Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117315
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54198
3. Bilantz olguta12 48134
4. J D E monica70 38387
5. A murit Laura! craciunitza 29167
6. Un nou inceput...(2) danangie 27544
7. scrisoare catre mama Picasso 22240
8. Curiozitate! Ana68 21582
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20209
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui sofia_misicu  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

sofia_misicu
Politically incorrect
Acest mesaj a fost trimis de sofia_misicu pe data de 26/08/2007 la 23:17 .:. 4936  vizionari .. Exista 11 raspunsuri la acest anunt
Cui foloseste corectitudinea?Care este satisfactia in a face pe placul tuturor, atata vreme cat asta sta impotriva placului tau. Poti sa ai satisfactia lucrului facut corect, poti sa speri la aprecierea celorlalti, poti sa astepti sute de oameni la inmormantarea ta? Isi mai are rostul bunatatea?

Am crescut dupa principiul ca oamenii trebuie sa faca ceea ce TREBUIE, ceea ce e bine. desi nu l-am respectat intru totu, l-am aplicat de multe ori. Uneori a fost bine aplicat, alteori... a fost doar un gest mult prea dureros pentru mine si natural pentru altii. M-am saturat sa vreau sa ma placa toata lumea. Vreau sa fiu meschina, vreau sa imi eliberez constiinta si sa imi reduc simtul datoriei fata de niste oameni cu care nu mai am nimic de impartit. Vreau sa nu mi se ceara lucruri absurde si sa nu fiu etichetata drept absurda pentru ca nu le accept. Imi vreau mandria inapoi, fara sa ma intereseze daca ranesc pe altii, in special pe cei care mi-au calcat mandria in picioare. Vreau sa nu ma mai las santajata, manipulata, bagata la colt. Vreau sa nu mai fiu subestimata, subapreciata, sub, sub. Vreau sa nu imi masor valoarea in minusuri date de oameni care mi-au facut rau. Vreau ca razbunarea mea sa fie indiferenta, nu ostilitatea. Vreau sa am ultimul cuvant cand vine vorba de fericirea mea si a copilului meu.

Aceasta este declaratia mea de libertate.

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka

Trimite reactia ta
Previous page
# /2  

sofia_misicu
membru junior

Posted 30/08/07 @ 14:49 Reply with Quote
Multumesc Conchita! Venind din partea ta este o onoare! :)

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
Back to top
# /2  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page