Pepenasi de iulie-august 2008 (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare pepenime!

Sanatate multa mamicutei Diana si bebelusului! Va asteptam sa ajungeti cu bine acasa !

Eu am fost cam depresata asa ca am cam ratat mesajul pentru bebe Flavius dar ii doresc sa aiba cel mai frumos botez din lume alaturi de nasica Sun si cea mai curajoasa si fericita mamica Camy

Imi plac mesajele lui Sun si mai bag si eu la cap. Eu o las sa faca ce vrea (fata de bunici care o traumatizeaza ca nu are voie sa faca nimic)
dar in schimb cred ca ii cam induc frica ( mama rea). Sper sa schimb asta urgent.
Pai a mea se urca pe marginea canapelei si se arunca dar cu picioarele si eu sunt fericita ca nu a ales capul pentru a plonja si o las sa sara si sa mearga ca o pisica pe margine ca are de la cine invata. Mai nou exersam suitul pe calorifer cand e incins si spunem uf dupa ce stam pana nu mai putem. La noi cuptorul e sus deci am scapat desi stie ca e uf si ala si cand deschid usa am grija sa fie mai departe sa nu scap tava fierbinte peste ea.
Masina de spalat e tot timpul plina cu jucarii Nu stiu ce ii mai trece prin cap.
IES CA S-A TREZIT

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

DIANA, te felicit si aici din tot sufletul, sa va dea Dumnezeu tot binele din lume familiei voastre frumoase! As fi vrut sa anunt eu fericitul eveniment insa am fost plecata, abia acum am reusit sa intru pe net.

CAMY, ai un baietel superb!!! Atat e de frumos! Va urez sa iasa botezul minunat, sa fie o zi binecuvantata care sa-i aduca lui Flavius noroc si haruri pentru toata viata!

SUN

DIA, si eu sunt pro explorare, in ciuda multor observatii pe care le primesc si care ma enerveaza... Dar cand ma simt eu mama mai denaturata si mi se pare ca imi ies toate de sub control ma pun pe recitit cartea care imi unge sufletul "Totul se intampla inainte de 6 ani". Acolo spune clar sa lasi copilului libertate, are nevoie sa se catere, sa alerge, sa tipe, sa-si descarce cumva imensa energie in mod pozitiv pt. ca altfel si-o va descarca in mod negativ si antisocial. Plus ca eu am ce am impotriva nu-ului spus obsesiv, ca se dezbraca de orice valoare. De aia decat sa repet "nu" la infinit am pus sigurante la prize, am inchis tot cu sigurante sertarele unde erau lucruri periculoase, am pus mai sus obiectele casabile si aia e, ii zic nu doar la pericolele care raman si ii explic de ce, dar incerc sa le limitez. Oricum daca nu ii dai voie nu o ajuti cu nimic, e mult prea mica sa interiorizeze regulile si interdictiile...

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 21+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Diana, felicitari mamico draga, sa va dea Dumnezeu sanatate multa!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Diana, felicitari, refacere rapida si bebe sanatos! Wow ce de patanii, bine ca s-a terminat cu bine. Asteptam vesti direct de la tine si poze

Alina, si eu asi alege avionul cand e vorba de drum lung cu copilul.
Noi planuim o vacanta in Norvegia prin iunie, cu Aida cu tot, si vom merge cu avionul; din pacate nici nu exista zbor direct Bucuresti-Oslo, va trebuii sa schimbam. Dar suntem foarte nerabdatori

Despre libertate si experimentari: si noi o lasam pe Aida sa faca tot ce ii trece prin cap atata timp cat nu e daunator. Mai ales ca nu are sens sa ii interzic ceva in mod categoric, cand este atat de simplu si eficient sa ii arat si explic ce o intereseaza, iar daca e ceva periculos sa ii distrag atentia la altceva si tot asa.

Ne-am gasit in sfarsitde inchiriat un apartam cu 2 camere la 5 min de mers pe jos de noi . Acum incepe tambalaul cu mutarea . Nu vreau decat o perioada de respiro, ca dupa aia va trebuii sa ne cumparam si noi o locuinta, in cele din urma. Si ma doare capul cand ma gandesc la tot soiul de scenarii imobiliare.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Alina - avionul categoric.
Cu pasaportul merge repede, e obligatoriu sa fiti amandoi prezenti la depunerea actelor.
La plata taxelor, iti trebuie certificatul de nastere al copilului, preferabil originalul, dar accepta si copia. Se plateste la CEC-ul de care apartineti (in cazul nostru, cec de sector).
In cazul nostru, care nu suntem nascuti in Bucuresti, a trebuit sa mergem la alta sectie, nu la cea de domiciliu, la Constanta se merge la politia judeteana si nu la cartier, nu stiu daca la voi s-ar aplica, dar na, zic si eu .

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

FELICITARI!! REFACERE RAPIDA SI UN BEBE SANATOS SI PAPACIOS! DOAMNE AJUTA SA FITI BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare fetelor!


Felicitari, Diana pentru grasunel!
Sa fiti sanatosi si fericiti!


Pupicei tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

REDUCERI

- DPAM - 40% fete, 50% baieti, 30% bebelusi. Am luat bluze super intre 20 si 30 de lei, reduse deci 40%
- GAP - nu stiu clar ce si cat e redus, dar am luat bluze cu 19 si 29 de lei.
- ECCO - reduceri pana la 35%. Sigur, la ei asta inseamna pret de vanzare la 250 de lei, dar super incaltari
- reclama - reclama mascata sau cum ii zice la magazinasul cu incaltari, ala de pe centru din Baneasa, 20% reducere, pretul maxim 90 de lei, la care se reduce procentul. Modele multe si faine, toate marimile.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Diana, sa-ti traiasca bb Alexandru si sa fie sanatos ! Iar tie, refacere rapida . Cat de incercata ai fost tu toate sarcinile... Dar Dumnezeu a avut grija de voi si uite, acum ai 3 comori ! Sa va ajute DD sa fiti sanatosi toti, si o sa-i cresteti mari, destepti, cuminti, buni, cu dragoste de Dumnezeu !

Mandy, La multi ani si numai bucurii, pui frumos !

Sun, .

Didi, felicitari pentru casuta gasita .

La poze nu am apucat sa ma uit , poate maine seara.

Am fugit, ca maine iar am zi grea, de degerat impartit pliante .

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Blogurile mele:
manute talentate
fotografiile-din-viata-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Felicitari Dianami, refacere rapida si un bebe sanatos, papacios si necolicios!!!
Camy, Sun, va doresc din suflet o zi minunata maine, iar lui bebe Flavius toate binecuvantarile lui DD sa se reverse asupra lui, sa aibe parte de o viata minunata, plina de bucurii si impliniri alaturi scumpii lui parinti! Abia astept poze!

Fetele, dragele mele, noi suntem bine, sanatosi, Nicholas creste, e un cumintel si un scumpel, doar ca e tare mititel, abia acum a trecut pragul de 10 kg si are vreo 78-79 cm, parca citisem ca si Mihaita al Cristinei e cam tot pe-acolo, insa noi avem peste 2 zile 1 an si jumatate, Mihaita parca era cu o luna mai mic, nu? Ei, mare bai nu e, principalul e sa fim sanatosi, noi am reusit sa nu ne imbolnavim deloc in ultimul timp, de cand am fost la mare in august n-am mai racit deloc, in schimb, cred ca trebuie sa-i fac musai analizele fiindca la un an nu i le-am facut si am impresia ca e putin anemic, luna asta de 3 ori i-a curs sange din nas. Marti mergem la controlul de 1a n jumate si vedem atunci ce zice si dr.
Eu sunt bine, burtoaca mea creste vazand cu ochii, e mai mare decat a fost la sarcina cu Nicholas, dar am pus pe mine mai putine kg decat atunci (la 30/31 s ma pot lauda cu doar 6 kg+). De luni intru in sesiune si o sa intru mai rar pe net, dar promit ca dupa ce termin cu sesiunea o sa pun poze cu Nicholas si cu burtica.
Pupici!

Adriana 30+ Denis Alin si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput