Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117819
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 55135
3. Bilantz olguta12 49077
4. J D E monica70 39468
5. A murit Laura! craciunitza 29992
6. Un nou inceput...(2) danangie 28335
7. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 22770
8. scrisoare catre mama Picasso 22655
9. Curiozitate! Ana68 22134
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20549

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Luna75  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Luna75
Horoscop
Acest mesaj a fost trimis de Luna75 pe data de 27/04/2008 la 09:46 .:. 2256  vizionari .. Exista 11 raspunsuri la acest anunt
26 aprilie

Mintea ta e agera, cu un pas inaintea semenilor tai dar la ideile originale pe care le emiti nu primesti replicile asteptate.

normal caci Tacerea e de aur

27 aprilie

PASTE FERICIT!


Ai cateva zile frumoase si vesele in fata pe care le vei trai la intensitate maxima. Buna dispozitie se mentine pe tot parcursul acestei vacante si, pentru ca te rupi de probleme, de griji, de tot ce apasa pe umeri ca o povara, simti ca plutesti, liber, fara teama de nimic.

si asta acum mai mult ca oricand caci nu sunt extenuata caci in suflet sarbatoresc dar in fapt nu (romano-catolica)
ma simt mai bine desi gripa persista insa amigdalo-laringo-faringita nu ma mai jeneaza (antibioticul rulz)

28 aprilie

Lasi copilul din tine sa iasa la iveala si sa se manifeste cum vrea, pentru ca atmosfera te imbie la distractie si libertate totala. Faci planuri de viitor, dar pentru ca esti distrat si aerian, e clar ca nu le vei duce si la indeplinire, ci acum te lasi doar furat de visare. E amuzant sa cladesti castele!

dar asta chiar se intampla zilnic desi nu in fiecare zi atmosfera e la fel de imbietoare dar zilele astea chiar ma simt

28 aprilie - 4 mai

Norocul cade in calea ta ca un trasnet, de orice natura ar fi el. Ori afacerile cunosc o ascensiune rapida exceptionala, ori semnezi un contract neprevazut ce-ti poate ameliora simtitor bugetul, ori ai parte de noroc chior, gasind pe undeva o comoara.

Asa sa fie! si nu voi astepta norocul in casa desi pe sms ...Da caci e extragere la certificatele de economie cu castig iar premiul cel mare chiar suna bine - insa nu mi l-as dori -hai jumatate caci schimbari radicale chiar nu imi doresc, cand omul are in cont 1.000.000 de RON parca vin si problemele caci e logic ai/n-ai de cheltuit nu scapi
pentru mai multa siguranta mi-am luat si niste bilete pentru care am dat 20 de dolari caci promitea castig sigur -de nu pe loc atunci pe 2 mai si zau ca am crezut si pe 2 mai seara vazand un miss call ciudat" mi-am imaginat ca poate -poate - dar telefonul nu a suant si sambata deci nu e cazul sa fi castigat un aprtament dar mai stii - merg mai tarziu sa vad la fata locului - cine a castigat ca mai stii - am castigat si nr.de telefon l-am scris gresit

1 mai

Privesti catre ziua de maine cu mult entuziasm, deoarece se apropie un moment deosebit ce naste un sentiment profund de bucurie. Te lasi furat de planuri indraznete si pregatesti terenul in cele mai mici detalii convins ca totul va iesi ca la carte. Abia astepti rezultatele.

o discutie de zile mari iscata din intamplare intre doi nebuni Gemeni dar care sper din tot sufletul sa se lase cu tunete si fulgere -nu afara ci intr-un pahar de apa
in ceea ce ma priveste am raspuns nei provocari pe care am lansat-o cu propria-mi persoana si pentru ca a castiga chiar nu se paote - misc toti muntii din loc - nu pentru bani,masina,faima ci pentru ca un Sarpe sa nu se miste liber in zona mea si a altora - carora le suge sangele (desi nu e vampir),fura (desi are),musca (dar veninul e prea slab pentru a dobori un iepuras cu inima de leu si un leu cu inima de elefant

2 mai

Nu conteaza varsta la care ai ajuns. Te simti inca liber sa faci ce vrei, fara obligatii si fara constrangeri, ca un pusti pus pe poante si distractie. Lumea e larga in fata ta, iar tu esti stapanul ei, bucurandu-te de tot ce ti se ofera pe tava. Esti o companie amuzanta, dorita si cautata de toti.




3 mai

Te pregatesti serios pentru un eveniment important pentru cariera ta si ambitia care te-a cuprins nu te paraseste pana nu vei fi cat de cat multumit de informatiile acumulate. Pui mana pe carte si inveti fara incetare, iar din toate aceste cautari si cercetari acerbe, vei gasi o informatie care te va lumina. Este raspunsul la una din marile tale intrebari existentiale!



4 mai

Nu lasi nimic la voia intamplarii, ci chibzuiesti indelung inainte de a actiona. Nu-ti permiti nici o greseala, dar dupa cat de concentrat arati e greu de crezut ca scapi ceva din vedere. Urmezi linia dreapta, nu faci nici-un exces si astfel toate iti ies ca la carte.

si de mai merg si la darts dar azi chiar nu se poate - munca,munca,munca in toate felurile si chipurile

...si pauza + un alt horoscop caci altfel chiar nu se poate

Bani: Nu esti in apele tale si acest lucru te va impiedica sa iti duci la indeplinire unele contracte.

Profesional: Succesele profesionale devin vizibile indiferent de cum se vor manifesta ele, de la o simpla apreciere pana la avansari.

Dragoste: Partenerul este dispus la dialog si ca acum puteti ajunge la o intelegere mai repede decat iti imaginezi.

Sanatate: Nu ai rabdare si nu vrei sa asculti pe nimeni pana la capat, cam asta este starea care te caracterizeaza.


e doar ora 17 si da dom-le asa e cuvant cu cuvant

dar m-am saturat de stele vorbitoare,calauzitoare chiar nu mai rezist presiunii si culmea cunosc si solutia - nu citi - caci te joci cu focul si te poti arde foarte rau - si totusi cum as fi eu o luna autentica daca nu as fi prietena cu stelele ,nu le-as lasa sa ma calauzeasca,sa ma lumineze,sa imi raspunda la intrebari existentiale?
dar nici chiar asa...ca e mult si ce e mult ...greu de dus...si ma revolt si imi schimb nickul...si zau ca lumea nu ar observa ca sunt aceeasi chiar si fara un nick...cu greutate (ce modesta !si cand ma gandesc ca nu demult ziceam ca capul plecat nici sabia nu-l taie)-uite ma trezesc astru printre stele desi mi-ar place sa fiu doar o mica steluta -care tace si face
normal sa ma omor? - in nici un caz

7 mai

Ceea ce se intampla contine o mare doza de ciudatenii, incat te pune pe ganduri. Simti ca, peste toate, planeaza mana destinului si nu te poti impotrivi. Tu n-ai nici o putere si tot ce poti face e sa te supui. Te lasi dus de val , curios sa vezi incotro duce, si esti de-a dreptul incitat de cursul evenimentelor.

spuneam pe 7 mai si exact asa a fost (o spun pe 9 mai)dar de vorbit nu pot insa Viata bate filmul si de horoscop ce sa mai zic - dar pentru a nu uita in viitor - imi notez pe fituica - desi nu o fac - caci sigur o pierd

11 mai

Nu esti genul de om capabil sa astepte si sa urmeze o cale cu pasi mici, dar azi ti se da o lectie excelenta despre importanta rabdarii. Cu aceasta ocazie inveti ca lucrurile bune se cladesc in timp si ca este in avantajul tau sa respecti mersul firesc, dar lent, al lucrurilor.


detalii la jurnal (pagina de web banata desi nici mai buna nici mai rea decat DC de ex. si ghici ciuperca ce - vreau sa intru dar nu si un inscris rosu care apare si atunci cand vreau sa deschid skype ( de ex. desi toata lumea jura ca ...merita )

- dar si flickr - deci degeaba imi aratati poze de acolo ca va felicit dar nu va pot vedea desi jur ca as vrea





12 mai

Ti se citeste fericirea pe chip atunci cand iti apare in cale persoana pe care o indragesti si te pierzi cu totul la primul cuvant. Simti fiorii iubirii abia la inceput, dar cu atat mai mare este emotia cand descoperi ca atractia este reciproca. Daca azi te intalnesti cu cel pe care-l placi, puteti trai momente tandre si frumoase in doi.



13 mai

Trebuie sa lasi o impresie impecabila intr-o imprejurare profesionala grea, unde nu-ti permiti nici sa gresesti, nici sa tratezi totul superficial. Imbraci haina omului matur si responsabil si-ti asumi sarcinile cu seriozitate, constient ca nu mai e de glumit.

mai in gluma,mai in serios,pe aici,pe acolo,o mai cotesc pe la stanga,pe la dreapta dar telul il am mereu in vedere

14 mai

Esti cam aerian, ceea ce nu e o noutate pentru tine. Ai un spirit liber, descatusat, vesel, care nu se cramponeaza de nimic, nu se ataseaza de oameni, de lucruri, de locuri, ci este oricand gata de ceva nou, daca se iveste. Acum esti in fata unei aventuri noi, la prima vedere, care iti satisface nevoia e libertate si de miscare ce te impinge inainte.

cool as a cucumber (not always,not in all cases)

15 mai

Desi esti genul de om care face totul repede, spontan, cum ii vine, de data aceasta esti nevoit sa te asezi calm la lucru si sa cladesti totul cu rabdare. Nu te impinge nimeni de la spate, deci nu te grabi. Ceea ce faci necesita timp si concentrare, si numai asa vei ajunge la rezultate de care sa fii multumit. Nu mai esti superficial, ci, dintr-o data, devii sobru si cumpatat. Bravo tie!



soarele inca nu e pe cer nu pot sa aprob sau dezaprob - insa Bravo - sa fie caci restul taras-grapis dar sa mearga

17 mai

Planurile pe care ti le-ai facut sunt date peste cap de aspecte neprevazute, de aceea nu construi nimic inainte de o analiza atenta a posibilelor riscuri ce pot surveni. Daca nu iei in consideratie semnele rele care apar pe parcurs (coincidente, piedici, presentimente) ai putea da piept cu un esec. Nu visa ceva imposibil.

cutremur de 9,5 grade - nu Mercali ci Richter
si

Trimite reactia ta
Next page
# /2  

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 27/04/08 @ 10:33 (Edited 27/04/08 @ 17:47) Reply with Quote
Demonstratie

pentru ca am fost si eu o scurta perioada o ratusca mac-mac-mac va spun ca nu e bine caci o rata tot rata ramane si daca nu evoluam la ce ne foloseste (FORUM)? - ul

si bine ar fi ca multa lume sa creada si sa raspandeasca un masaj simplu la indemana (oricui) - copy-paste (l-am gasit si eu pe forum)- caci unde altundeva gasesti lucruri asa frumoase?!

"Paradisul poate fi creat, la dimensiuni infime dar poate fi creat"

si

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas.

cu dedicatie speciala juristelor si juristilor dar nu numai

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”Martin Luther King Jr.


Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 27/04/08 @ 11:50 (Edited 14/05/08 @ 06:17) Reply with Quote

ei si acum demonstratia demonstratiilor (habar n-am de exista asa ceva)caci cu matematica si logica stau rau de tot insa normal in viata nu le poti avea pe toate daR...

uite ce zice un user pe care eu nu-l cunosc si sigur ca nici altii caci face parte din categoria userilor pentru care am luptat de fapt (cei care nu fac valuri,nesemnificativi) dar care tocmai prin faptul ca nu epateaza prin nimic (da,prin durere) insa normal,cand e vorba de boala,necaz si durere inchidem ochii si o fac si eu caci sincer am pierdut stima mai multor persoane si cea mai buna prietena a copilariei caci eu nu pot participa la funerarii - deci nu ma invitati pur si simplu dar de o fi sa mor si prin minune veti spune speechuri la capatul meu (desi ma indoiesc)caci la vremea respectiva lumea va uita de Luna caci ca in viata - ce e val ca valul trece- nu plangeti si nu veniti la sicriul meu si nici pe flori nu dati bani ci cumparati carti pentru copii

dar sa am intorc la ce spune persoana respectiva caci de murit nu mor acum
desi nu e exclus caci caci asa e viata omului,astazi este maine nu-i

Eu cred ca acest forum este o familie, o mare familie. Niciodata in familia mea nu a trebuit sa le arat cat sunt de buna, de frumoasa, de desteapta....Pentru ca intr-o familie primesti dragoste neconditionat. Indiferent de diplomele obtinute.
Luna, si tu faci parte din aceasta familie. De multi ani...Nu ar fi pacat de anii acestia?


ba da .
Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 27/04/08 @ 11:55 Reply with Quote

chiar asa?!
Imposibil si incredibil dar ...adevarat

Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 27/04/08 @ 12:00 (Edited 04/05/08 @ 04:39) Reply with Quote

in ceea ce priveste comorile - nu e ceea ce asteptam dar ...perseverez caci cautand o comoara poate gasesc doua

dar iata raportul

"parada carnatilor" -a ajuns la a 6-a editie,are un succes rasunator si eu nu am participat niciodata desi se org.in orasul meu natal am 2 zile

intalnirea virtuala cu doi fosti colegi de scoala cu un cuvant greu de spus in viata sociala

regasirea unui prieten artist pierdut in negura timpurilor

picnicul cu Tedi -

darts-ul (nu stiu den.in romana) - un joc - care m-a facut sa inteleg "doar" azi la ce e bun - desi e in acelasi loc de 6 ani de zile si culmea nu am inteles de ce lumea se distreaza asa de bine in fata unei "tinte" - si nici nu am incercat vreodata cum imi merge si merge perfect caci am imaginatie si modestie - se intelege de la sine
(vreun concurs de darts - de nu exista voi organiza - pentru prietenii mei - sa se distreze dar eu nu concurez- de ce ? pentru acelasi motiv pentru care eu nu sunt niciodata pe msn - sau chiar de apar activa -chiar nu vorbesc - doar rar si foarte rar
Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 07/05/08 @ 05:08 Reply with Quote

in ceea ce priveste dartsul - mi-am primit din plin lectia - si merit caci nu am inteles de ce e considerat sport - de aia!

o febra musculara de zile mari in bratul drept desi nu inteleg - merg degeaba la sala de fitness?



Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Back to top

ralnied1
botic alintat

Posted 10/05/08 @ 01:02 Visit ralnied1's Homepage Reply with Quote
sunt pe-aici si trag cu ochiul
si eu-s cu mari dureri in mana stanga, de vreo 2 zile si nu stiu de la ce


Legat de horoscopul ala pentru 7 mai... Chiar ca mi-au trezit curiozitatea unele evenimente din aria mea de actiune, din ultimele zile. Si abia astept sa vad unde se ajunge in final.

--------------------------------------------------------------------------------
28 aprilie 2008 - Cheile Bicazului-Lacul Rosu
Ducu Bertzi la Iasi, 1 mai 2008
www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Iasi 600 - 18 aprilie 2008
Foto Ralu
Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 12/05/08 @ 04:02 Reply with Quote

la mine rezultat neasteptat si nedorit dar si restul chiar nu mai conteaza iar zilele urmatoare chiar viata bate filmul - normal nu e nimic iesit din comun - dar eu imi gasesc fericirea/linistea in lucruri nesemnificative/banale dar care iau proportii hiperbolice si nu dau vina pe mine,natura,ambalaj ci imagianatia care se inventeaza si reinventeaza pe zi ce trece iar ultimele doua luni pur si simplu am ramas masca dar bine ca s-au mai calmat apele dar nu si ideile deci joc cu multe carti in mana dar nu e usor caci as prefera sa joc cu una dar sigura - insa aici oricat as persevera nu voi reusi deci ma las dusa de mister/ape cand tulburi cand cenusii

Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Back to top

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 12/05/08 @ 08:17 Reply with Quote
Multa bafta!

Lora, mami de Iustina


Back to top

Luna75
no more LUNA or yes

Posted 15/05/08 @ 03:55 Reply with Quote

noroc cu carul dar eu imprastiata si - deci greu insa nu imposibil - cu rabdarea treci marea - insa nu mereu si nu in toate cazurile caci stim si noi cum stie o testoasa sa inoate dar mai stii se intalneste cu o balena si deja lucrurile merg pe sau langa aratura - cu ceai verde pentru tine si sugar free normal - si cap si silueta (acum vorbesc de tine) desi jurnalul e numai al meu

Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Back to top

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 15/05/08 @ 10:30 Reply with Quote


Lora, mami de Iustina


Back to top
# /2  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page