Pepenasi de iulie-august 2008 (168)

Pepenasi de iulie-august 2008 (168) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163, 164,
165, 166, 167

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Ianuarie :

1-Anastasia(ralirali), 3-Cris(monalac), 7-Matei(Caprioara), 12-ileanna, 17-Mandy(AlinaMaria), 19-Serenity90, 20-Adrian(madina71), 21-anaco, 26-roxana01, 30-atb, tiberica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

Multumesc pentru toate raspunsurile legate de cursul sangelui din nas,scriu in repezeala,pana acum am scris la un referat,iar la 12 30 am ora de condus.
maine mi am facut programare la medicover,anka,multumesc.
CUM SE AJUNGE ACOLO?DE LA VICTORIEI PE UNDE?
azi i a curs iar sange,e clar ca tb sa ajungel imediat,la 2-3 zile ii curge sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Salut

Nu am citit nimik din urma, sunt la pagina 11

daca ma mai lasa Daria o sa revin

o zi buna

_

buburuza mea


strengaritzei Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

O sa scriu si in capitolul acesta nou ca vand cantar Chicco 0-12 kg la pretul de 100Ron.In magazine costa 220Ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

mona bine ca mergeti la dr, sigur nu e ceva grav, dar macar iti spune ce e de facut, poate aerul e nush cum in casa si de-aia nu i se vindeca rana.

fetelor pana la urma am terminat pe primul loc. sa vedem acum daca ne dau papusa nadia sau o jucarie de baietel. 'din cauza' (sun) voastra am castigat acest concurs, va multumim pentru sustinere

a inceput votarea, daca va place scrisoarea lui David adresata Mosului aici o puteti vedea si vota
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg
multumim si pupacim de zapacim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

moni_or, ti-am scris si pe mess legat de granulelel homeopate.
Se dau cate 10 (nu trebuie atinse cu mana, le pui inc apacelul de plastic de la tub). Pot fi dizolvate in f putina apa, in caz ca nu stie sa inghita copilul, dar iar trebuie avut grija s anu ia contact cu metal.
Se dau la interval de jumatate de ora dupa masa si dupa ele inca jumatate de ora nu se dau.
Poti sa ii dai cand e f agitat, marait, inainte de culcare. NU credca mai mult de 3/zi. Nu mai tin minte exact, dar am scris pe undeva pt Dav.
Eu am fost cu ei la homeopat (am gasit o tipa homeopat pediatru, excelenta, la Naturalia) si mi-a dat tratament pt crestrea imunitatii. Le-am dat la amandoi vreo 2 luni si n-au facut nici un muc toata iarna, mi s-a parut super tratamentul. De acum numai pe homeopate merg.
Astia la Naturalia au si un kit pentru raceala si febra, cu multe granule, care se dau si al jumatate de ora in perioada de febra mare. Inca nu l-am luat, dar tot zic ca ajung la ei sa-l iau si pe ala, ca tare bine le-a mers copiilor dupa tratamentul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

CAPRI...Sanatate multa!!!! sa se faca bine Ilincuta mica,draga de ea....iar de tine ce sa mai spun...nu cred ca exista cuvinte care sa spuna ce mama eroina esti...eu stiu ca ii iubesti enorm pe amandoi,dar inceraca sa gasesti o cale sa impartiti sarcinile.

MADA...ai 2 fete cucuiete...Tere dragute si jucause...Sanatate multa Juliei!!

TECKY..nu poti sa o mai pui pe Ralu in pasaportul vostru...Aaaa...acum am vazut ca ANKA ti-a raspuns super detaliat...de,e calda informatia la ea

Felicitari ANKA pentu pasapoartele fetelor!!

BUJO...sa-ti traisca sotul...sa fie sanatos si voi pe langa el...astazi e si ziua sotului meu...si mi-a spus ca ma scoate in oras sa imi faca o cinste....desi e un frig afara,dar nu ca la voi...o sa bem vin fiert.


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MONA....sediul CMU din Pipera este la statia de metro Pipera(ma rog,era evident). De la Victoria iei metroul si mergi in 2 statii. Cand iesi la suprafata,mergi in partea drapta vreo 200 de metri daca nu mai bine....apoi cand se termina cladirile pe partea stanga,faci stanga si mergi pana in capat. Cladirea CMU e tot pe partea stanga in directia de mers. parca vis- a vis de ei este sediul Cosmote daca nu ma insel.
Nu stiu cat de mult te-am lamurit...dar vezi ca aiai pe acolo nu prea stiu....eu cand am fost m-am intros de vreo 2 ori la statia de metrou dupa ce mersesem de imi venise rau.
Multa bafta!!!!


Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Pupam bostana! Ma bucur ca v-au placut pozele, o sa mai pun cand imi fac timp sa caut prin ele. Multumim si pt. comentarii .

Piticii mei s-au facut bine, le-am facut aerosoli zilnic si le-am aspirat nasul. Sper sa nu mai raceasca iarna asta, am stat cu emotii destul de mari sa nu ia si Alex.

Sanatate multa pepenasilor bolnaviori si rabdare mamicilor sa-i puteti ingriji.

Iriss, imi poti da detalii despre dr. homepomat?

Mai vroiam sa va intreb daca imi puteti recomanda un dr de familie in Crangasi/Militari (dar nu chiar spre Apusului) sau Drumul Taberei. Vreau sa ne mutam toti si sa fie mai aproape de casa, sa-mi dea trimiteri sau retete la nevoie...dr pe care il avem este ok dar este departe si ajungem greu la el, daca prind trafic stau 3-4 ore plecata de acasa. Si nici nu sta prea mult la cabinet.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

Bobita mica,daca vin cu masina,cand ajung la piata victoriei,in ce parte o iau?ca ma pune sotul sa intreb,sa stie pe unde tb sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mona, cauta pe o harta a Bucurestiului bd. Dimitrie Pompei, acolo trebuie sa ajungeti. Cand esti pe bulevard mergeti pana aproape de capat, acolo soseaua face o curba spre dreapta iar imediat in stanga o sa vedeti o poarta mare. Intrati pe acolo si mergeti cam 200-300 m, nu mai stiu exact, la un moment dat se face o straduta in stanga, o luati pe acolo si imediat pe stanga vezi sediul CMU.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput