Clubul "babelor" FIV-oase 24

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Multumesc mult, Ana si Elenush ! Va doresc si voua minunile voastre!

Sabina, ai intrebat de productia de acum, mai pun o data: 16 punctionate/12mature/12embrioni/9blasto/5congelati/2blasto cu mine

Apropos de ceaiuri, ceai de urzica, eu am baut cu mai bine de o luna inainte si am fost f incantata de el, se zice ca urzica innoieste sangele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fete cucuiete
Elenusa
Samira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ana....pai sunt nehatarata inca...parca pentru vara as taia mai mult din el.
am observat ca de la stimularile asta imi cresc unghiile si parul foarte repede.
acum e pe la jumatatea spatelui si l-as tunde pana la umar,bob,cu colturile din fata mai lungi si carare intr-o parte.
mai am juma de ora sa ma decid ca-mi vine acasa coafeza.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, da.... Mi se pare super ok freza aia. Si eu m-as tunde asa, dar parul meu formeaza bucle natural si nu ar sta deloc.


Ralu, cat ceai de urzica ai baut pe zi?! A zis si Lara ca a citit pe forumurile din Anglia ca femeilro de acolo le recomandau medicii ceai de urzica pentru ca e un bun imunomodulator. Sper sa am retinut bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mbadaran,vreau sa te intreb ceva:intre ziua 3 si ziua 5 ramane si embriologul in tara pentru a face transferul de ziua 5???
sau pleaca si lasa embrionii pe mana embriologilor de la clinica iar transferul este efectuat de catre dr.Zguri???
te intreb pentru ca aud peste tot ca se face/se va face transfer de blasto la Biogenesis insa informatii concrete nu ofera nimeni.
am intrebat-o si pe Laura si astept raspunsul ei concret.
ma intereseaza sa stiu daca in acest moment as vrea sa fac transfer de blasto...este posibil si daca embriologul ramane sa faca transferul de ziua 5,ca asta inseamna sa-si prelungeasca sederea cu inca 3 zile si nu stiu cat de convenabil mai e pentru ei asta.
acum...zic si eu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Ralu felicitari! sa fie bine 9 luni! ce tratament de sustinere ai? dar pt hiperstimulare ce ti-au spus sa iei, sa faci?
Aadina bafta pe mai departe! embrioni cat mai buni iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Samirutzo, Ana aveti dreptate...Adinei vroiam sa-i urez, dar se pare ca mi-e gandul tot aiurea.
Anutza da-mi si mie niste alune. Ajuta?

Ady nu da cu pietre-n mine (nu ca n-ai avea dreptate), mai bine cu alune Pup fata frumoasa

Sami de abia astept sa te vaz tunsa si sprancenata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Nu iti este gandul aiurea, Elenush, prefer sa cred ca ai gura aurita. Ajuta, ajuta, cum nu: au vitaminele E, C, B1, B6, B9, acizii grasi esentiali, calciu, potasiu, fier, proteine, fibre, antioxidanti etc. Sanatate de rontait de-a dreptul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Anutza sa dea Dumnezeu sa am gura aurita

Deci azi ma duc sa-mi iau alune. Pana una alta rontai si eu niste nuci, ca am ditamai punga



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


deci, va place baba, inteleg? pai, eu am insomnii (ca Ralu), bantui noaptea prin spatiul virtual si rezultatul il vedeti..dimineata
Ana, ai retinut corect, ceaiul de urzica e puternic imunomodulator
Ralu, m-am tot gandit la tine, esti o lady tare special, acum categoria sexy mom to be..mai intreb odata, nu vrei pe listutza???, ca rezolva baba..(daca da, scrie cum vrei sa apari)
Elenush, mi-a stat inima cand i-ai urat Anei de embrioni, credeam c-am ratat ceva, iar.. tu nu ne spui nimic?
Sabi
Adijo, tu in ce faza esti? sau te-nscrii in trend??
Ari, cred ca esti in culmea fericirii, doc stormy e un vrajitor si fetele se intorc nu doar pregnante, ci cu gemenashi..deci, weekend linistit la parinti urmeaza, da?? dup-aia, nu mai stiu nimic, blank total
cum a fost dansul pe masa in El Comandante??


to be continued..

Mergi la inceput