti aici.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Amo, cred ca a fost super.
dar nu ati avut cursa charter de ati putut opta pentru sejur de 8 zile si nu standard 7 zile? pretul a fost super bun, mai ales ca ati avut 4 stele si all inclusive. si noi mai mincam chestii mai dosebite la prinz si erau destul de scumpe.
si eu am zis ca la anu mergem in mai-iunie si sa stam cel putin 10 zile.

hehe..eu vad toate detaliileai o poza cu sapca si se vede bine parul. prima data am zis ca era altcineva, dar totusi figura era a ta.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anda, care sunt impresiile tale legate de gradinita, so far?
La mine este prea devreme sa ma pronunt.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Crinuta, chiar intrasem sa vad ce ai scris despre Rayan.
Eu sunt foarte fericita, azi am lasat-o la gradi si n-a mai plans, ba chiar mi-au zis educatoarele ca din cand in cand se incuraja singura, isi spunea cu voce tare: "Vine mami sa te ia". Am gasit-o iar vesela, a insistat sa ramana sa manance la gradi, i-a placut si mancarea, a mancat doua feluri (acasa nu se prea intampla) si desert, mi-au zis ca a ascultat cu interes cantecelele si ca a dansat. Gradinita asta duce copiii mai mari la bazinul Floreasca la inot si la patinoar iarna sau la role toamna si vara. E o gradinita foarte mica, nu se compara cu cea la care e Rayan, dar e curata si acum redecoreaza camerele, era acolo o studenta la arte plastice care desena pe pereti personaje din povesti. Ce au in plus fata de gradi voastra e curtea mare, cu loc de joaca, cu pietris, leagane, un castel de plastic, doua tobogane si niste balansoare. Mobilierul e facut pe comanda, toaletele sunt mici, sala de mese e singura in care exista tv si desene se pun doar inainte de masa cateva minute. In fiecare zi primesc o foicica pe care scrie ce au mancat si cu ce si-au umplut timpul si cum s-a comportat.
Ce a invatat Irina dupa o saptamana de gradinita? Sa cante Alunelu', sa spuna: imi pare rau cand greseste ceva si sa tolereze alti copii foarte aproape de ea. Per total, sunt multumita, sper sa nu se imbolnaveasca desi de vineri si pana ieri inclusiv am tinut-o in casa pentru ca o apucasera stranuturile cu salva boltita... Azi insa a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Patricia si Mona, v-am admirat pozele. Foarte frumoase peisaje. M-a apucat nostalgia, ca n-am vazut Grecia de 9 ani. Noi ne consolam cu Mamaia anul asta. Joi plecam. Sunt foarte curioasa ce vreme prindem, ca in ultimele 3 vizite la mare nu am putut face baie, desi eram in plin sezon.
Tomasa, arati foarte bine. Cate kile ai pus? Tu esti oricum foarte slabuta. Eu la prima sarcina am pus 25.
Crinuta, ce ai facut cu vaccinul pana la urma?

Eu sunt in concediu dar de o saptamana ne-am apucat sa izolam peretii pe interior.. asa ca va dati seama ce relaxare. Cu zugravitul cred ca o amanam pana dupa vacanta.

Mai stie cineva ceva despre Magga? Nu a scris de foarte mult timp.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Coraly, am scris ca i-am facut vaccinul Tetraxim. Cica e foarte bun.
Nu a avut nici un fel de reactie sau efecte secundare.

Anda, suna bine din ce spui tu.
Cum le vorbeste, in romana sau in engleza?

La noi fiind saptamana de proba, inca nu au inceput serios, de aceea mi-e greu sa imi fac o idee, dar astept, si apoi iti spun parerea mea.
Cati sunt in grupa Irinei?
Tu la ce program ai dat-o de are si pranzul inclus?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Crinuta, cand mai deschizi subiect nou, pune si un link in subiectul vechi, sa-l gasim mai usor. eu mai las pagina deschisa si doar ii dau refresh, asa ca, fara link la subiectul nou nu imi dau seama ca s-a inceput altul

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Patricia, sejurul era de 7 nopti (8 zile), depinzand insa de orarul charterului cat de completa era ziua a 8-a.

Irina, foarte bine suna ceea ce spui de gradinita. Mi-ar placea si mie una asa pentru Mihai.



Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by adita

Crinuta, cand mai deschizi subiect nou, pune si un link in subiectul vechi, sa-l gasim mai usor. eu mai las pagina deschisa si doar ii dau refresh, asa ca, fara link la subiectul nou nu imi dau seama ca s-a inceput altul

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Subscriu! E ok si o atentionare de genul "Haideti la capitol nou", ca si eu ma tot invarteam pe capitoll vechi.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

programul e de la 8 la 18 dar saptamana asta o iau de-acolo la 12.30 ca inca mai am bona. i se vorbeste in romana, pentru mine engleza nu e o prioritate. am inteles ca au si ceva ore de limba dar nu au inceput inca.
Amo, m-ai botezat:) Gradi e intr-adevar ok si taxa e civilizata - 8 mil fara optionale.
Am inchis celalalt subiect.

Mergi la inceput