Clubul "babelor" FIV-oase 18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lyly,nu ma uit la meci...barbatu' se uita da e in "camera lu' Bebe"...io-s in sufragerie si m-a chemat sa-mi arate cum ninge.

noi stam fiecare in camera lui de obicei...ca fiecare se uita la tele la altceva.


uuoooffff...am stat eu azi si am frecat menta...dar de maine ma asteapta o saptamana super incarcata...cre'ca in we ne mai "vedem" la oki.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

stiti ca m-a chemat la explicatii a doua zi dupa rescue
eu sughitam de plans si sotul era fericit ca aveam embrioni
pk n-a fost deloc impresionat ca nu aveam incredere in procedura. el avea. avea incredere in ceva ce nu chiar era evidence based
si ne-a tot spus ca aveau 2-4 celule dar eu vazusem pe foaie 2PN.
atat m-am certat pe drum la intoarcere cu sotul. asta un optimist incurabil: n-am vazut bine. asa a ramas: n-am vazut bine. dar n-am avut ideea sa cer foaia aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ha, sabina, woman, ochiului detectivului nu-i scapa nimic..am eu asa un feeling cu tine si cu grecii..esti tanara (eu credeam, curca ce esti, ca tu ai 37 nu "ovarele" tale, jeeezzz), au experienta si laborator si merg pe protocol lung si sfatul meu e (daca-mi permiti) sa-ti iei soata de aripioara si hutza-hutza la dr. D, la consultatie..apoi, functie de feeling, cel putin mai ai o optiune
sami, cand si daca ajung in Bucuresti, pot da si eu de stire? poate ne cafelim la Starbucks, la Baneasa
ady, hubby s-a uitat la Spartacus, e cu Goran Visnjic, nu? (a jucat si in ER, dar nu prea-i genul meu)..aaahhh, sa nu uit, si nepotica mea, tot asa, de la frate mai mic


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sabina, eu nu cred ca PK ar minti. Sigur, nu pot sti sigur, dar eu asa cred.


Adriana, o sa bag si eu un ochi la serialul ala sa vad despre ce vorbesti, numai sa reusesc sa ma desprind House si macar un minutel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara,cum sa nu!!!
cu mare drag...doar sa ma tragi de maneca.

si nepotii nostrii toti-5 la numar...tot de la frati mai mici:
-al meu cu 9 ani mai mic.
-al sotului cu 4 ani mai mic.
-sora sotului meu cu 7 ani mai mica.


da' las' ca vine si randul nostru.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lara27
esti tanara (eu credeam, curca ce esti, ca tu ai 37 nu "ovarele" tale, jeeezzz)




Pai, si daca avea ea 37, ce, era batrana?! Ca eu fac 36 luna asta si zau ca sunt o tanara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

si eu i-am acordat o singura circumstanta: probabil embrionii au fost verificati dimineata si aveau 2PN. acum, pe dupa-amiaza cand vorbea cu noi, e posibil sa fi avut 2-4 celule. pt ca el s-a exprimat ca: acum probabil au 2-4 celule.
ar fi fost o evolutie fantastic de buna daca ar fi fost asa: dar, la inca 2 zile (intalnirea noastra cu 2PN a fost miercuri si transferul vineri) am avut cei mai buni 2 embrioni: unul de 6 si unul de 4. asa ca...eu am vazut bine iar PK a fost optimist exuberanta balcanica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara sezonul 1 e cu - Andy Whitefield ; o frumusete cauta-l pe net; din pacate a murit de cancer la 39 de ani anul trecut in sept, in sez 2 am vazut ca il joaca alt actor pe Spartacus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina,PK niciodata nu a fost altfel decat optimist.
nu este un prefacut sa stii.

mey... io am implinit 36 in Ianuarie...da' ma simt ca la 18
si chiar atat am...pe un picior.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Hai ca l-am gugalit si eu pe actor. Are moaca de bad guy, so me likey...

Mergi la inceput