Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117422
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54341
3. Bilantz olguta12 48289
4. J D E monica70 38586
5. A murit Laura! craciunitza 29316
6. Un nou inceput...(2) danangie 27660
7. scrisoare catre mama Picasso 22297
8. Curiozitate! Ana68 21695
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20431
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20264

post an entry in your weblog   Jurnalul lui kokiy  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

kokiy
Decizie grea ...
Acest mesaj a fost trimis de kokiy pe data de 03/12/2008 la 16:11 .:. 4412  vizionari .. Exista 41 raspunsuri la acest anunt
Scriu si plang...Nu pot sa spun ca sunt o fire usor de impresionat sau de miscat,dar ceea ce mi se intampla de o luna incoace m-a facut sa rabufnesc ...Scumpul si bunul meu prieten,mai bine spus primul meu copil,desi e un boxer de 10ani...il pot nu-mi asa, pentru ca el a fost primul pui pe care l-am ingrijit si care m-a responsabilizat ...e foarte bolnav...nici nu pot gandi coerent in clipa asta...ma gandesc doar la clipele petrecute impreuna si nu ma pot abtine sa nu plang...noroc ca ambii copii dorm si nu ma vad in ce hal sunt...din septembrie de cand a facut cateva crize alergice si pana azi, cand are deja o tumora sau infectie,nici medicii nu s-au putut pronunta, am trecut prin clipe foarte grele...a ajuns o epava...de la 35kg acum daca are 20kg ...nu stiu de unde are puterea sa se bucure cand ii vorbim,nu stiu cum mai poate sa-i fie mintea la joaca cand lui ii curge sange si puroi pe gura si pe nas ...are fata tumefiata,umflata...uneori evit sa ma uit la el pentru ca stiu ca voi suferi enorm ...am incercat multe antibiotice,am schimbat 2 doctori,am facut radiografii si totusi nimeni nu-i da de cap....in ultima perioada al meu sot vorbeste de eutanasiere,ca poate ar fi bine...sa nu-l mai chinuim,dar eu refuz sa cred ca nu se mai poate face ceva ...cand ma uit in ochii lui si-l vad cat se bucura atunci cand e bagat in seama, ma face sa nu accept despartirea ...saptamana asta cred ca e decisiva...incercam 2 antibiotice,iar daca nu se vad rezultate ....pentru mine va fi o decizie grea

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /5  

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 22/12/08 @ 14:03 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Sincer, nu cred ca se mai poate face nimic ... maine l-am programat la Fac. de Medicina Veterinara,merge sotul cu el ... m-am decis,voi face eutanasierea chiar maine daca cei de acolo nu ne dau prea multe sanse ... mi se rupe sufletul,dar nu vreau sa se chinuie ... desi el este mereu jucaus si vesel starea lui este vizibil deplorabila ...


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

misha71
Cruella

Posted 22/12/08 @ 14:11 Reply with Quote
Iulia, esti sigura? Mai incearca alte opinii, alti medici.
Back to top

Deus
never, never give up!

Posted 22/12/08 @ 14:15 Visit Deus's Homepage Reply with Quote
la Cluj la Fcaultatea de Veterinara sigur ti-l omoara ca-s pusi pe fapte mari! tu de unde esti?
Da-mi exact ce diagnostic ai primit sa-mi intreb si eu medicul ! am mare incredere in el ca este tare sufletist si nu se da batut pana nu incerca tot.
Sfatul meu este daca tot , Doamne fereste, ajungeti la eutanasie cheama un medic acasa. Lasa-l sa se duca intr-un mediu iubit cu voi alaturi ( macar sotul tau ) nu intr-un mediu rece, ostil in care poate ii este frica. Sa nu-i fie frica inainte, sa nu stie ce pateste. Crede-ma ca stiu ce spun ca eu anul trecut a trebuit sa-mi eutanasiez unul din teckeli ca era batraior saracutul 17 anisori si nu mai stia de el. Si l-am pupat de o mie de ori si mi-am luat La revedere! si dr nostru i-a dat intai o pastiluta de somnifer in ceva bun ce-i placea lui tare sa mananace si cand a adormit doar i-a facut injectia! Si asa sufar si plang acuma cand iti scriu dar daca ar fi fost intr-un mediu strain sa-i fie frica! Nu mi-as fi iertat-o!
Ma doare si acuma si-l voi iubi toata viata. A fost copilul meu.

quod me nutrit me destruit
Back to top

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 22/12/08 @ 14:39 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Deus sunt din Bucuresti ... nu exista un diagnostic exact ... dupa parerea medicilor este o tumora care supureaza(e infectioasa)... o sa pun 2 poze sa vedeti in ce hal e saracutul,eu una izbucnesc in plans de cate ori il vad ...cine este mai sensibil sa nu se uite ... Bruno acum ...se vad in ceata ptr. ca se misca


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

Deus
never, never give up!

Posted 22/12/08 @ 14:48 Visit Deus's Homepage Reply with Quote
saracutul
nu uita incearca sa-i faci trecerea dincolo cat mai usoara ca o sa iti aduci aminte toata viata de asta!
Am sa sun medicul meu sa vad daca el zice ca merita sa te mai lupti sau sa-l lasi sa plece. poate se intalneste cu Oscar sr al meu :) Eu am si un Oscar jr. ( de 14 ani) asta a fost alinarea mea.

quod me nutrit me destruit
Back to top

misha71
Cruella

Posted 22/12/08 @ 14:55 Reply with Quote
Am vrut sa scriu ceva, dar nu mai pot. Mai bine nu ma uitam. Of!
Back to top

DarkBendis
my other car is a broom

Posted 22/12/08 @ 17:57 Reply with Quote
Offf... Iulia, dragii de voi Faceti cum e mai bine pentru el, e tot ce pot sa zic Al meu catel s-a stins in primavara, abia implinise 12 ani, ceea ce pentru ciobanestii germani e totusi o varsta inaintata dar era baiatul nostru...s-a stins inainte sa fim noi nevoiti sa decidem ceva... offf... ma gandesc la Bruno, ma gandesc la Oscar, la Eli al nostru



Dark Bendis

Back to top

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 22/12/08 @ 18:23 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Va multumesc fetelor pentru incurajari ... imi pare rau ca va intristez cu povestea mea ... eu luna asta am fost coplesita de suferinta care exista printre noi... am plans in fiecare zi,atat pentru Bruno al meu,cat si pentru necazurile fetelor de la umanitare ...

Misha multumesc pentru mesajul din topicul tau ... sper sa ne vedem sambata ca sa-ti dau si un live


Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

misha71
Cruella

Posted 22/12/08 @ 19:08 Reply with Quote
as vrea din tot sufletul sa se faca bine. Nu e batrin inca!
Back to top

MihaelaV
membru junior

Posted 22/12/08 @ 19:13 Reply with Quote
Iulia eu as indrazni sa iti recomand un medic in care am toata increderea. A ajutat-o mult pe catelusa mea cand era suspecta de piometru (cheaguri de sanga pe uter:( ) si intr-o saptamana a vindecat-o cu tratamentul lui.
E prea tanar ca sa moara!

Da-mi un PM daca vrei datele de contact

Mihaela
Back to top
# /5  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page