Pepenasi de iulie-august 2008 (175)

Pepenasi de iulie-august 2008 (175) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163,
164, 165, 166, 167, 168,
169, 170, 171,172, 173, 174

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Martie :

2-Sonia (ariadnabr), 3-madina71,4-boticelina,serbanica, 6-ella81it, 8-katalyna, 9-catilin2008, 16-maitreyi, 19-AlinaMaria, 25-Kimmy, 29-AnnaBaby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

bobitamica, mi-am amintit acum ca eu cand eram mica stateam uneori mult si bine cu ochii pe pereti (in special la bunici ca aveau un covor de-ala persan pe perete ) si imi imaginam fel de fel de povesti. Nu ziceam nimic doar stateam asa, si la un mom dat ai mei se speriasera ca sa nu fiu bolnava de stau ca planta si ma uit pe pereti. Eu pur si simplu imi construiam povesti in minte... acum na, eram mai mare, nu zic, dar chiar si asa.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Pe fuga, m-a rugat Violeta_m_tm sa va zic ca printesa e ok, au fost la doctor totul e bine, netul ei nu prea merge.
Pup bostana revin.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fete,

Vroiam asa sa va pup inainte de weekend, in ultimele zile de iarna...calendaristica, cel putin!

Ma bucur ca Mirunica si Irinuca sunt bine! Si le doresc sanatate tuturor piticilor bolnaviori, si mamicilor si tuturor, de fapt!

Daca stabiliti o ora si-o locatie pentru intalnire, va rog sa scrieti mai apasat asa, ca eu intru in fuga si, chiar daca nu prea am sanse sa ajung, ma straduiesc; as vrea musai s-o pup pe duamna contra, ca nu stiu cand o mai prind...

Cami eu zic ca faci foarte bine asa cum faci acum! Or sa-i treaca fricile, garantat, cu multa rabdare si iubire si <mereu acolo> mami! E o fetita mult prea speciala, finetea si sensibilitatea ei i se citesc in priviri! O sa fie bine!

Sib nu-mi vine sa cred, e inuman.....Iti doresc MULTA, dar multa putere...sa fii acolo pentru copiii tai minunati, pentru Vladi...care poarta in ochisorii lui, misterele universului! Il ador pe baietelul asta si nu inteleg cum cineva i-ar vrea raul....Ce suflete goale....

Am vazut poze frumoase...nici nu mai stiu daca am zis. Ioana care a crescut asa de mult si e o frumoasa; Nancy cu ochii ei dementiali si parul superb; Mateiul cu paturica iubita, seriosul odiseei si un scump incredibil; Codi si Cris, doi fratiori frumosi si iubiti si alintati si o mami care daca ar zambi, ar fi asa o schimbareeeee! Mona, zambeste, chiar ai de ce si pentru cine! Superbi toti!!!

Noi bine; adica nu, Teti e bine, sanatoasa si voioasa; eu sunt prastie de racita si drama queen, pe deasupra, am impresia c-o sa mor sufocata; tati al nostru un mega scump, care nu stie pe care s-o mai dragaleasca si cadoriseasca prima. Altfel...Tetu e cum o stiati, impatimita cataratoare si energicoasa; mananca orice si oricand (are de vreo 2 sapt o pasiune incredibila pt nanete= spaghete, cu orice, le haleste cu mana, una cate una, pana pocneste); saptamana trecuta le-a tras un baietel mai mare, pe ea si pe inca o fetita din leagane, au cazut in cap, s-au speriat...rezulta ca ma dau cu plod in brate, nu mai vrea singura; a devenit foooarte inventiva, din ce in ce mai inventiva si eu sunt mereu 1 personaj in ce scorneste ea si trebuie sa stau/fac/dreg ce-mi zice intocmai, altfel imi zice: naaaaioooo (adica nasol, da, cuvant naspa pt un copil) si, tot mai nou, are vestita intrebare, cu mainile aproape in sold: uiiieeee peeeci? Deci ii apartin!

De graviduta noastra Adriana (ATB) ce mai stim? Ca e aproape tare de bebe2!

Gata, ma opresc ca nu mai stiu! Va doresc sa aveti un weekend minunat si pepenasi sanatosi si voiosi!

Pupinstain!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Multumesc inca o data!!!!
M-am linistit...astazi a fost excelent in parc....chiar nu s-a mai speriat de nimeni...

DIDI..ce tare faza cu carpeta...

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MADA....foarte fumos ca ai intrat sa ne spui de Violeta!!! tu esti tot timpul pe faza...

VIO...Multa sanatate!! e bine ca e bine...

SUN...ce tare e Thea...Irina nu prea papa spaghete...si pentru ea ma zbat destul de tare cu gatitul,desi nu ma omor...mai rau e pentru mine.Eu nu prea mananc...Bogdan pleaca dimineata vine seara dupa ora 21 asa ca nu mai mananca acasa...el mananca in general la servicu...Dupa program merge la scoala...face un MBA....asa ca ce sa mai gatesc doar pentru mine....Azi am mancat un iaurt si 2 felii de paine cu unt si miere....am ajuns la 59 kg.Nu ca mi-ar parea rau...

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Aida a facut kaki de 7 ori azi in total, dar nu mult cantitativ si la final deja era mai taricel.
Raportam 1 L ba chiar mai mult de ceai de menta baut (sau mai bine zis devorat) azi, plus apa plus lapticul a baut cam 1.5 L de lichide cel putin. Eu zic ca e bine, nu? Si mult orez fiert, ceva piept de pui la gratar, muuulta branzica de vaci amestecata cu banana. Febra nu a mai facut, se pare ca suntem pe drumul cel bun. Sa vedem cum o fi maine, si mai ales sa vedem ce o iesii luni la analize.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna seara!
didi, e bine ca bea lichide. eu i-am dat ioanei un pliculet de enterol in doua ture si n-a mai facut moale. important e sa nu se deshidrateze, iar asta cade din start la cat a i-ai facut analiza pentru rotavirus?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Violeta ma bucur k fata e bine!
Ne spui tu mai multe cand intri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

kata, da, am dat la analizat si pt rotavirus, cred ca luni aflu rezultatele. Am si eu in casa si enterol si biotics baby. I-am dat biotics 2 pliculete azi.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetele!

Revin si eu chioara de somn, ca cineva de vreo 3 ani jumate a venit azi noapte cu toata trupa de mutuneii sa se instaleze la noi in pat si s-a hlizit si gadilit si noi am dormit pe muchie si ea ca patroana in mijlocul patului.
Am in sf laptopul inapoi . Is super happy, nu zic barbatamiu ce happy ii ca nu mai stau calare pe laptopu lui.
Multa sanatate la puiutii mici.
Didi ma bucur sa aud ca e mai bine printesa, cel mai imp e a fie hidratata ca restul se rezolva incet incet.
Sibylle off mai, din pacate ce sa zic sunt multi oameni din astia , avem si noi vreo doua specimene care ne doresc cat mai mult rau, well or fi poate mai multe si nu stim noi de ei. Pupici multi la mami cea puternica si la pisoii frumosi si superbi.
Nu am apucat sa citesc din urma ca am fost busy si azi e varza in casa ca am dat niste mobila si tre sa fac o curatenie de aia super de primavara.
Na va uram wknd cat mai placut si suntem prin zona.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput