Pepenasi de iulie-august 2008 (163)

Pepenasi de iulie-august 2008 (163) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

prima? :D

gasca!

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Pupici si de la noi, o noapte linistita si calduroasa in ciuda gerului de afara!
Maine abia astept sa-l impodobim!





Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Eteteeee ne-a imbogatit lista de emoticoane




Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare si de la noi!

o mamica de pe DC a pus un link cu un filmulet haios de la Mos Craciun, merge la puii mai maricei, tocmai ce i-am facut si la Stefan, am sa il arat maine. Daca doriti il puteti vedea AICI
este interesant ca isi poate vedea poza cu el. Sunt curioasa ce reactii va avea. Din pacate este in engleza, insa mami si tati o sa traduca

In rest noi suntem bine...maine vom impodobi braduletul. Vom avea cel mai colorat si neasortat bradut posibil pentru ca ofcourse Stefan va fi cel care il va decora.

Matei este bine, toata ziua pe afara.....nu stiu cum razbesc cu el ca pe la 10 seara cateodata se agata de clanta si nu-i chip sa-l ignorii...asa ca avem plimbari in zapada si pe la ore tarzii....
Cu tot frigul de ieri si de azi a iesit afara de vreo 2 ori cate 30 minute chiar si mai mult. Nu-i curios de frig

Va doresc spor la pregatiri in continuare, pana la reauzire numai bine!!!

proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetelor....mai eu nu mai stiu ce sa mai fac...nu mai pot sa fac nimic de Fomistul meu...casa e intoarsa pe dos, mizeria e "la ea acasa"...mancare nu am ...de gatit nu are cine sa gateasca...simt ca nu mai pot....asa erati si voi??????????? care e urmatorul pas????
ma obisnuiesc eu sau se intampla vreo minune si se mai linisteste copilul??????

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Buna fetelor....mai eu nu mai stiu ce sa mai fac...nu mai pot sa fac nimic de Fomistul meu...casa e intoarsa pe dos, mizeria e "la ea acasa"...mancare nu am ...de gatit nu are cine sa gateasca...simt ca nu mai pot....asa erati si voi??????????? care e urmatorul pas????
ma obisnuiesc eu sau se intampla vreo minune si se mai linisteste copilul??????

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE


Relax!
Eu zic ca te obijnuiesti tu!
Ignora putin mizeria, odihneste-te! cand doarme puiul dormi si tu! Poate cineva te ajuta cu mancare acum cat e Flavius asa mic, daca nu, tati de Flavius ar fi bine sa gateasca ceva.

In 2-3 luni puiul se va linisti si isi va face un program si ve-ti gasi impreuna o armonie!
si nu mai fi necajita!Trece atat de repede perioada asta inca...pur si simplu dupa o vreme uiti!
Sanatate!

edit:
am uitat sa va spun ca sambata am fost la sanius pe deal!!Matei a fost in extaz! A urcat dealul in sus si a coborat in viteza pe sanie cot la cot cu tati! Stefan a fost mai lenes cu urcatul in sus....
Din pacate nu avem poze ca tati a adus aparatul fara card...iar duminica nu am mai mers ca era prea frig...



proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Mai3:ti-a ajuns coletul? Cum e pianul, e totul in regula?

Camy: stai linistita, asta e perioada de acomodare, cred ca la fel am fost toate, eu cel putin ma recunosc in situatia povestita de tine. Putina rabdare si o sa va acomodati voi...de fapt tu cum spunea si ana_a Dar sa te pregatesti sufleteste ca timp mai mult nu vei avea ci vei schimba tu viteza ca sa apuci sa le faci pe toate Lasa curatenia si mancarea si restul, cel mai important e sa te ocupi cat de mult de puiutul tau, el are cea mai mare nevoie de tinesoarele mik si scump
Apropo, primiti cu colindul...noi maine mergem la BV ca pana la urma si sora-mea vine la noi doar de revelion, si cum nu am fost din septembrie la BV am zis ca numai bine facem Craciunul cu socrii, care saracii nu mai pot de dorul lu' asta mik.

Bujo: nu stiu unde e clinica sf Iosif, nici nu am auzit de ea. Daca doreste, eventual cand se decide ca vrea sa vina pot sa pun un anunt in ziarul local ca, cauta chirie sau gazda si eventual cat poate sa ofere chirie...poate si motivele si cine stie, poate gasim un om sufletist sa o ajute. Eu din pacate nu cunosc pe nimeni care ar putea-o ajuta, dar ma mai interesez. ok? Cat timp are fetita?
sa se vindece, si multa putere parintilor. Of, Doamne, da-le sanatate copilasilor nostrii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata, haideti la !
Am vazut si eu ca avem emoticonuri noi, imi place ala cu bradutul!

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Camy la inceput e mai greu dar cu timpul toate lucrurile vor intra la normal.E bine ca in aceasta perioada sa ai ajutor pe mama ta,pe Cristi.
V-am pupat,azi am treaba toata ziua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetele!

Uff nu am mai reusit sa intru sa scriu, am vazut si eu noii mutuneii, ala cu bradu e super , mai sunt vreo cateva.
Noi suntem busy, mai iesim la aer cu toate ca zapada multa nu este e mai mult ghetus da na macar oleaca, e pacata ca nu a nins asa mai mult sa poata Ari sa se tavaleasca in zapada sa facem un om de zapada ceva.
Na e si Flo acasa si mai ne uitam la un dvd la un film la ceva desene ca tot dau astia speciale de craciun.
Am fost cu Ami ieri la doctor si mi-a zis ca are rosu in gat si e cam inflamat dar sa lasam asa ca va trece nu e infectie e ceva viral, la fel si cu tusa, se poate sa fie inainte de chicken pox, macar de ar face si ea si sa scapam. Ari e ok nu mai are nimica, bubitzele se usuca, sg pb e ca si ea tuseste si e cam gajaita ca si Ami.
Cami perioada trece, noi nu am avut ajutor, singurul care ma ajuta era Flo cand venea de la servici, lasa curatenia si mancare mai comandati ceva mai o omleta ceva rapid ca nu lesina nimeni de foame fara chestii mega complicate. Nu conteaza ca vine craciunu si nu aveti dojde de feluri de gateli si etc, sincer nu conteaza, voi trei sa fiti happy aste e cel mai imp. Enjoy perioada cand e bebe mic mic ca trece f repede.
Am vazut pozele de pe picasa, uff ce au crescut pisoii mici, is copilasi de acuma si is super scumpei si dulci.
As pune si eu poze da nu merge picasa pe laptopu asta nu stiu ce are. Ca mergea da acuma nu vrea de nici o culoare.
Filmuletz aici. Enjoy.

revin mai incolo mergem afara oleaca.


"Time is a great teacher, but unfortunately it kills all its pupils ... "

Louis-Hector Berlioz

Mergi la inceput