Pepenasi de iulie-august 2008 (166)

Pepenasi de iulie-august 2008 (166) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163, 164, 164

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Ianuarie :

1-Anastasia(ralirali), 3-Cris(monalac), 7-Matei(Caprioara), 12-ileanna, 17-Mandy(AlinaMaria), 19-Serenity90, 20-Adrian(madina71), 21-anaco, 26-roxana01, 30-atb, tiberica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Week-end placut si cu spor la scris!!!!

Eu maine merg cu o prietena in cautare de rochie pt cununia ei civila.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Deci Vicky, in Romania se fumeaza CA UN TURC si nu ca un sarpe, poate ca in Franta serpii fumeaza ca turcii doar

Dia, cu explorarea, go for it! Pe Eliza o tot proteja maica-mea si o tot pupa ca s-a lovit, si tot certa masa / scaunul, etc, sa consoleze copilul, si am una bucata de mieunata si miorlaita la usa de numa'! Si daca o pieptan miauna, nu mai stiu ce sa ma fac cu ea sa ii educ nitel curajul... Tare bine ar fi fost sa se intample asta mai devreme, dar uite ca nu s-a putut.
Erika insa e o indrazneata, exploreaza, incearca, daca mai cade, se ridica, ba chiar ( a propos de Vicki) a pus si mana pe geamul cuptorului cand era fierbinte! Nu a patit nimic, poti sa incerci si tu asta, pericol e sa cazi cu mana pe asa ceva, cum a patit Bogdanul cu soba de la bunici, dar sa incerci cu degetul n-are nimic. S-a prins ca frige si ca nu ii zic baliverne si gata.

La Eliza se urca in picioare pe pat si se intinde la casetofon, asta e la un metru mai incolo pe o mica biblioteca. Si face tot felul de traznai. O las. Cade, se ridica. Plange rar din astfel de cauze. Mai mult plange Eliza cand se loveste Erika!

Acum e al naibii de tarziu, fug si eu la somn.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna fetele...


am citit tot, dar nu am timp sa raspund....am intrat pe ultima suta de metrii ...
..dar am pus poze la semnatura cu Flavius ...pentru cine vrea sa-l vada

Va pup pe toate..si toata bostana

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata fete,

Am zis ca mai trec si astazi ca apoi nush daca luni seara mai am timp si putere sa deschid martzoaga iar marti de dimineata am un audit, asa ca...

Ce-mi place anuntul ala cu <datorita unor probleme tehnice, bla bla...> Chiar ca datorita, ca merge forumul snur:)(sunt carcotasa, stiu)

Incep cu urarile in avans pt maine, ca baba-i baba:) si uita:

Mandy, iubita, sa ai maine o zi frumoasa ca tine; sa fii sanatoasa si fericita! Alina, sa va traiasca fetita dulcica tare!

Si pentru ca maine e Sf Antonie Cel Mare, le urez Toninei si lui Tony sa creasca mari, la fel de frumosi, sanatosi si destepti si plini de noroc! Cred ca mai avem un pepenas Antonio din Oradea....aceleasi urari de bine, daca e asa!

Asa, Dia si Sib, am gasit mesajele acum, le voi scrie cu manuta mea proprie si personala dar le includ! Va multumesc mult si nu-i bai cu intarzierea, stiu si eu cum e cu timpul!

Dia eu i-am mai dat gem de prune facut de bunicile ei, cu fructoza (le-am zapacit eu saracele) dar nu pot sa zic ca se omoara. Dar eu zic ca-i poti da cand si cand, banuiesc ca nu va fi zilnic, mai ales daca e facut/a in casa! Puteti incerca si magiunul de Topoloveni, este fara pic de zahar si pt pepenasii cu probleme de constipatie e chiar ideal!

Altfel, eu o las pe Tet sa exploreze cat vrea si, in general, incerc doar sa o ghidez asa de pe margine cand e cazul. Am lasat-o sa puna degetul pe usa cuptorului (in functiune) si cand l-a pus si evident a ars-o, eu am zis doar arsh. Ei si arsh spune si ea acum si la calorifer si la cam tot ce i se pare naspa, de fapt:) si nici nu se mai apropie de cuptor daca il simte cald! Si ce mai fac...o avertizez ca daca sare "cumva" exista riscul sa cada si sa o doara (io dau la explicatii de zici ca vorbesc cu un adult) dar nu-i spun niciodata "o sa cazi" pt ca mi se pare ca-i induc eu asta; ca-i dau un verdict sigur pe care nu-l poate ocoli (si ea, desi se cocoata in cele mai nebunesti locuri, a cazut chiar f rar). Si, am mai vazut in parc, mamici care apoi le spuneau "ti-am zis eu c-o sa cazi, nu m-ai ascultat"; nici asta nu fac pt ca nu suport eu sa-mi spuna cineva asa ceva, deci exclus sa-i spun tocmai sufletului care-i universul meu! Eu zic sa ai incredere in tine si in Mirunica si sa fii acolo pentru ea, s-o ajuti sa descopere lumea....cu o vanataie, o zgarietura, un cucui, va deveni un copil si mai apoi un adult curajos, pentru care obstacolele vor exista doar ca sa fie depasite!

Capri Ilincuta e o dulceata micuta! Asa e ea si, uitandu'ma la parintii ei, as spune ca nici nu ar avea cu cine sa semene mare Ieri am fost f aproape de targ pt ca florarii mei:) sunt si ei acolo si aveam o intalnire. Te-as fi sunat, ma gandeam eu ca esti prin zona!

Ma opresc pt ca ma prind treburile din urma si astazi chiar am de umblat la greu! Dar, inainte de asta, vroiam sa spun saru'mana pt comentariile filmuletelor, sunteti niste dulcele! Si mai vroiam sa spun ca vazui un mare smecheros scuuuump cu sapca, aka Sebul si un fost carliont, actual tunsulici, acelasi frumos iremediabil, Luca!

Gata, pe cai cu mine! Va pup pe toate, va imbratisez cu drag, va multumesc tare tare pt toate cuvintele minunate transmise lui Flavius si va asigur ca maine veti fi acolo, fiecare din voi!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:



Ne mai tineti minte
In primul rand :La multi ani!!! 2010 sa fie un an mai bun si sa auzim numai de bine
In al doilea rand : Urez La multi ani ! celor care si-au servat zilele de natere si de nume

Noi nu am mai intrat de o caruta de timp ... Suntem sanatosi, crestem, facem multe nazbatii, suntem un smecher si jumatate ...
Nouatati : Craciunul si Revelionul l-am facut acasa... cu familia si cu , cumatrii.
Pe 2 Ianuarie am facut o plimbare pina la Bucuresti - am fost la Patriarhie --- o dusa si o venita... adica am pleact la 8 din Iasi si la 21.30 eram inapoi ...
Am facut si noi vaccinul pt gripa porcina ( eu si sotul)
Darius are 11 Kg ... au inceput sa iasa si la noi dintii... de Craciun au iesit cei de sus 4 odata ... acum au mai iesit 2 caninisi mai urmeaza... la capitolul mancare stam bine
Deja ne gandim la vacanta... adica am primit oferta pt Inscrieri timpurii 2010. ... luam bilete mai ieftine
Am o intrebare: In Martie trebuie sa plecam pina in Grecia si am inteles ca trebuie sa facem pasaport lui Darius ... in cat timp se elibereaza pasaportul ( durata de facut)? si daca stie cineva ce acte trebuie

P.S. am pus si noi niste poze la semnatura pt cine vrea sa ne vada

Va dorim un wend frumos

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Mamici de pepenasi vreau sa va transmit sms-ul primit de la Diana:

Am nascut pe 16.01 la 0.55, dupa o hemoragie masiva si 3 lesinuri.Dr.m-a operat in 10 min. Bb Alexandru are 2900g la 35s fix si acum respira singur, peste noapte a fost ajutat. Ma doare sufletul ca nu l-am vazut inca, m-au tinut in reanimare, am facut constrictie laringiana dupa anest totala.Am perfuzii cu sange si plasma,Hb 4. In curand ma muta la postoperator si abia astept sa imi alaptez iepurasul. Va tin la curent cu tot si va multumesc din suflet pentru tot.



Oana 34+ Eric Nicholas
AMR 5+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Salut

Diana Felicitari! refacere usoara si sa ai un bb sanatos si papacios .Ne ptr voi

Alina ptr pasaport ai nevoie de :
- certificat nastere al minorului original si copie xerox
-acte de indentitate ale parintilor original si copie xerox
-dovada achitari taxelor si tarifelor de emitere a pasaportului
* 32 lei -taxa consulara
* 64,20 lei -taxa pasaport
cerere tip de la ei formulata de ambii parinti ,daca sotul nu poate fi de fata trebuie facuta procura la notar
Pasaportul se eliberaza in 7 zile

Anunt si eu ca de 2 saptamani Daria nu mai foloseste suzeta

_

buburuza mea


strengaritzei Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Diana Felicitari! refacere usoara si sa ai un bb sanatos si papacios .


Kamelya ... multumesc mult pt raspuns. la inceputul lunii feb depunem actele

si inca o intrebare: voi ce ati alege ca mijloc de transport...
A. masina sau B. avionul


Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Alina eu as alege avionul avand in vedere ca mergeti si cu Darius,acum depinde si cate ore faceti cu masina si oricum parerea mea este ca nu poti tine copilul atatea ore numai in scaunul de masina trebuie sa mai faci opriri ,asa cu avionul in 2 ore sunteti in Grecia

Noi cand am plecat la Cluj am facut vro 12 ore drum pe care in mod normal il facem in 7-8 ore ,dar a trebuit sa oprim ca Daria nu mai vroia sa stea in scaum, dupa care am mai facut o oprire sa mancam

_

buburuza mea


strengaritzei Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Diana FELICITARI!! REFACERE RAPIDA SI UN BEBE SANATOS SI PAPACIOS! DOAMNE AJUTA SA FITI BINE SI SA VA BUCURATI DIN PLIN DE VIATA IN 5!!!




Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput