Pepenasi de iulie-august 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Camy, cum au zis si fetele, te vei acomoda in maxim 2 luni, bebe va creste, tu te vei simti mai odihnita, mancare si curatenie vei face cand doarme el, crede-ma eu sunt cu 2 si tot ma descurc




Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Fetele cu parola pune-ti pe prima pagina si capitolul 162!

map te asteptam cu povesti dupa sarbatori!

Kimmy ce o mai face oare? nu a mai scris demult timp....

Tecky spor la treburi!





Are mama 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui struluta

Mai3:ti-a ajuns coletul? Cum e pianul, e totul in regula?

Camy: stai linistita, asta e perioada de acomodare, cred ca la fel am fost toate, eu cel putin ma recunosc in situatia povestita de tine. Putina rabdare si o sa va acomodati voi...de fapt tu cum spunea si ana_a Dar sa te pregatesti sufleteste ca timp mai mult nu vei avea ci vei schimba tu viteza ca sa apuci sa le faci pe toate Lasa curatenia si mancarea si restul, cel mai important e sa te ocupi cat de mult de puiutul tau, el are cea mai mare nevoie de tinesoarele mik si scump
Apropo, primiti cu colindul...noi maine mergem la BV ca pana la urma si sora-mea vine la noi doar de revelion, si cum nu am fost din septembrie la BV am zis ca numai bine facem Craciunul cu socrii, care saracii nu mai pot de dorul lu' asta mik.

Bujo: nu stiu unde e clinica sf Iosif, nici nu am auzit de ea. Daca doreste, eventual cand se decide ca vrea sa vina pot sa pun un anunt in ziarul local ca, cauta chirie sau gazda si eventual cat poate sa ofere chirie...poate si motivele si cine stie, poate gasim un om sufletist sa o ajute. Eu din pacate nu cunosc pe nimeni care ar putea-o ajuta, dar ma mai interesez. ok? Cat timp are fetita?
sa se vindece, si multa putere parintilor. Of, Doamne, da-le sanatate copilasilor nostrii



Simona, mamica de Bogdan Viktor (03.08.2008)



PRIMIM CU COLINDUL

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Offfffffff ca tare greu e...
plec sa fac ceva de papa...vine tati...si am vrea sa mergem sa luam bradul, sa vedem acum daca reusim ...soacra nu vrea sa vina sa stea cu Flavius, Cristi lucreaza f mult, Flavius e ocupat cu ale lui...asa ca-s singura...


Va pup!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Strulu multumesc mult, fetita are un an si o luna. Ea s-ar multumi si cu gazda dar e complicat de gasit. Mai ales ca o sa aiba de facut exercitii dureroase si copilul o sa planga mult. Inca nu se stie exact cand o sa ajunga acolo, trebuie mai intai sa sune sa se programeze.

Daca nu mai reusesc sa intru pana de Craciun va doresc de pe acum numai bine, sanatate si clipe minunate impreuna cu micutii si familiile voastre.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

strulu a ajuns ieri pachetul, intreg si nevatamat pe la 23 cand a ajuns tati cu el, l-am desfacut si ne-am jucat cu pianul pana s-a trezit piticu' iti multumesc mult!

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Salutari!

Noi maine facem bradul, sper sa-l terminam cat doarme Luca la amiaza, ca nu ma vad bine daca gaseste globurile imprastiate prin sufragerie si nepuse in pom... Abia astept sa vina Craciunul, sa-si vada cadourile Luca!

CAMY, offf, e tare grea perioada de acomodare, mai ales daca sotul e tot timpul plecat si n-are cine sa te ajute... Pe mine m-a ajutat enorm mama la inceput, ea se ocupa de curatenie si mancare in primele 2-3 luni, de fapt si acum ne ajuta mult cu mancarea. Dar incetul cu incetul pe masura ce i se dezvolta simturile lui Flavius va fi un pic mai usor, isi va mai gasi activitati, tu te vei obisnui si vestea cea mai buna e ca cu timpul ai sa si uiti ce greu a fost la inceput! Eu cel putin nu mai tin minte detalii, decat ca eram speriata ca de tren si ma gandeam ca mi-am gresit vocatia, ca nu sunt in stare de nimic, dar a trecut, ca altfel nu ma apucam de al 2-lea

Exista la copii o perioada in care trantesc totul de pamant?Sau numai Luca trece prin asta? Ca ma exaspereaza, a devenit isteric si cam violent, tranteste toate obiectele (nu este zi sa nu strice o jucarie), uneori tranteste cu pantofii sau cartile inclusiv in mine (cu mare satisfactie si zambet larg pe fata, deci nu e de nervi), iar daca ceva nu-i convine face un scandal monstru cu aruncat pe jos (asta cu scandalul si aruncatul stiu ca e o faza normala ). Si acum ca partea de jos a mobilelor si a incaperilor in general nu mai are secrete pentru el tot se matzaie ca vrea in brate ca sa cotrobaie ce e pe sus, prin dulapuri, uff, ca-mi vine sa ma impusc uneori, cand ma mai lasa nervii.

Spor la treaba, ca precis toata lumea e in febra pregatirilor!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 17+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Noi acum am ajuns acasa, am fost invitati la restaurant, a fost super, desi nu am prea avut chef sa merg. Bogdanutz a fost fenomenal, a inspectat bucataria de nspe mii de ori, chelnerii serveau musafirii cu el in brate, radea si povestea continuu si a si agatat o gagica de 6 anisori cu care s-a zbenguit pana a fost leoarca de transpiratie.
Drumul spre casa a fost infernal, erau +3 grade iar pe jos patinoar, oglinda Eu nu stiu ce sa ma fac cu condusul asta iarna, sunt pur si simplu pierduta, in rest nu am nici o treaba, merg pana'n capatul lumii, dar cand vad zapada si gheata pe jos fac cu nervii Vreau sa vina vara

Mai3: ma bucur ca totul e ok

Camy:venim! Si nu-ti face griji, noua ne plac muuuult si sticsurile

Bujo: am dat si eu de un ziar local in dupa masa asta si am sunat la anunturile cu chirii la garsoniere, erau vreo 3 si cer pret fix de 100 euro. Acuma cu gazda cred ca ar fi f dificil, cine stie peste cine dai, iar pretul nu cred ca ar fi mult mai mic decat o garsoniera. Of, of, draga copila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Moni: si al meu e cu aruncatul...zboara totul in jurul lui Cu isteriile parca s-a mai temperat de o vreme, vede ca nu ma impresioneaza si isi vede de ale lui. Nu-l baga in seama, eu de ex nu ridic deloc tonul la el orice minune sa faca, cand intrece masura bat din palme si stie ca e bai. Cand se linisteste il i-au la "discutii" Ca degeaba urlam la el cand nu mai puteam de disperare de imi pierea vocea, parca nici nu existam, dar iti spun faza cu batutul din palme chiar functioneaza la noi. Iar cand se mai arunca pe jos in semn de protest ca nu primeste ceva, (aruncat ce se compune din 3 etape - o data in fund, dupa care se lasa cu maaare grija pe spate sa nu se loveasca si dupa care incepe tipatul) ma pun in fata lui si ii spun zambind "iubitule, nu ma impresionezi deloc", ma intorc si plec, si intelege, se ridica si isi vede de treaba lui in continuare de parca nu s-ar fi intamplat nimik. Important e sa ii stapanim noi pe ei, nu invers cum incearca din rasputeri. Acuma metode, fiecare cum poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Dragele mele, pentru ca de maine plecam si ne mai intoarcem dupa Craciun, va urez de-acum sa aveti parte de sarbatori fericite, cu sanatate si bucurii! Iar pentru dr_anca, sarbatorita lunii, La multi ani fericiti!

Camy, fii calma, nu le poti face pe toate. Si poate e mai bine singura decat cu o soacra pe cap.

Azi am fost cu Irina la servici si a fost incantata de bradul de-acolo, n-ar mai fi plecat de langa el, i-a dat ocol de nenumarate ori. Lua si mangaia toate globuletele la care ajungea. A fost foarte fericita sa descopere fiecare birou cu tot ce era pe-acolo si s-a suparat cand a trebuit sa plecam.

Asa, mai stiti ca eram disperata ca plange rau Irinuca dimineata cand plecam la servici? Acum s-a obisnuit fata cu plecarea asta, dar s-a intors roata, acum uneori plange cand pleaca bona.

Va pup pe toate.


Mergi la inceput