Pepenasi de iulie-august 2008 (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:


Salutare!
Cand am si eu mai mult timp de stat pe net vad ca nu mai scrie nimeni pe forum....
didi cum se mai simte Aida?
mada sa ai spor la curatenie!
Eu am fost ieri in noul mall SUN PLAZA.Au reduceri la toate magazinele,la C&A au reduceri de 20% la toate produsele.Cand a fost sezonul reduerilor dec-ian ei nu au avut reduceri pt ca i-am pandit eu si nimicNu sunt deschise toate magazinele si parcarea nu e terminata inca dar e O.K. per total.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Cine vrea sa ne mai vada, am pus poze noi pe picasa! Ca de mult aveam de gand sa fac asta si nu gaseam timp.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mada, da, asa sper si eu sa nu fie probleme atata timp cat bea lichide la greu.

Tecky, Aidel acum doarme. A mancat bine la pranz (piept de pui la gratar cu orez fiert ), a baut ceaiul de menta de rigoare. Febra n-a mai avut nici ieri nici azi. Inca mai e deranjata la stomac . Azi a facut de 3 ori pana acum, dar parca mai bine decat ieri la consistenta.
Chiar nu stiu de la ce o fi, ca nu a mancat nimic dubios.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am si eu o durere nene....

Ziceti-mi si mie, care ce si cat lasati la cosmetica? Pen' ca io lasam mult la epilat, nah, ma epilez completamente, mi se parea normal sa rasplatesc tipa pentru ca sta cu nasu' in fundu' meu, deh, si la tot epilatul plateam intre 55 si 65 de lei, si spagutza pe care o lasam era cam de la 20 de lei in sus, chiar si 30-35 daca imi facea si ceva pe moaca. Xena (care iar a disparut...) mi-a zis ca nu sunt sanatoasa la cap, si ca e mult.
La tuns, plateam 20 de lei si lasam cam 10, din nou Xena cica e mult. Si la manichiura/pedichiura lasam cam 35 d elei oficial si 10 lei spaga.
Asa ca...nah, parerea ei e completamente avizata, deci m-am conformat si am scazut spaga la 5 lei dar zau ca mi se pare al naibii de putin.
Acuma, ca m-am apucat de masaj, costa oficial 60 de lei, cum naiba sa ii las tipei 5 lei?

So, please, voi cat lasati pentru serviciile astea? Procent din cat platiti? Suma fixa? Dar na, acuma sa nu imi dati exemple de-alea de tuns cu 70 de lei ca io nu ma duc la 70 de lei, io ma tund cu 15 chiar ultima data. Deci remember, vorbesc de salon de cartier. Mistocutz, dar de cartier si cu preturi corespunzatoare.

Recapituliern:
Tuns = 15/20 lei
Manichiura+pedichiura = 35 lei
Epilat = 55/65 lei
Masaj anticelulitic si vacuum total 1 ora si juma' = 60 de lei
Please, adaugati spaga corecta!

Multam

Aaaa, ce credeti, m-am scos cu neshte lentile de contact Verzi nene, ei, da, stiti ca am ochii verzi, dar verde jad nene, habar n-aveam ca exista asa multe nuante de verde natural, asa ca mi-am tras un smarald frate!



Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Buna pepenime!

Intru si eu rapid sa va salut sa nu ne uitati de tot
Noi suntem bine, Bogdanutz e o minunatie de copilas, vesel, iubaret, extrem de sociabil...si hiper mamos Intreba careva mamica daca sunt copilasii nostrii sociabili: Bogdan chiuie de fericire cand vede un copil, merge la el, il pupa, ii povesteste. Chiar in careva zi eram cu el in strada la plimbare si veneau copii de la scoala si fugea asta mik dupa ei, de nu l-am putut opri, asa ca am condus copilasii acasa.
De cand i-a iesit dintisorul a inceput sa manance fantastic de bine, l-am masurat si are aproape 13 kg, cu toate ca mi se pare mult, totusi e f bine proportionat, nu pare deloc grasut.
Eu sufar cumplit cu spatele, uneori spre seara deja simt ca-mi amorteste coloana.
Uitati aicisi aici ce stie tzapuri hungurasul meu...maaare talent descoperit de parintii mei




Bazar4Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna seara

am revenit si noi din cele tari si cele mari...baby a reactionat f bine la plecarea noastra, a avut zilele ocupate cand o buni cand cu cealalta plus matusa-sa. in ultimele 2 zile am inteles ca vroia sa vada daca nu sunt pe sala la tigara si o punea pe bona sa-i deschida usa si cand vedea ca nu sunt zicea "nu-i". ne-a cautat si in pat, si sub plapuma, dar fara sa planga insa probabil nici f incantata ca nu ne-a gasit...pt mine n-a fost concediu...m-as fi intors din prima zi inapoi la ea...seara de seara imi era rau de sa vars de dor...nu cred ca mai plec fara ea de acum incolo. cum n-am plecat pana acum nici n-o s-o mai fac. Slava Domnului ca ea a fost ok! eu am reusit sa prind la 10 min dupa aterizare un zbor spre casa si am ajuns inaintea lu' tati. cand m-a vazut acasa a zis asa ca un oftat "maaaa-maaaa" si acum suntem din noi ca timbrul pe scrisoare

de-acum intru la program pt rezi si licenta dar sunt prin zona

-----

Are mami o MINUNE DE LA DOAMNE-DOAMNE

-----

Ruby eekyaa.
Ehla xana, ehla xana kondamou
Ehla bruwee, maydeenabee
Seesu samee ahkeeraa
Ruby ruby kree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Anko zau ca mi-ar placea si mie clienti ca tine. Cum fata sa nu fie mult? Pai tu dai bacsis 50%. La chelnari si ospatari se da 10% si din cate stiu eu e bransa cu cele mai mari bacsisuri. Am vazut o emisiune din State unde chiar spuneau cat sunt bacsisurile pe categorii de servicii. Si park imi amintesc ca la saloane se dadea in medie intre 4 si 6%. ACum, ca tie ti-a placut in mod special o tunsoare, o manichiura, de te-a lasat pe spate poti da, ca doar dai de la tine. Dar nu as considera necesar ca de fiecare data sa te simti obligata sa contribui substantial. Daca te simti impacata cu cat dai mergi inainte ca n-o sa te reclame nimeni

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

DIDI..eu cred ca e un virus la burtica,dar nu rotavirusul...Asta e mult mai rau....bine ca Aidel e pe calea cea buna..

MAYTREI...sa va fie de bine vacanta...Nici eu nu pot plecat fara ea...am lasat-o la mama in weekend si deja am sentimente de vinovatie. Am lasat-o pentru ca am foarte multa treaba si nu pot avea grija de ea...

ANKA...si eu platesc cam 60 lei la cosmetica si dau spaga 10 lei si ea foarte multumita cosmeticiana mea....
La coafor la 50 lei si spaga tot 10 lei...
Nu imi fac manechiura si pedichiura asa ca nu te pot ajuta...
In general las 10% unde ma duc si trebuie lasata spaga...
la coafor si cosmetica dau mai mult pentru ca le cunosc pe fete...
Mi se pare ca dai spaga destul de mare...

STRULUTA...sa va traiasca micutul sociabil!!!

Ce vreme groaznica a fost astazi!!!


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Struluta bine ai revenit!
Ce baiat frumoooos aiiii! si dansatorrr
Nu il insori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bey, tocmai aia e, ca dau spaga mica, 5 lei n-auziti?
Ca inainte dadeam mai mult la epilat ca na, asa ziceam eu, ca eu drept sa zic, n-as epila pe nime' pe ici pe colo pentru 5 lei spaga si comision trei lulici din 60 de lei ai mei, ca ele sunt platite la comision....
4-6% nu pot sa las daca e 15 lei cu totul tunsul, ce naiba, sa ii las monede? Deci ii las 5 lei.
Acuma, ce e drept, la Bucuresti e nitel altfel, ca na, eu compar cu Constanta, acolo iti vine o tanti si pentru 30 de lei iti baga o curatenie in toata casa de sclipeste, la Bucuresti nu vine nici sa iti aspire un ceas pentru 30 de lei.
Totusi, serviciile pot sa fie mai ieftine, de exemplu mie mi se pare ca e un pret foarte mic, cat dau eu 15 lei la un tuns.
Apoi, merg mereu aici, mai precis cam o data pe luna, mai nou mai des, adica acuma cu masajul, si mi-ar fi total rusine sa nu las nimic, eu zic ca asta e un serviciu cu spaga, la fel ca la restaurant...
La doctor de exemplu nu consider ca e un serviciu cu spaga, deci nu dau.
Da' totusi, nu las putin 5 lei per serviciu? Mai ales la masaj ma preocupa. Ca e 60 de lei o ora jumate. 5 lei mi se pare cam putin si ca procent din suma, si ca suma pentru timpul pe care il petrece tantea cu mine. La tuns si la manichiura as zice ca e ok 5 lei.
Dar la epilat si la masaj mi se pare cam putin.
Totusi, daca ziceti voi ca e de ajuns (xenooo, heeeelp!!!), apai nu dau mai mult, ca nu ma da afara din casa....

Anyway, mare inventie masajul asta.
Da' de martisorul pe care mi l-am luat nu ziceti nimica?

Talciocul meu

Mergi la inceput