Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117309
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54192
3. Bilantz olguta12 48130
4. J D E monica70 38378
5. A murit Laura! craciunitza 29160
6. Un nou inceput...(2) danangie 27537
7. scrisoare catre mama Picasso 22231
8. Curiozitate! Ana68 21580
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20198
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20173

post an entry in your weblog   Jurnalul lui monica70  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

monica70
J D E
Acest mesaj a fost trimis de monica70 pe data de 16/12/2007 la 22:03 .:. 38379  vizionari .. Exista 589 raspunsuri la acest anunt
Stau si citesc pe DC,canta o colinda si Diana se joaca prin casa ... Deodata se aude apa trasa la WC.Iar se joaca pe-acolo... O strig,aude taica-su si vine ... cica e cu pampersul dat jos.Ce-ai facut Diana? CACA ... O controlez ... chiar are urme de caca pe fundic! Si a golit totul singura in WC,si a tras si apa dupa! Si pe semiintuneric ! Off,de-ar face tot asa,ca mai doua saptamani si implineste doi ani! Si noi tot cu pampersul
Nu mai am unde sa ma "laud" cu ea.Suntem exilate.Vorbim prea mult si prea devreme,spunem deja poezii - mai mult sau mai putin perfect - facem rapid puzzle cu litere si mai grav,stim deja formele geometrice! Ce cuvinte noi mai spune,sau ce incercam sa mai invatam,totul e tabu.Mereu se gasesc cateva jignite pana in ceruri de asta.
De-acum,cand imi vine sa scriu despre Diana voi scrie aici ,unde nu citeste nimeni,care sa se simta jignit de ce face ea.
Azi am fost cu ea la primul concert simfonic.Din greseala Ne-am intalnit cu niste veri ce aveau concert in Arad si au insistat sa intram si noi,sa vada si Diana 5 minute,cum e.Si dupa ce a cercetat primprejur tot ce se putea,a decretat hotarata: NU PACE AICI! Am mai stat un pic pana a inceput concertul si dupa 3-4 minute,din nou: NU PACE AICI! Asa ca ne-am dus unde "pace" ,adica la un loc de joaca,cu tobogane si tot tacamul.
Merg sa ii fac baitza ca e rupta ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /59  

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 17/12/07 @ 13:35 (Edited 29/12/07 @ 16:49) Reply with Quote
DEEA Nuuu tu chiar ai obligatia sa pui ceva in domeniul culinar dar ... doar pozele:
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2538306150101083744bgeNMr
Sper ca nu s-a lovit tare Daria

MONI SI DIANA (01.01.2006)



" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 17/12/07 @ 13:40 (Edited 29/12/07 @ 16:47) Reply with Quote
FILOFTEIA sa-ti traiasca flacaul ! O sa mai povestesc,cand am ce,acum sunt la birou si in afara de faptul ca am vorbit cu ea 1 minut la telefon si mi-a zis iar obisnuitul MAMI HAI LEPEDE ACASA ... nu prea am ce povesti.Eventual daca mai scoate ceva perle diseara
DEEA as fi chiar fericita sa mai scri si tu aici de Daria

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

Ingrid S
eye of the tiger

Posted 17/12/07 @ 14:02 Reply with Quote
Moni, vin si eu aici cat pot. O sa spun si eu de Diana mea, cand mai face sau mai zice ceva nou. Abia acum un sfert de ora te-am gasit si mi-a parut rau sa citesc postarea ta. E atat de trista...


Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 17/12/07 @ 14:12 (Edited 29/12/07 @ 16:48) Reply with Quote
INGRID nu e trista deloc.Doar ca nu mai vreau sa deranjez oamenii care se pot distra doar de ce fac copiii lor .

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

d_melli
membru junior

Posted 17/12/07 @ 14:40 Reply with Quote
Moni imi pare rau ca am ajuns sa scriu aici si asta mai ales ca nu rasunzi la mess. Eu probabil sunt una din musafirele nepotite cum ziceai.
Vroiam sa iti spun ca nu mi se pare frumos ca sa nu mai zic moral ceea ce ai facut tu si tocmai petru asta consider ca ar trebui sa iti fie rusine . Este lipsa de consideratie si de bun simt.
Eu zic sa iti revizuiesti atitudinea sau eventual sa citesti ce au scirs fetele ca nu te-a jignit nimeni si nu ti-a vorbit nimeni urat.
Te-as sfatui sa revii si sa scrii acolo unde toata lumea ti-a fost mereu alaturi si unde te-a sprijinit neconditionat. Mai ales ca datorezi si niste scuze fetelor,,, dc gresesc mea culpa...eu nua m vazut sa te jigneasca cineva.
Eu personal sper sa te vad scriind la spiridusi ...acum depinde ce iti place mai mult...teatrul sau opera?
Pupici Dianei...aaa si dc aveti impresia ca cineva poate fi invidios pe un copil inseamna ca acel cineva nu e om iar noi aici ne adresam doar oamenilor.

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Back to top

silvi_2005
mamica de spiridus

Posted 17/12/07 @ 14:51 (Edited 17/12/07 @ 15:01) Reply with Quote
Monica sincer imi pare rau ca s-a ajuns aici si am ramas foarte surprinsa,nu mi-a venit sa cred. Eu personal cred ca toata lumea ti-a vorbit frumos si a apreciat-o pe Diana, nu am reusit intotdeauna sa citesc totce s-a postat dar nu am citit nicodata ceva rau la adresa ei. Cat depre tine ce sa zic, fetele de pe Dc te-au si vizitat, ai o carisma aparte si nu inteleg ce a nume a declansat in mintea ta ideea ca sunteti exilate.
Sincer ai creat aici o impresie care nu concorda cu realitatea, asa cum am scris si pe Dc daca Ioana si alte fete au spus ca nu consudera ca, copilasii lor sunt mai prosti pentru ca nu vorbesc asa de mult ca Diana nu cred ca prin asta sepoate intelege ca cineva nu o suporta peDiana pentru ca recita, vorbeste si se joaca frumos. Personal am lasat aprecieri in drop-ul vostru mereu si am laudat-o pe Diana si sincer ma deranjeaza interpretarea ta la adresa generala a fetzlor de pe Dc.
Imi parerau ca se intampla asta, scuze daca am ceva greseli de orografie daram postta in graba dar nu puteam sa nu scriu asta, pupici si tie si Dianei.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Back to top

silvi_2005
mamica de spiridus

Posted 17/12/07 @ 15:04 Reply with Quote
Saluatre si de la noi!
Sincer de data asta chiar nu gasesc ca este polemica sau cearta,pur si simplu Ioana a spus ce crede la fel ca si celelalte mamici si daca apreciez ceva pe lumea asta mai mult decat orice e sinceritatea pentru ca pentru mine una e cel mai important lucru, e ceea ce ne arata ca omul respectiv are tarie de caracter stie sa isi sustina parerea chiar daca nu coincide cu a majoritatii si gasesc asta minunat. Atunci cand si coincide cu educatie si bun simt asa cum a fost cazul fetelor, jos palaria parerea mea; pentru ca e la fel de important sa stii si sa poti sa spui frumos ce ai de spus fara sa tipi si sa jignesti si din pacate din ce in ce mai putini oameni stiu asta. Fetelor, eu una va dau o si un pupic.
Nu cred ca trebuie sa ne deranjeze faptul ca sunt si contradictii pentru ca nu au cum sa nu fie deoarece am nascut toate copilasi diferiti, in zile diferite, ii crestem diferit dar fiecare spera acolo in inimioara ei ca face ce e mai bine.
Personal cred ca Monica nu a vrut intentionat sa supere si sa raneasca pe nimeni, atunci cand am gasit ca greseste cu ceva i-am spus-o si eu, gen remarcaca unele mamici o sa astepte si pana la trei ani sa le vorbeasca puiutii si cred ca e o persoana care stie sa recunoasca atunci cad greseste pentru ca sincer nu cred ca are cineva cum sa sustina ca nu o face vreodata.
Cu siguranta ca poate a deranjat pentru ca sunt persoane care poate ar avea nevoie sa afle mai multe cum sa ii faca si pe copilasii lor sa vb decat sa citeasca toata ziua ca cineva a a mai spus si aia si aia si a mai facut nu stiu ce.
Personal cred ca apartenenta noastra la DC si in special la acest forum se manifesta exact cum suntem fiecare dintre noi in in raport cu un prieten, unii vb cu el toata ziua, simt nevoia sa povesteasca tot ce au facut,mancat si cumparat altii intra doar atunci cand au nevoie de ceva, altii cand isi amintesc ca mai exista si altii cand au o clipa de ragaz si isi fac timp sa vb cu un prieten drag, fiecare ne ragasim undeva. Mie nu mi-a placut nicodata dependenta de cineva si de ceva asa ca m-am bucurat si de pauzele de forum si am luat discret o pauza cand nu m-am regasit in admosfera sau am simtit ca in loc sa stau cu fiul meu intru sa vad ce s-a mai postat.
Cu siguranta ca sunt persoane care nu au fost si nu sunt de acord cu mine, ca ma simpatizeaza sau nu asta e de la sine inteles,nici presedintii de tari nu sunt iubiti de toata lumea,asa e normal sa fie.
Am incercat insa ca de fiecare data cand intru sa fiu sincera si dau un sfat bun daca pot si sa ajut daca imi sta in putinta si sa fiu modesta, cu asta nu am reusit intotdeauna pentru ca fiecaruia ii place sa isi laude puiutul .
Chiar sunt curiaosa ce o sa spuna Moni in legatura cu asta sa vad care e parerea ei.
Repet parerea mea,poate ar fi mai util sa incercam sa vedem daca nu putem da un exemplu prin ceae ce facem noi dar imi pare sincer rau daca prin asta ranesc pe cineva direct sau indirect.
Pe mine m-a ajutat sa vad cum evolueaza fiecare copil si sa ma orientez, nu ma deranjeazaca Alain nu vb asa de mult ca si altii din contra incercsa ma ocup cat mai mult de el, am reinceput metoda Hanen,o sa ziceti ca am o fixatie dar sincer cred ca e f bine sa o aplicam, am sintetizat toate inf si daca vreti vi le trimit pe PM daca mi le cereti. Nu fac inca fractii si geometrie pentru ca nu cred ca e cazul la noi si oricum vreau sa guste din plin orice moment,orice clipa si nu ma grabesc sa trecem la o alta etapa, vreau sa fie iubit si fericit, asta e totce imi doresc.
Imi cer inca o data scuze daca am suparat pe cineva, nu am avut intentia. Personal o sa postez mai rar nu in semn de suparare dar trebuie sa fac cumparaturi, sa ma pregatesc de plecare si sa petrec cat de mult timp pot cu piticul meu,pupici la toata lumea.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006


--------------------------------------------------------------------------------
Editat de - silvi_2005 on 16/12/2007 19:16:50

ACESTA ESTE MESAJUL POSTAT DE MINE PE DC! DACA CUMVA A CONTRIBUIT LA "EXILUL" VOSTRU TIN NEAPARAT SA IMI CER PERSONAL SCUZE

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Back to top

acina
Mami de Buburuz

Posted 17/12/07 @ 15:44 Visit acina's Homepage Reply with Quote
Aha , deci aici v-ati ascuns...Doama sa stii ca mie imi face placere sa citesc ce face Diana.intotdeauna am admirat-o pt tot ce face.Pup.

Anca 16 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 17/12/07 @ 16:07 (Edited 29/12/07 @ 16:48) Reply with Quote
SILVI stii foarte bine ca nu era vorba nicidecum de tine
Esti una dintre putinele persoane pentru care inca mai scriam acolo.

"Mereu se gasesc cateva jignite pana in ceruri de asta" este un citat din ce am scris.Deci nu m-am referit la toata lumea.

Sunt dezamagita ca nici macar aici Diana nu e respectata.Am fugit de acolo exact din cauza jignirilor la adresa mea (si dati-mi voie sa stiu singura cand ma simt jignita) Nu am nevoie de asa ceva aici.
Ati sugerat ca eu ii cred mai prosti pe ceilalti copii si imi este mai mult decat de ajuns. Am tinut enorm la subiectul asta al spiridusilor,dar s-a terminat.Nu ma mai intereseaza.Certati-va singure,doar lasati-ma in pace.Pe cine intereseaza ce mai face Diana sau eu,e binevenita oricand.De explicatii nu am nevoie.

P.S. IRINA sper ca ai atat bun simt sa iti stergi postarea de aici.Pana acum ma inebuneai cat de mult te obosesc postarile mele.Nu inteleg sincer ce mai vrei de la mine.Sa imi cer scuze ca ti-am facut pe plac si nu va ma obosesc? Tu mi-ai sugerat odata ca scriu ca intr-un blog.Ti-am si multumit intr-o zi de idee,dar nu te-ai prins.


ACINA

MONI SI DIANA (01.01.2006)


" Fiecare om pe care il īntālnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Back to top

Ana_m
mamica de printzesa

Posted 17/12/07 @ 16:31 Visit Ana_m's Homepage Reply with Quote
Moni , imi pare rau ca te gasesc aici . Vreau sa iti spun ca voi citi cu placere mereu ce face Diana , oriunde vei scrie . Iar invidie nu am simtit niciodata si nici nu voi simti , fata de un copil , sau fata de mama ei ca si-l lauda . E normal. Stau si ma intreb ce fel de oameni pot sa existe .... si nu incetez sa ma minunez ....

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m
Back to top
# /59  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page