Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117308
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54191
3. Bilantz olguta12 48128
4. J D E monica70 38374
5. A murit Laura! craciunitza 29158
6. Un nou inceput...(2) danangie 27536
7. scrisoare catre mama Picasso 22230
8. Curiozitate! Ana68 21579
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20196
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20169

post an entry in your weblog   Jurnalul lui felicic76  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
felicic76
D'ale gravideniei
Acest mesaj a fost trimis de felicic76 pe data de 03/06/2008 la 18:19 .:. 7562  vizionari .. Exista 29 raspunsuri la acest anunt

1. printre fructele favorite: visine> surpriza mare, am gasit la gura de metrou Brancoveanu, un taran, achizitionat un kil jumate. Mancat repede cativa pumni, restul la compot. Le asez in oala si ma invarteam pe langa aragaz. Ghici surpriza: aveau viermisori care se ridicau la suprafata din cauza apei fierbinti(tb sa-mi inchipui ca nu aveau inca timp sa se coaca, "carnita" din interior accelereaza inrosirea) Ingretosata, sting focul si ma pregatesc sa cobor sa-mi cumpar compot. In casa mirosea dumnezeieste Mai cuget cinci minute, ma gandesc cate fructe deja "incercate" am mancat in copilarie, ma intorc, adun cu spumiera toti nepoftitii din compotul meu, pun zahar vanilat din belsug si m-am ales cu vreo 4 borcane de compot . BUUUN RAU! ii povestesc sotului si din spirit de fronda, a baut si el doar zeama
2. in mod normal ma laud cu o memorie de elefant, dar acum remarc ca uit multe si nu aveam cum sa ma ramolesc in cateva luni! Plus ca am mai citit cate ceva despre neuronul gravid!
Cobor sa iau lapte seara tarziu, sotul prin Praktiker dupa ultime cumparaturi, iau cainele, sa-l plimb si pe el nitel, il leg aproape de magazin, cumpar lapte, dar..hotarasc sa ma mai plimb putin asa ca schimb traseul spre casa. Ajung in casa, ma delectez cu un pahar de lapte rece, vine si sotul si la un moment dat il aud: unde-i Fox? Lumina si in capul meu, mi-aduc aminte de el, cobor si-l recuperez. Acum stau si ma gandesc, imi trece dupa astea 9 luni, da? ,ca nu vreau sa ma gandesc ca as putea sa uit copilul pe undeva, Doamne Fereste.... plus ca intr-o dimineata am uitat sa incui usa de la intrare si am avut noroc ca am venit prima acasa, nu vreau sa ma gandesc ce iesea daca ajungea sotul acasa inaintea mea. Culmea ca la serv imi fac treaba bine
3. Ma declar pericol public!
Dupa discutiile cu fetele la odisee, fuguta acasa sa fac ardei si dovlecei umpluti! Executat, mancat bine, eu patru si sotul 2(eu si ptr noul membru al familiei). Dupa masa program obisnuit: spalat de vase, bagat cratita cu ardei in cuptor sa se raceasca pana dimineata ca sa-i pot pune la frigider, spalat aragazul, inchis lumina la cuptor ca eu sunt fata econoama si sa nu-mi sara factura in aer de la amaratul al de bec
ora 1si 20 noaptea. Ma trezesc si nu stiu de ce: bebe doarme. eu nu vreau la baie, dar simt miros de mancare. Sotul se trezeste de la foiala mea
el: ciup, miroase a mancare gatita, a ardei umpluti!
eu: vezi ca nu numai mie mi-e foame noaptea? o mirosi ca daca am facut aseara!
el: avem toate geamurile deschise, ai gatit cu hota aprinsa, nu crezi ca ar fi tb sa se duca tot mirosul?
Sar din pat, fug la bucatarie, deschid cuptorul si vad negru in fata ochilor: ardei, cratita, fum.tooot! Uitasem focul aprins la cuptor!(dar stinsesem becul)
vin in pat si-i comunic rezultatele, el conchide: bine ca n-ai dat foc la casa ca acum ardeam ca sobolanii!
dimineata, arunc cratita cu totul, iar el in urma verifica: aragaz, prajitor etc. fac treaba bine(sper)
4.neeeeeervi
fetele, la mine de cand cu hormonii de sarcina, sotul este pe taci si inghite. Cand nu mai poate rabufneste si dupa, sa vezi ce uraturi si strigaturi hehehe.....Si asa bine ma simt dupa ce tip oleaca.... In perioada sarcinii am facut ceva de care mi-e rusine si acum: m-am batut pe strada! da....eram pe trecerea de pietoni la unirii, aveam cam 10-12 saptamani de sarcina si o tipa, venind din sens opus m-a lovit in stern, de mi-am pierdut suflul. Avea ochelari de soare pe nas, era ora 9,30 dimineata si un buchet de flori in dreapta, cu stanga m-a lovit. Gandindu-ma ca putea sa ma loveasca in burta,eram si paranoia rau cu sarcina, am apostrofat-o: vezi pe unde mergi, scoate-ti ochelarii de pe nas si ea ........m-a injurat urat de tot. Atunci am vazut negru, m-am intors si m-am infipt in parul ei, avea si o coada lunga si am vrut s-o lovesc cu piciorul, ea s-a ferit, totul spre deliciul soferilor care asteptau sa trecem si care-mi strigau(vazusera faza) s-o las in pace ca-i nebuna, etc. Cireasa de pe tort era politistul cu fluierul in gura care a vazut toata faza si nu a schitat nici un gest decat de fluidizare a traficului, ceva de genul : omorati-va, dar pe trotuar.
Seara i-am spus sotului si am avut toata aprobarea lui,dar acum parca mi-e rusine oleaca




Vasile
19+

bibinika
foto

Trimite reactia ta
Previous page
# /3  

felicic76
mami de minune

Posted 10/10/08 @ 15:32 (Edited 10/10/08 @ 15:38) Reply with Quote
stati ca mai scriu una din amintite, tot de asta vara. Pe 30august ziua sotului de nume, Sf Alexandru. In saptamana premergatoare ma gandesc ce cadou sa-i cumpar si din ce bani. Ma incropesc si schim tot intr-o bancnota de 500 Ron, tocmai sa nu fiu tentata sa-i cheltui Ii pun "undeva bine" Joi seara vin acasa mai devreme si incep sa-i caut, bineinteles ca nu-i gasesc. Vine sotul acasa am intrerupt cautarile.Dimineta plecam impreuna, nu am mai avut timp sa-i caut, asta este, ii caut vineri seara si ii cumpar cadoul sambata(de obicei ne dam cadourile dimineata, la trezire). Vin seara acasa si reincep operatiunile de cautare, bineinteles ca am pus ordine in toate dosarele si hartiile din biblioteca, pe la 11 noaptea sotul ma roaga imperativ sa ne culcam, s-o las naibii de curatenie si de ordine, ca mai este si maine o zi. Nu m-a luat somnul, ma gandeam la cine mi-a intrat in casa, fusese si D-na Elena, bona,dar miercuri, mi-era greu sa cred ca ii gasise si pusese mana. Turbam. Dimineata, sambata, ii spun La multi ani!, nu-i pomenesc de cadou si-i fac vant sa plece cat mai repede la serviciu. Si ma pun si rastorn biblioteca, iau toate cartile la mana, la rasfoit, dressing-ul l-am intors cu fundul in sus (de-abia mi-l pusese D-na Elena in ordine), nu stiam unde sa mai caut. Acum nu mai mi-era de cadou, erau totusi 5 milioane, nu puteam renunta. Am turbat, am scris si fetelor pe forum, m-am rastit la maica-mea la telefon, care ma intreba ca dece sunt cu fundul in sus?, ce sa-i spun ca am pierdut bani in casa? Plus ca ne-am mutat de curand, nu am avut timp sa strangem fel de fel de prostii, asa ca locurile unde puteam sa-i pun in casa erau relativ limitate. Apelez la trucuri: rastorn un pahar cu fundul in sus, degeaba, pe la 1.30 am renuntat. Asta este, le spun pa, nu-i cumpar cadou, ura si la gara! Facusem in casa un dezastru, renunt la ideea de a-i mai gasi, ma apuc de curatenie, la 3 venea acasa si eu nici macar nu-i pregatisem ceva bun de mancare. In biblioteca am tv si home cinema. Cand scot cainele, trec prin fata ei, Fox m-a smucit fericit nevoie mare ca-l duc un pic afara,( nu-l scosesem nici dimineta, erau mai importanti banii),ma impidic si ma sprijin usor de subwofer, pe care-l deplasez un pic. Cand, surpriza: iese un colt albastru-verzui de sub el! Acolo ii ascunsesem Bineinteles ca la ora aia nu aveam cum sa mai ies sa-i cumpar ceva, i-am luat un tort si pe restul i-am facut praf, singura, luni! Ca doar meritam, nu la cati nervi avusesem. Are promisi o pereche de adidasi (astept reducerile) si gata!
(sunt jurata ca nu mai ascund bani in casa, daca am vreun surplus, ii pun pe card si chiar m-am obisnuit

38+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei
Back to top

ddanagh
Asa-i c - asa-i ?

Posted 15/10/08 @ 23:01 Reply with Quote
Nastere usoara, ca mai ai un pic. SA fiti sanatosi cu totii si bebe mic asemenea.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)





Back to top

danybv
Craiasa muntilor

Posted 25/11/08 @ 13:13 Visit danybv's Homepage Reply with Quote
nastere usoara si sa stii ca esti un geniu la povestit

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Back to top

violetan
membru matur

Posted 01/12/08 @ 13:49 Reply with Quote
Esti absolut delicioasa! Presupun ca ai nascut deja. Sper ca sunteti bine sanatosi toti. Am ras cumplit la toate, mai ales la ultima faza cu banii. Esti geniala!!!!! Iti dai seama ca si bb va fi la fel de haios, nu?? Va pup pe toti! Asteptam povestea nasterii (asta daca n-o fi pe undeva si n-am zarit-o eu)

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt
Back to top

felicic76
mami de minune

Posted 13/12/08 @ 09:16 (Edited 13/12/08 @ 10:26) Reply with Quote
multumim
Da, am nascut, avem aproape 2luni si suntem sanatosi, mancaciosi, necolicosi si cuminti foc. Doarme toata noaptea, spre bucuria mea
Povestea lui Falkone zis si Ventuza

Mamica de VLAD

falcone
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei
Back to top

ela85
nou venit

Posted 04/03/09 @ 17:52 Reply with Quote
Foarte bine ai facut la faza cu bataia.Si eu si cred ca oricare mamica in devenire ar face la fel.Doar era in joc viata copilului tau,nu?


elena's
Back to top

ela85
nou venit

Posted 04/03/09 @ 18:00 Reply with Quote
esti super dulcica si ai un mare talent de narator.sa fii sanaatoasa si tu si bebicu!
Back to top

felicic76
mami de minune

Posted 19/10/09 @ 21:06 Reply with Quote
19 octombrie 2008

si

19 octombrie 2009

La multi ani, dragul mamei! Sa fii sanatos si fericit! Te iubesc mult, mult de tot!

trebuie sa scriu din D'ale lui Falkone in curand, Vlad face traznai la un an, multicele,dar cred ca le face si datorita noua
Back to top

Delphinas
Curiozitatea ma roade

Posted 19/10/09 @ 21:41 Reply with Quote
a trecut deja un an. un an minunat pt voi ca parinti.
LA MULTI ANI VLAD Sa fii sanatos puiule si sa umpli casa parintilor cu rasul tau suav. Sa le aduci multe bucurii si zambete.
Felicica...sa fii sanatoasa Felicitari Mamico

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa

Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Back to top
# /3  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page