Clubul "babelor" FIV-oase 68

Clubul "babelor" FIV-oase 68 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38 cap 39 cap 40 cap 41 cap 42 cap 43 cap 44 cap 45 cap 46 cap 47 cap 48 cap 49 cap 50 cap 51 cap 52 cap 53 cap 54 cap 55 cap 56 cap 57 cap 58 cap 59 cap 60 cap 61 cap 62 cap 63 cap 64 cap 65 cap 66 cap 67


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici
5. www.farmaexpress.ro/" target="_blank">medicamente din strainatate
6. www.scritube.com/medicina/NOIUNI-DE-ORGANOGENEZ2320162216.php" target="_blank">stadiile carnegie
7. www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Ziua testarii bhcg
8. EI (endometrial injury) - link www.rbej.com/content/9/1/140" target="_blank">aici; definitie simpla aici

Gravide: dupa prea mult timp
adrianaady
smaick



Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;
tamys - mami de gemeni - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV

Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Am luat rezultatul la RMN M-am luat putin de ei ca nu e posibil sa mi-l dea peste 3 spat, cand poate nici nu mai e nevoie, si a fost gata intr-o ora. Acum trebuie sa ajung la dr sa vad ce zice, mie nu imi prea place ce scrie pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Qiao hai ca nu poate fi asa grav.
Amaradia ceva vesti de pe frontul turcesc?

La multi ani sarbatoritelor de astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

daniela cand am facut rmn-ul glumeam ca parca vad ca nu gaseste nimic si ma si vedeam ca un alien, iar acum ma vait ca a gasit prea multe. cred ca preferam varianta dr cu bursita. pe rez scrie ceva de niste microchisturi, de o inflitratie edematoasa si de impingement femuro-articular (asta imi displace cel mai mult), in rest sunt perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Buna seara,

La multi ani tuturor sarbatoritelor de azi
Sa va dea Dumnezeu tot ceea ce va doriti







Si acum de prin Istanbul...

Astazi am vizitat palatul Topkapi.

Constructia dateaza din anul 1453 imediat dupa cucerirea Constantinopolului si a gazduit toti sultanii otomani pana la regatul lui Abdulmecid I , insumand aproape patru secole.

Palatul este emblema traiului somptuos pe care il ducea Maria Sa, sultanul, inconjurat de sute de femei, invesmantat in cele mai scumpe stofe si incarcat cu cele mai stralucitoare bijuterii.

Este format dintr-un ansamblu de mai multe cladiri mici, cu curti interioare impresionante si cu 4 zone importante inconjurate de ziduri inalte.

Merita vazut si cand e verde totul

A fost o plimbare placuta si folositoare

Cam atat din Istanbul pentru azi
Va pup mult,mult




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Daniela, la situation est comme ca

ieri aveam foliculi de 13; 12.5; 12; 11; 11,5; 11, iar endometru de 9,5.
maine ma duc iar la eco, dar de data asta nu ma vede monsieur tayfun, asa ca revin cu vesti proaspete maine.

azi am aflat ca, in tara, am intrat in contact cu o persoana cu TBC,asa ca sunt suparata si putin speriata




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Qiao,sa nu razi de mine dar m-am uitat ``ca mata in calendar`` si am dat o fuga pe google sa vad despre ce este vorba.Eu zic sa stai linistita totusi pana vorbesti cu dr.tau,nu poate fi chiar asa de grav,nu cred,esti totusi prea tanara pt. asa ceva,asa cred.Daca vorbesc prostii,scuze
Amaradia,frumos ce povestesti tu acolo despre traiul fericitilor alora ,eu asteptam vesti si despre foliculasi,endometru,etc,sau inca nu ai fost la medic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:


iarasi am scris 10 min. la un mesaj,la mine suna tel tot timpul cand vreau sa fac ceva
frumoasa productie,te astept si maine cu vesti bune si precise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

LA MULTI ANI SARBATORITELOR, SA VA DEA DOMNUL TOT CE VA DORITI !

Amaradia mult succes, te intorci cu taifunici mici pitici

Velvet esti draguta, trebuie sa ne alintam si noi cumva asa ca sa nu ne plictisim( de la el mi se trage faza cu mady_grasa-desi nu sunt, am vreo 57 de kg...asa ca am vrut sa-l raspltesc pe masura cand i-am zis porcarie...de fapt e un dulce

Qiao bre nu te speria asa inainte sa te vada un doctor, capul sus si ai grija de tine

Pupici si distractie placuta celor care se duc la chef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Qiao sa nu fie grav rez la rmn!

amaradia asteptam vesti bune!

mady

daniela

o zi frumoasa si calda va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna dimi
Multumesc fetelor pt urari! Urez si eu cu intarziere, La multi ani!! fetelor care au sarbatorit ieri, sa vi se indeplineasca toate dorintele.
Ady, nu mai ai mult, 2 luni este nimica toata.
Recunosc ca sunt un pic egocentrista, dar cel mai tare nume pt o beiba este Gabriela. Mai ca mi-as pune numele asta si la fata, dar Gaby jr. nu am mai auzit, o sa-i fie greu taticului.
Qiao, nu te ingrijora, de multe ori, nu este ceea ce pare, asteapta sa vada dr.
Ama tare productia, trimit unde de zen si spre tine.

Pup restul fetelor



Mergi la inceput