Clubul "babelor" FIV-oase 18

Clubul "babelor" FIV-oase 18 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15
cap 16 cap 17

Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dara fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Gravide: dupa prea mult timp
tamys FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV CU GEMENASI !!!


Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta.
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; In pregatire FET martie 2012


Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sa avem un capitol frumos si vesel



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

yuhuuu...capitol nou.
multumim lara




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


sami, parol ca tocmai mergeam sa te chem si sa te invit la casa noua..personal



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

multumim de capitol nou.
Lara stiam eu ca citesti atent

da asa e. scrie ICSI. dar de ce nu s-a intamplat natural tot nu stiu...si daca se fertilizeaza prin ICSI de unde stiu ca ce a impiedicat atunci nu impiedica si in turul 2 de scrutin....
sa raman eu numai cu aceste intrebari si sa nu mai apara altele si tot ar fi bine.
mi-amintesc si acum cand, dupa punctie, PK ne-a spus ca noi ne-am facut treaba si de acum e treaba lor
si eu as fi vrut sa analizeze LH si E2 macar.
ma 'nervez eu si ajung si la dr. D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

am venit singura

ninge la TG. Mures de nu-mi vine sa cred.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara esti din ce in ce mai buna
Samira crede-ma cand iti spun ca intre medlife si clinca grecilor exista un mare abis.Laura e mult mai mult decit o simpla coordonatoare, si cu totul alt fel de om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina,te astept la Bucuresti

adriana,sunt convinsa ca este cum spui tu...dar nah...cum suntem suma experientelor noastre....am si eu defectiunile mele la cap.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Desigur ca da
Ca o mica paranteza ati vazut vreuna serialul Spartacus? doamne ce barbat frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

sami,te uiti la meci?si eu
adriana,eu ma uit la the menatalist...e mai pe gustul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lyly notez si va urma; acum avem 2-3 ep House; si imi recomanda cineva Spartacus - care desi nu spune multe, are personaje interesante

Mergi la inceput