Timisoara, impreuna! (50)

Timisoara, impreuna! (50) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai!
Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!


Arhiva sau din vremuri de demult....

Geneza, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49



Timisoara in imagini...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12


Sa facem cunostinta...
Noi suntem:


Silvana , mamica de Paul

Doris-Alina , mamica de Ines-Andrada

Gabi Rus , mamica de Lucas si de Eva

Mihi , mamica de 2 Lorand si Arpad

Amutza (Amalia) , mamica de Alisa-Talida

Ana68 (Ana-Maria) , mamica de Luana si de Alex

alexa00 , mamica de Paul

Anda , mamica de Edi

danitin , mamica de Loriana

katik , mamica de Krisztina si de Robi

ValiM , mamica de David

Ciocolata cu piper (Angy) , mamica de Bianca

Diana68 , mamica de Robert

Gonghy (Laura), mamica de Maya

Mariaa (Simona), isi doreste nespus un copil...


Album special cu noi toate....


Ne chefuim dupa cum urmeaza:



Ianuarie

09.01.2001 Paul, kupil de Silvana, zodia Capricorn
15.01.1974 Vali, nasa de Doris, zodia Capricorn
23.01.1976 Cosmin, sot de Anda, zodia Varsator

Februarie

11.02 Alexa, zodia Varsator
18.02.1996 Alex, kupil de Ana, zodia Varsator

Martie

10.03.2004, Loriana, kupila de Danitin, zodia Pesti
16.03.2001, Bianca, kupila de Cioco, zodia Pesti
20.03.1074 Mihi, zodia Pesti

Aprilie

03.04.1977 Laura, zodia Berbec
07.04.2001 Lorand, kupil de Mihi, zodia Berbec
10.04.1975, Anda, zodia Berbec
18.04.1977 Dan, sot de Amutza(Amalia), zodia Berbec

Mai

28.05.1976 Jaki, sot de Mihi, zodia Gemeni

Iunie

08.06.1964 Marius, sot de Ana, zodia Gemeni
22.06.1969, Katik, zodia Rac
25.06.2005 Alisa-Talida kupila de Amutza, zodia Rac
27.06.1976, Clau, sot de Laura, zodia Rac
29.06.2002 Ines-Andrada, kupila de Doris, zodia Rac

Iulie

03.07 Paul, kupil de Alexa, zodia Rac
09.07.1970 Radu, sot de Doris, zodia Rac
10.07.1973 Florin, sot de Silvana, zodia Rac
15.07.1973, Romeo, sot de Cioco, zodia Rac
19.07.1987 Dunia, kupila de Marius, sot de Ana, zodia Rac
25.07.2000 Eva, kupila de Gabi zodia Leu
28.07.2006 Krisztina, kupila de katik, zodia Leu

August

07.08.2005, Lucas, kupil de Gabi, zodia Leu
10.08.1971, Calin, sot de Danitin, zodia Leu
15.08.1968 Diana, zodia Leu
19.08.2006, Robi, kupil de Katik, zodia Leu

Septembrie

13.09.1973 Doris, zodia Fecioara
17.09.2002 Robert, kupil de Diana, zodia Fecioara
18.09.1968 Bogdan, sot de Katik, zodia Fecioara
19.09.2006 Maya, kupila de Laura, zodia Fecioara
22.09.1974, Calin, sot de gabi, zodia Fecioara
25.09.1980 Amutza ( Amalia) zodia Balanta
26.09.2002 Edi, kupil de Anda, zodia Balanta

Octombrie

01.10.1975 Silvana, zodia Balanta
07.10.2003, Arpad, kupil de Mihi, zodia Balanta
15.10.1979, Gabi zodia Balanta
28.10.2003, Luana kupila de Ana, zodia Scorpion
28.10.1974, Mariaa, zodia Scorpion

Noiembrie

15.11.1968, Ana zodia Scorpion
20.11.1970 Danitin, zodia Scorpion

Decembrie

10.12 sot de Alexa, zodia Sagetator
23.12.1974, Cioco, zodia Capricorn


Sa scriem istoria noastra si a copiilor nostri, pentru ca mai tarziu, sa avem cele mai frumoase amintiri!
Poftiti la dat din degete...













www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">[red]Poves[red]tea pr[red]intesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

In sfarsit...cap 50...avem si noi ceva vechime, nu?
Spor la scris, Doamnelor, si la chefuit...
Fug sa culc printesa, apoi la dans cu ea...ne auzim mai spre seara, sa stabilim intalnirea pe duminica.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetele, ce ziceti despre ce se intampla in tara?
eu una sunt nervoasa de crap...saracu Base...
Daca ieseau azi in Centru si Timisorenii, eram in primul rand...dar inca nu-i tarziu...
Va astept parerile...

Ia cititi aici:

http://www.basescu.ro/

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Da, eu ma uit pe B1 TV.
Radu Moraru e varza de nervos...E o mare magarie !

Mariaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Maaaaaammmmaaaaaaaaaaa ce draci am!!!!!
Pai cum pot sa il suspende pe Basescu niste jeguri ca doar noi poporul l-am votat.
A vrut omul sa faca curatenie printre ei si astia hatz ca l-au muscat!
Cum sa faci nene curat printre hoti si banditi de unul singur fara ajutor??
Pai astia cum s-au vazut incoltiti si luati la puricat cum gata i-au si sarit in gat.Iar Tariceanu care a fost inainte pupincuristul lui Basescu acum ii vrea demisia.
Nu ii rusine la porc?Si-a vazut saci-n caruta acum gata nu ii mai trebuie pe Base.
Cum sa fim o tara de oamneni demni,curati si buni cand te termina astia ca pe..........
Acum cica ramane Vacaroiu in locul lui Basescu,vaaaaiiii de capul nostru,ala vine la sefie si cu TRASCAUL in buzunar.
Imi pare tare rau de ce ii s-a intamplat lui Basescu
Doris si eu sunt intru totul de acord cu tine.

Merg sa ma mai uit la ce spun prostii astia la tv da mi ca nu mai pot dormii la noapte de draci

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre

Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara...

V-ati baut cafeaua?
eu am baut una mare, ca nu am prea dormit azi noapte.
Cine vine duminica la intalnire?
La ora 17-18, cum va convine...in Centru sau la Mall?Anda vine, eu vin...astept continuarea.
O zi buna...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ma primiti si pe mine ?!

Nici eu nu prea am dormit az-noapte, cum am zis mama e bolnava si i-a fost rau az-noapte din nou.

Apropo,intrebare - intrebatoare - stiti vreun medic bun la Infectioase ?!
Mama are o boala numita Borelioza, sau Boala Lyme care nu prea e cunoscuta la noi. Acum urmeaza un tratament stabilit de un medic din Budapesta, unde a fost diagnosticata si incerc sa gasesc un medic de la infectioase care s-o supravegheze in paralel cu medicul din Budapesta pe parcursul tratamentului.

Principala problema este ca medicii din Romania nu accepta aceasta boala, ei au studiat-o la facultati la capitolul boli rare si pur si simplu n-o accepta, chiar si cu diagnosticul in fata. Asa incat bolnavii din tara (tinem legatura cu foarte multi) sunt in situatia ca sunt abandonati, nu sunt luati in urmarire si tratati.

Sa aveti o zi faina si spor la treburi.

Mariaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare fetele,

Vad ca si voi v-ati "infoiat" cu ce se petrece in Romanica noastra...mama lor de banditi!Nu vreau sa ma starnesc acum aici la scris,ca naiba stie ce-mi iese din tastatura si imi inchide contul Florin....asa ca mai bine ma abtin,cu toate ca n-am nici un motiv sa tac,toata treaba cu suspendarea lui Base ma afecteaza foarte tare si in mod direct profesional si imi indrept atentia catre treburi mai normale si mai placute:intalneala duminica?!uau!....Am sa incerc sa fac tot posibilul sa vin si eu,in cazul in care nu voi fi plecata din localitate.Daca nu,dragelor,beti si in cinstea mea un pahar de suc,ceva acolo....si puneti un pomelnic de vorbe si pentru mine...

Asa ca Doris si Laura...chiar daca tara arde si baba se piaptana,lasati fetelor grijile poporului pe spatele leprelor care stau ca moliile pe scaune necuvenite si indreptati-va ochii catre lucruri mai pamantene...Suntem prea nesemnificative pe firmamentul politic al tarii asteia ca sa ne mai bage careva si pe noi in seama...
Mariaa,imi pare rau sa citesc de necazul mamei tale...O data si o data vor fi luati in seama si acesti oameni bolnavi de boala asta rara,asa cum s-a intamplat si cu cei bolnavi de diabet,de SIDA,de autism,de mogoloism si chiar si de lepra...au fost si ei marginalizati si de comunitatea medicala,dar si de societate si totusi,cand au fost prea multi si au strigat in cor,au inceput sa-si indrepte privirile si catre ei...Probabil si spre rusinea celor care sunt indreptatiti sa se ocupe de acesti oameni,va trebui iar sa vina cineva din afara tarii care sa le arate medicilor nostrii ce au de facut si cum sa procedeze,dand astfel palme peste fetele multora,chiar si peste fetele celor care se zbat sa faca ceva constructiv pentru oamenii de aici si pentru renumele Romaniei...
Multa sanatate mamei tale si sfatul meu ar fi sa continuati in Ungaria tratamentul.E mai costisitor,insa e mai sigur...

Dragelor,io va pup si va doresc un weekend excelent!

PS.Daca vin si io la intalneala dau o sonerie la Doris,ok?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Multumesc Doris,

da, continuam tratamentul din Ungaria, nici numai punem la socoteala banii, bine ca e oarecum vindecabila boala asta.
Ar trebui s-o urmareasca si un medic de aici pentru ca pe perioada tratamentului apar diferite reactii ale organismului si in situatii din astea e foarte important sa ai un medic langa tine care stie cazul.
Nu prea ma poate ajuta in momentele critice un medic de la 300km distanta, cu toata bunavointa lui.

'om vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Buna fetelorAm si eu o mica rugaminte: de la 1 mai am vrea sa ne mutam in Timisoara si suntem in cautarea unei garsoniere sau apartament cu o camera mobilat si utilat. Daca cumva stiti pe cineva, va rog sa imi trimiteti un mesaj pe privat.
Pe la cine am sunat noi, toti vor contract pe un an. Noi am vrea sa ne luam apartamentul nostru, poate in 6 luni poate in 10 dar 1 an mi se pare o perioada mare
Va multumesc

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

quote:
Originally posted by Mariaa

Multumesc Doris,

da, continuam tratamentul din Ungaria, nici numai punem la socoteala banii, bine ca e oarecum vindecabila boala asta.
Ar trebui s-o urmareasca si un medic de aici pentru ca pe perioada tratamentului apar diferite reactii ale organismului si in situatii din astea e foarte important sa ai un medic langa tine care stie cazul.
Nu prea ma poate ajuta in momentele critice un medic de la 300km distanta, cu toata bunavointa lui.

'om vedea...






Ai dreptate,Mariaa...un medic la o distanta de 300km nu te poate ajuta cu mare lucru si n-ai ce face,trebuie sa contezi pe cei de aici.Imi pare rau ca eu nu pot raspunde prompt intrebarii tale de a sti un medic bun in Timisoara.Eu locuiesc aici de aproape 5 ani,cu medicii am avut de-a face in mica masura si sincer nu cunosc vreun medic anume in specialitatea de care tu scri.Cand am avut nevoie m-am dus la primul pe care l-am gasit de servici sau de garda...
Inca o data sanatate multa mamei tale si sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput