Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117369
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54243
3. Bilantz olguta12 48192
4. J D E monica70 38443
5. A murit Laura! craciunitza 29234
6. Un nou inceput...(2) danangie 27579
7. scrisoare catre mama Picasso 22265
8. Curiozitate! Ana68 21622
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20341
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20208

post an entry in your weblog   Jurnalul lui monica70  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

monica70
J D E
Acest mesaj a fost trimis de monica70 pe data de 16/12/2007 la 22:03 .:. 38444  vizionari .. Exista 589 raspunsuri la acest anunt
Stau si citesc pe DC,canta o colinda si Diana se joaca prin casa ... Deodata se aude apa trasa la WC.Iar se joaca pe-acolo... O strig,aude taica-su si vine ... cica e cu pampersul dat jos.Ce-ai facut Diana? CACA ... O controlez ... chiar are urme de caca pe fundic! Si a golit totul singura in WC,si a tras si apa dupa! Si pe semiintuneric ! Off,de-ar face tot asa,ca mai doua saptamani si implineste doi ani! Si noi tot cu pampersul
Nu mai am unde sa ma "laud" cu ea.Suntem exilate.Vorbim prea mult si prea devreme,spunem deja poezii - mai mult sau mai putin perfect - facem rapid puzzle cu litere si mai grav,stim deja formele geometrice! Ce cuvinte noi mai spune,sau ce incercam sa mai invatam,totul e tabu.Mereu se gasesc cateva jignite pana in ceruri de asta.
De-acum,cand imi vine sa scriu despre Diana voi scrie aici ,unde nu citeste nimeni,care sa se simta jignit de ce face ea.
Azi am fost cu ea la primul concert simfonic.Din greseala Ne-am intalnit cu niste veri ce aveau concert in Arad si au insistat sa intram si noi,sa vada si Diana 5 minute,cum e.Si dupa ce a cercetat primprejur tot ce se putea,a decretat hotarata: NU PACE AICI! Am mai stat un pic pana a inceput concertul si dupa 3-4 minute,din nou: NU PACE AICI! Asa ca ne-am dus unde "pace" ,adica la un loc de joaca,cu tobogane si tot tacamul.
Merg sa ii fac baitza ca e rupta ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /59  

Denisam
blessed mommy

Posted 17/12/07 @ 17:39 Reply with Quote
Nu pot sa crred ca e vb de invidie sau de faptul ca tu itzi lauzi puiul- eu chiar apreciez asta- ca TE MINDRESTI SI FACI TIMP SA SCRII ATATEA DESPRE EA!Bravo-sper ca pot sa citesc si eu aici despre Dia,va pupam si numai bine-CONTINUA!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Zambeste, si maine e o zi!

Back to top

Ingrid S
eye of the tiger

Posted 17/12/07 @ 18:13 Reply with Quote
Bag de seama ca nu exista un colt in DC-ul acesta in care sa te ascunzi. Pacat de interventiile fara fair-play. Felicitari pt progresele puiutei , si noi ne straduim sa renuntam la pampers, din pacate, odata face la wc, de 3 ori nu...

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Back to top

Denisam
blessed mommy

Posted 17/12/07 @ 18:45 Reply with Quote
Si la noi idem situatzia cu pampersul-Ingrid-ofF sper din ianuarie sa avem mai mult succes.Pupam copilasii dulci!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Zambeste, si maine e o zi!

Back to top

Ingrid S
eye of the tiger

Posted 17/12/07 @ 23:03 Reply with Quote
Denisa, eu sper sa renuntam, dar vad ca e cum vrea ea, faptul ca vorbeste are si o parte proasta...imi spune clar ce doreste si nu mereu e cum ar trebui.
Moni, ce mai face Dia? Tiza ei a spus corect astazi: "copiii". Sunt foarte fericita ca am scapat de terminatia "piiii", pe care o folosea de mult. Si se aplauda singura mai nou cand spune ceva bine...



Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 17/12/07 @ 23:19 (Edited 29/12/07 @ 16:49) Reply with Quote
Fetele mii de scuze ca nu v-am raspuns,sunt rupta efectiv de oboseala.Acum am terminat abia cu urgentele si cum nu merge programul de conta cum trebuie altfel,aveam netul inchis.
Azi noapte nu am putut nicicum adormi,ceva de groaza,ma durea rau si capul asa ca pe la ora 4,30 am cedat si am luat un calmant,plus ca am mutat ceasul sa sune de la 6,30 la ... 8,30 si i-am trimis un SMS colegei ca vin pe 9,deci m-am dus cu taxi la birou.Am baut un capucino pe la ora 21,dar nici chiar in halul asta
Asa ca va imaginati ce fatza am avut azi la birou.Zombie
Am venit acasa cu speranta sa trag un pui de somn,dar Diana a fost sus,de cum am intrat pe usa.Ca norocul ca a luat-o sotul si au plecat in oras,pe urma a venit mami sa stea cu ea si mi-a adus si un maldar de acte urgente de facut Acum am terminat urgentele doar.Nu ma intrebati cat am stat azi cu Diana Eu lucram si o auzeam pe mami razand cu hohote dincolo.Dar a mai evadat si pe la mine,evident si ara o guraaaa.
La un moment dat striga de zor: NOAPTE BUNA ADINA ! DU-TE A CUCALE!
Totul ok,cu o mica problema: cine naiba o fi Adina???
Am mai auzit niste noutati gen: MA TANGE PAMPESU ATA - probabil d-aia o fi facut iar kk in el
Ne-am mai si certat,ca se catzara la mine in brate si insista ca DIA CHIE AICEA ,cu pixul meu,in loc sa mearga la creioanele ei cerate.
Si sa nu uit,INGRID apropo de preferatele Dianelor - a inceput sa arate triunghiuri si pe pulovarul lu taica-su
Gata plec la nani!
DENISA sa nu uit,sper ca sunt mai ok Emma si Alex!
ANA,INGRID,DEEA si restul pupici.
Noapte buna

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

maru
Are we there yet?

Posted 17/12/07 @ 23:37 Reply with Quote
quote:
Originally posted by d_melli

Moni imi pare rau ca am ajuns sa scriu aici si asta mai ales ca nu rasunzi la mess. Eu probabil sunt una din musafirele nepotite cum ziceai.
Vroiam sa iti spun ca nu mi se pare frumos ca sa nu mai zic moral ceea ce ai facut tu si tocmai petru asta consider ca ar trebui sa iti fie rusine . Este lipsa de consideratie si de bun simt.
Eu zic sa iti revizuiesti atitudinea sau eventual sa citesti ce au scirs fetele ca nu te-a jignit nimeni si nu ti-a vorbit nimeni urat.
Te-as sfatui sa revii si sa scrii acolo unde toata lumea ti-a fost mereu alaturi si unde te-a sprijinit neconditionat. Mai ales ca datorezi si niste scuze fetelor,,, dc gresesc mea culpa...eu nua m vazut sa te jigneasca cineva.
Eu personal sper sa te vad scriind la spiridusi ...acum depinde ce iti place mai mult...teatrul sau opera?
Pupici Dianei...aaa si dc aveti impresia ca cineva poate fi invidios pe un copil inseamna ca acel cineva nu e om iar noi aici ne adresam doar oamenilor.

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!


draga mamica de Diana,
cum indraznesti?
treci in rand, ia pozitia de drepti si recunoaste ca ai tradat!

sper ca iti dai seama ca e o remarca sarcastica la tonul mesajului de mai sus. nici eu nu as scrie daca cineva "m-ar sfatui" asa!

Doamne'ajuta!

POZE
Back to top

LunaNoua
cu raza ei de soare

Posted 18/12/07 @ 03:08 Visit LunaNoua's Homepage Reply with Quote
Hehe. Vad ca Dia si-a gasit o prietena imaginara Las ca e bine, asa poti sa o trimiti si tu sa se joace cu Dia, ca sa poti sa scrii cu PIXU ATA. Pe mine Daria m-a tinut langa ea pana la 2 noaptea Acum m-am apucat de treaba, adica, la 3... Am facut niste ornamente de brad, si mi-au iesit tare misto Stelute bleu.

Pupici

http://community.webshots.com/user/torturi
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 18/12/07 @ 08:05 (Edited 29/12/07 @ 16:50) Reply with Quote
Buna dimineatza!
Sper sa fiu mai coerenta azi ca am dormit azinoapte.
Pe aici e balamuc,la 9 avem cica sedinta,asa ca incerc sa mai scriu acum ce mai voiam sa zic si uitasem.
MARU
INGRID bravo pentru COPIII ,Diana tot APIII zice inca.
DEEA sa ne pui poze sa ne inspiram,poate am diseara timp sa mai si vizonez ceva ca deja am ramas in urma.Am apucat sa vad filmuletul unde face Daria prajiturele. E o adevarata MINUNE!!! Fetelor sa nu il ratatzi! Deea mi-ai dat o idee grozava!!!! Trebuie sa facem si noi,o sa incerc sa o invat cu plastelina,ca nu ma bag io la aluat

Voiam sa va mai povestesc o faza de Diana.Duminica seara cand am plecat de la locul ala de joaca,la iesire a inceput sa strige dupa un tip de-acolo,unul din patroni: ADA CIOCO! ADA CIOCOBANII! Vaai bine ca nu a auzit-o Explicatia e ca duminica trecuta cand am fost acolo prima oara,tipul i-a oferit la plecare un banutz de ciocolata Ea l-a denumit CIOCOBANII

Mai vreau sa multumesc AneiSebe pentru mesaje si Cristinei pentru telefon,inseamna mult pentru mine .Sincer imi pare rau ca nu mai pot comunica deocamdata cu unele fete ce imi sunt dragi,dar sper sa ma inteleaga ca nu mai pot nici macar citi dincolo deocamdata,asa ca nu le pot nici raspunde.
Deasemenea multumesc din nou celor ce au citit aici din curiozitate si s-au deranjat sa imi si scrie cateva cuvinte,desi nu ne cunosc deloc De sarbatori voi fi mai libera si voi incerca sa le si cunosc cate un pic,macar sa vizionez ceva poze Probabil n-o sa apuc sa multumesc fiecareia in parte,dar fiecare mesaj a insemnat foarte mult pentru mine.

Tre sa ies



MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

acina
Mami de Buburuz

Posted 18/12/07 @ 10:20 Visit acina's Homepage Reply with Quote
Buna dimineata,
Moni tot cu conta pe cap si azi?
Chiar mai cine e Adina?

Anca 16 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/
Back to top

LunaNoua
cu raza ei de soare

Posted 18/12/07 @ 12:41 Visit LunaNoua's Homepage Reply with Quote
Moni, spor la treaba. Stelutele sunt cele pe care le-ai vazut in filmulet. Aceea nu era plastilina, ci o pasta care se intareste, se usuca. Aseara le-am pictat, si au iesit tare dragute. Aseara am mai facut si 3 ingerasi .. dar .. din pacate .. s-au crapat cand s-au uscat. Se pare ca nu merge aceasta pasta sa o modelez in strat gros. Au iesit niste monstrii de ingerasi, cu capul crapat :) Azi o sa incerc sa mai fac cate ceva. E prima oara cand lucrez cu aceasta pasta, si nu stiu de ce e in stare :) Iti dau si tie reteta daca vrei :).. dar se pare ca nu merge la figurine. Florile ies foarte frumos... dar ce sa faca Daria cu atatea flori ? Astazi ma gandesc sa fac niste scroluri, niste "hartii" din acelea antice, pe care sa scriu diferite mesaje, si sa le atarn in brad. Si o sa mai fac si niste mici tablouri, rotunde, pe care sa le atarn in brad. Sper sa imi iasa.

Pupici

http://community.webshots.com/user/torturi
Back to top
# /59  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page