Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45)

Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj


(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)13 kg/92 cm

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 14 kg/94cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)12 kg/85 cm
22 Rayan (Crinuta) 12,4 kg/96,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 14,5 kg/95 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac) 11 kg
3 Sergiu Denis (Coraly) 13 kg/88cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 12,4kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa) 12,4 kg/90 cm
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 11,9 kg/84 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana): 13kg /87 cm
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 12 kg/ 89 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)11 kg/90 cm
26 Bianca Maria (Kris)11 kg/88 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi): 12kg/90 cm


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)13kg/90cm
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 14 kg/ 88 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 10kg /86 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza):13 kg/87 cm
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 88cm/12kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 89 cm/12 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Ibelciug) 11 kg/ 85cm
21 Codrin Stefan (Shobo) 14,2kg /94 cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Megg, .
Liviana, scumpo, multumesc frumos. Speram sa ne mutam pana in oct cand se va naste Maria. Am facut credit, ne-am ingropat in rate, dar suntem optimisti. Facem si noi tot ce putem ca sa ne crestem copiii ok, la curte. Voi? Ati reusit cu ap de 4 camere pana la urma?


mama de BAIAT (9 ian. 2005)
21s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Stii ca te invidiez ca in curand iti vei tine baietelul in brate. Eu mai am asa de mult pana atunci...o lunga vara fierbinte.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
21s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Irina, noi n-am facut nimic cu apartamentul si din pacate nici imprumut nu mai putem face o vreme. Sunt f dezamagita caci viata te loveste uneori prea dur, insa acum imi doresc cel mai mult sa avem toti din familie sanatate si putere sa mergem mai departe. Exista un D-zeu pt fiecare asa ca intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat vom reusi sa ne avem si un ap/casa mai mare. Ma bucur ca voi ati reusit si lasa ca ratele se platesc incet-incet. Important e ca aveti deja casa!
Intr-adevar, vara calduroasa pt gravide nu e o fericire, dar are si avantaje. Tu esti deja la jumatatea drumului, deci nu a mai ramas nici f mult. Si eu vreau sa nasc mai repede, dar ma si sperie gandul ca o vom lua de la capat cu colicii. Citesc ce scriu mamicile de mai-iunie2007 si mi se face parul maciuca cand imi amintesc ca si M urla din ora-n ora zi si noapte si ca eram varza cu nervii si cu oboseala. Sper totusi ca BB2 va fi mai linistit ca M...
Megg, multumesc. Mergem cu D-zeu inainte.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 38s cu baby-boy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Liviana, am citit si eu... Sa-i ajute Dumnezeu sa treaca cu bine momentul!
Ref. la copii iti doresc sa ai norocul meu: spre deosebire de Eric, Ruxi a dormit aproape toata noaptea de la 3 luni, a fost mult mai cuminte decat fusese Eric in perioada lui de bebe. Acum ce mai conteaza ca ma capiaza amandoi!?

Irina, congratulations!



Eu n-am avut ce face si am pregatit lasagne cu sos bechamel si sos bologneze. Acum curg apele de pe mine...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Aoleu Erica, ai noroc ca sunt terminata, ametita, ca altfel ma repezeam pana la tine sa iti mananc juma' din lasagne.
Si eu am facut acum vreo 10 zile, dar asta a fost exceptie, deoarece cica nu mananc paste, ca ingrasa ;), si atat de mult imi plac...., of, of...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Irina - felicitari pentru fetita. E foarte frumos ca o sa ai pereche.

Despre noi ce sa va zic...Alexandra mea vorbeste non stop. A invatat cantecelul cu bate vantul frunzele. O distreaza tare mult scena cu mosul taie lemnele caci eu am invatat-o sa o si "interpreteze". Se mai trezeste spunand: sunt simpatica mami! Viseaza sa creasca mare mare si sa aiba bicicleta (acum are: tricicleta mami, nu am bicicleta!)
A facut pasiune pentru stafide si rahat - deja ii facem portie ca daca o scapam din ochi e in stare sa rada tot.
Mamanaca la fel de bine fasole verde si mazare. Oare mai sunt copii pasionati de asa ceva?
Cu spanacul nu am avut deloc succes.
Ii mai plac fulgii de la Nestle - Fitness and fruits
A incercat sis puma de capsuni dar i s-a parut inecacioasa.
Cu olita stagnam la un prag psihologic. Adica noaptea ii pun pentru ca face muuult. La fel si cand pleaca afara cu bunicul caci lui ii e tare greu sa stea sa o dezbrace. Cand merge cu mine e ok caci eu o pun la pom - dar trebuie sa stau cu gura pe ea caci cateodata se ia cu joaca si se trezeste ca scapa. In casa face singura si nu mai scapa deloc in pantaloni.





www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Crinuta, trebuia sa zbori spre mine in clipa aia, ca a ras Ruxi tot.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Asa taras, grapis intrai, ca tare eram curioasa dc scrise Tomasaaaa!Bravaaaaaaa!Sa dea Dumenzeu sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei !

BUcura-te de perioada asta ! E minunata!Mi-aduc minte de primavara trecuta!Plecam cu Tudor dimineata in parc si cu Ilinca la purtator!Eram nu fericita,ci fericirea explodata!nu-mi aduc aminte decat ca ma uitam in sus ,inchideam ochii si doar simteam :lumina,vant,miros de primavara !Inca o data pupici de la noi !Tare ma bucur!

Si sa nu mai vorbim de nume!IN ambele variante !Eram la analize la medicover si erau doi gemeni :petru si pavel !Asa mult mi-a placut!..Acuma avem un baitel cu care ne jucam ,are 1,6 luni si il cheam Nicolae!Asa mult imi place cum suna,desi ininte dc il auzeam..


Liviana ,stiu ca acum pt tine emotiile sunt mari!Adevarul e ca spre sfrasit starile sunt asa cum le relatezi tu:pe de o parte ai strangeri de inima ca nu stii cum va fi si pe de alta abia astepti bucatica aia mica si usoaraaaaa-in comparatie cu "elefantii" nostri-sa vezi cum pui pampers 2 si se petrece aproape arici pe arici!

Aaa,si sa te incurajez nitel !La mine au urlat amndoi de colici, numai ca Ilinca m-a indus in eroare:trei saptamani a fost cumintenia intruchipata,pe urma m-a speriat vreo 2 luni!

La ea avantajul a fost ca sugea in 10 minunte, nu ma tinea ca Tudor 40 de imi picau ochii din orbite!


Patricia ,bine ca mi-am amintit!Imi pare tare rau de rebb!Dupa ca va restabiliti incerca si cereale fierte !Iei punga cu orez nedecorticat , grau si ce mai gasesti pe acolo, fierbi faci un terci la blender si il amesteci cu fructe !Echilibreaza ff bine tranzitul ,indiferent ce ii dai sa manince!Eu asa am facutla ai mei dupa ce am tras ceva cu constipatia lui Tudor si apoi cu un pui de enterocolita!

Se poate sa nu se intample la fel ,dar poti sa incerci!

Va pupam !
Vreau sa descarc niste poze si cred ca e prea plin computerul,poate punem si noi niste poze cu "duetele" crescute!

Ca sa vedeti cat suntem de nemai ,nemai ,nemai!Na, io-s mama broasca!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bestutza, sunt nemaipomeniti copiii tai! M-au cuprins emotiile cand i-am privit. Doamne cat de scump e Tudor , cand ii saruta mana Ilincai! Sa te bucuroi de ei!

Irina, scumpa mea, felicitarile mele ! Sarcina usoara si 2 minununi iti doresc!

Patrii ?, Rebb ce face? Cum merge regimul? Sanatate maxima si multa rabdare!

Liviana D-zeu sa fie alaturi de mama ta, iar tie iti doresc o nastere usoara!

Anda, cum ii merge Irinei cu crema recomandata?

Ubi, felicitari Alexandrei!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor? ma roade o intrebare? Ce stiti despre copii furati pt anumite motive? Eu in ult sapt am auzit de un caz si de o tentativa. Sunt tare speriata! Iar acum 2 sapt, fetita mea a fost filmata de un oarecare, mi-a spus matusa..

Primul caz, s-a intamplat in parcul Sebastian, cand o mamica, si-a lasat fetita in att unei doamne in timp ce a intrat intr-un chiosc, iar la intoarcere nu si-a mai gasit fetita de 3 ani..Mai multe nu stiu...De d.na care o supraveghea, nu stiu ce s-a intamplat.

In ceea ce priveste , tentativa: e vorba de un baietel de 4 ani, care statea in parcare in spatele mamei, care isi lua cumparaturile din masina. O tiganca il rugase sa vina pana la ea sa-l tina putin in brate, el binenteles ca a refuzat.. Mama aude doar : "nu vreau sa vin la tine..!" si il intreaba u"nde nu vrei?" si cand a vazut-o pe tiganca , sa-i vina rau, ca nu o mai lasa sa intre in scara blocului, pana ce nu o lasa sa-i tina copilul in brate..Ce ziceti de asta? Cele relatate, s-au intamplat in cartierul Titan. Noroc ca veni sotul sa o ajute, si atunci, tiganca se facut nevazuta.

Doamne am o teama, ca puii nostrii inca nu constientizeaza faptul ca nu au voie sa mearga la un strain, sau sa i-a ceva de mancare de la ei! Nici nu mai ies seara, de teama..

Imi cer scuze, daca v-am speriat prea tare, dar ideea era sa va pun in garda!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput