Clubul "babelor" FIV-oase 24

Clubul "babelor" FIV-oase 24 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap23


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

un capitol frumos si vesel, pe cat posibil, cu cat mai putine "rautacisme"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Multumim de capitol nou si somn usor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

`neata harnicutelor
se pare ca o sa fac si eu histeroscopie pina la urma,ca tot imi doream ,la sono hsg se vede un polip micut,de 4,8 mm.Intrebarea mea este daca o sa mi-l scoata si in ce zi se face histero? Am primit doar trimiterea de la asistenta,au trimis-o prin fax la spital la dr.cu care lucreaza clinica si acum astept sa ma sune sa-mi spuna cind o fac,sper doar sa nu fie la anul la cum se misca astia aici .
Aadina ce recolta frumoasa ai avut,iti tin pumnii si pt.mai departe
fetelor,va pup,o zi buna sa aveti

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

buna dimineata
daniela pana prin ziua 10 se face histeroscopia pe la noi. desi am vazut si mai tarziu. pana-n ovulatie dar cu cat mai devreme cu atat mai bine

ce super e poza de profil a babei:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata fetelor.

o zi faina va doresc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daaa, poza de profil a babei am remarcat-o si eu acum - e cool.



O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata furnicutelor!

Ralu felicitari! Sarcina usoara si la termen!

Ana embrionasi puternici iti doresc!

Wow ce perioada! Histeroscopii, fiv-uri si multe beta pozitive

Va pup pe toate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Elenush, eu mananc acum alune de padure si fix la mine se uita veverita ta . Vrei si tu?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

elenusho...cred ca adinei vroiai sa-i urezi embrionasi puternici...dar si anei cand o sa-i vina randul la ouat.

azi ma tund




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, clar Adinei a vrut, dar eu am bucur oricum de urare.


Varfuri sau altfel, Sami?

Mergi la inceput