Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117212
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53985
3. Bilantz olguta12 47957
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29027
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22145
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20119
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20053

post an entry in your weblog   Jurnalul lui kokiy  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

kokiy
Decizie grea ...
Acest mesaj a fost trimis de kokiy pe data de 03/12/2008 la 16:11 .:. 4369  vizionari .. Exista 41 raspunsuri la acest anunt
Scriu si plang...Nu pot sa spun ca sunt o fire usor de impresionat sau de miscat,dar ceea ce mi se intampla de o luna incoace m-a facut sa rabufnesc ...Scumpul si bunul meu prieten,mai bine spus primul meu copil,desi e un boxer de 10ani...il pot nu-mi asa, pentru ca el a fost primul pui pe care l-am ingrijit si care m-a responsabilizat ...e foarte bolnav...nici nu pot gandi coerent in clipa asta...ma gandesc doar la clipele petrecute impreuna si nu ma pot abtine sa nu plang...noroc ca ambii copii dorm si nu ma vad in ce hal sunt...din septembrie de cand a facut cateva crize alergice si pana azi, cand are deja o tumora sau infectie,nici medicii nu s-au putut pronunta, am trecut prin clipe foarte grele...a ajuns o epava...de la 35kg acum daca are 20kg ...nu stiu de unde are puterea sa se bucure cand ii vorbim,nu stiu cum mai poate sa-i fie mintea la joaca cand lui ii curge sange si puroi pe gura si pe nas ...are fata tumefiata,umflata...uneori evit sa ma uit la el pentru ca stiu ca voi suferi enorm ...am incercat multe antibiotice,am schimbat 2 doctori,am facut radiografii si totusi nimeni nu-i da de cap....in ultima perioada al meu sot vorbeste de eutanasiere,ca poate ar fi bine...sa nu-l mai chinuim,dar eu refuz sa cred ca nu se mai poate face ceva ...cand ma uit in ochii lui si-l vad cat se bucura atunci cand e bagat in seama, ma face sa nu accept despartirea ...saptamana asta cred ca e decisiva...incercam 2 antibiotice,iar daca nu se vad rezultate ....pentru mine va fi o decizie grea

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Trimite reactia ta
Next page
# /5  

maru
Are we there yet?

Posted 03/12/08 @ 17:42 Reply with Quote
gandeste-te ca sufera, daca il iubesti, poti sa il lasi sa sufere?

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/
Back to top

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 03/12/08 @ 18:37 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Il iubesc mult ...acesta e si motivul pentru care nu vreau sa renunt asa usor ...din partea medicilor n-am primit un ultimatum(sotul a fost cu ideea eutanasieri)...ei incearca,iar eu nu vreau sa cred ca ar vrea sa profite de pe urma tratamentelor si analizelor la care este expus ...la radiografii nu a iesit nici o tumora,dar in ciuda acestui fapt el slabeste vazand cu ochii, chiar daca apetitul pentru mancare inca nu i-a fost afectat ...mananca chiar mai mult ca inainte ...are 3 mese pe zi cu hrana gatita(am renuntat la bobite pentru ai facilita masticatia)...o sa incercam un ultim tratament cu 2 antibiotice mai puternice ... daca nici acestea nu au rezultat vizibil intr-o saptamana o sa iau cea mai grea decizie din viata mea ...
Sper ca aceasta decizie sa nu ma afecteze pe viitor si sa-mi dea mustrari de constiinta...

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

ladyJ
membru de baza

Posted 03/12/08 @ 19:06 Reply with Quote
Draga mea,stiu si inteleg durerea ta. E ca si cum ai pierde un membru drag , mai mult decat atat,daca il eutansiezi ai sentimentul ca l-ai omorat cu mana ta..ca poate mai era o sansa, o speranta..poate...

INSA, nu te mai chninui! Daca STII ca sufera, ca-l doare, atunci, poate cea mai buna decizie este sa-l adormiti.E foarte dureros ce spun si imi cer scuze! Vorbeste cu medicul sa-ti spuna CAT sufera, daca sufera, ce dureri ar putea avea...si ce ar fi de facut.Iar daca nu se mai poate face nimic pentru el, adormiti-l! Va dormi usor si fericit, veti fi langa el iar el va fi impacat...se va duce linistit...
Multa multa putere iti doresc!
Back to top

DarkBendis
my other car is a broom

Posted 04/12/08 @ 02:09 Reply with Quote
Offff.. tare rau imi pare...inteleg ce simti, catelul meu s-a dus in primavara si inca nu ma pot gandi la el fara sa plang... avea 12 ani si fusese tare bolnav... s-a stins

Nu stiu unde locuiesti, as sugera sa vezi ce zic cei de la o universitate veterinara, daca ai asa ceva prin zona. Am inteles ca el mananca inca bine... dar slabeste. Nu cumva e si un diabet acolo? Multa putere iti doresc, putere sa ai grija de el ...si putere sa-l lasi sa "plece" daca durerile sunt mari

Te imbratisez

Dark Bendis

35+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 5 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"
Back to top

anangel_lexi
mami de sufletele curate

Posted 04/12/08 @ 16:05 Visit anangel_lexi's Homepage Reply with Quote
Kokiy, te inteleg foarte bine. Sotul meu a avut o catelusa pe care o adora, o avusese de cand avea cateva luni. Era ciobanesc canadian, o rasa care se reproduce foarte greu, din cate am inteles. Dupa singura serie de pui pe care i-a avut, a facut un cancer urat. Mirosea ingrozitor si era plina de bube pe tot corpul, de puroi, de sange. I-au facut tratamente peste tratamente, ani de zile s-au chinuit si ea si ei (sotul si parintii lui), au fost la nenumarati doctori. Ei nu indrazneau nici sa se gandeasca la eutanasiere, dar pana la urma asta le-a recomandat o doctorita. Era toamna si le-a spus ca iarna asta va fi un chin cumplit pentru ea, daca nu o eutanasiaza. Asa ca pana la urma asta au facut, dar cat au plans...nu-ti pot spune. Sotul meu a fost complet daramat o saptamana. Ti-am povestit toate astea pentru ca trebuie sa cantaresti foarte bine situatia. Daca exista o sansa cat de mica sa se vindece, atunci e OK, dar daca nu...oare merita el atata suferinta? E o decizie cumplit de grea, stiu... Pana la urma nimeni nu-ti poate spune ce sa faci, decat tu singura.
Un mare de la noi!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Back to top

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 04/12/08 @ 17:49 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Multumesc pentru incurajari fetelor ...
Incerc sa fiu optimista...il am de la 1 luna, si-l cunosc de cand s-a nascut...il cheama BRUNO si este negru...strabunicul lui a fost pittbul,iar pui rezultati au fost o intamplare nefericita,dar nu a contat acest amestec de rase pentru stapanii iubitori... pun un link unde este impreuna cu baietelul meu http://good-times.webshots.com/photo/2300166740102564205yPeZgY ...mama lui este cateaua fratelui meu si are 13 ani ...el nu a avut probleme de sanatate pana anul acesta ...cand era mic a racit de cateva ori,dar nu a fost nimic grav ...analizele de sange indica o infectie,nu are diabet,iar scaderea in greutate au pus-o medici si pe baza unei tumori ascunse in zona craniului(la radiografi nu se vede)...la facultatea de medicina veterinara ne-au spus sa mergem acum o saptamana,dar din pacate au un program incarcat acolo(cu publicul pana in ora 14) si ne-au spus sa mergem saptamana viitoare in cazul in care nu au rezultat medicamentele administrate acum ...eu sper sa se faca bine ... astazi a latrat(nu s-a mai intamplat de ceva vreme asta) prin curte si a cerut mingea ...

Va multumesc inca o data pentru sprijin si intelegere ...din pacate toate cunostintele,rudele si amicii ma considera putin deplasata si imi trantesc un "da'l incolo ca-i doar un caine, ce cheltuiti atat cu el" incat nu pot avea o discutie la obiect si risc sa ma cert,iar eu nu vreau asta ...

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

Delidana
depecheholic

Posted 04/12/08 @ 21:05 Reply with Quote
Ce catel frumos...multa putere iti doresc, sa iei decizia cea mai buna pentru el, poate ca totusi mai exista o speranta...Cit despre cei care nu te inteleg in situatia asta, probabil ca n-au avut niciodata un animalut de casa si nu-si dau seama cit de mult te poti atasa de ei.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan
Back to top

kokiy
Responsabil cu distractia

Posted 04/12/08 @ 21:32 Visit kokiy's Homepage Reply with Quote
Delidana multumim ...simt ca am mai mult sprijin din partea voastra,prietenele virtuale, decat din partea unor oameni care ar trebui sa fie alaturi de mine in momentele grele ... deja privesc mai limpede in viitor si orice decizie voi lua va fi legata strict de fericirea lui ,nu a mea ...

Va

www.petitiononline.com/laredout/petition-sign.html?" target="_blank">Semneaza petitia LA REDOUTE
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)
Back to top

rhoneea
Sebastien e seful casei

Posted 04/12/08 @ 23:47 Reply with Quote

Iti doresc putere sa iei decizia cea mai potrivita pentru el
Si eu am doi catei un Schnawtzer urias[oscar] si un Cocher spaniol[cora]
Oscar e bolnav ,totul a inceput din 2005 parca cand a inceput sa se scarpine ingrozitor,atat de mult incat ii cadea paru.Initial noi am spus ca are raie.Am fost la cativa medici si toti ne-au spus ca stiu ce are,nu insa si ce.Acum in prezent toata coloana e fara par,pielea parca are solzi si i-au mai iesit si negi.
O data au dato afara pe mama din clinica cu el,nici un dr nu a vrut sa-i faca analize.O data i-au facut o injectie la usa de intrare,fara un control ,fara nimic...
Acum i-am spus mamei sa-i faca niste poze si o sa incerc sa vad daca reusesc ceva .Are deja 7 ani.
Iar Cora cand a nascut 3 puiuti,unu dintre ei a murit langa mine,iar alta era oarba

Of mai Iulia...asa imi curg lacrimile...,ma doar sufletul

Irina lui Pierre-Sebastien nascut la 05.06.07.





Sebastien's age Pictures www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montage
*Miracolul nostru*




**Ramona are nevoie de ajutor**
Back to top

ladyJ
membru de baza

Posted 05/12/08 @ 00:21 Reply with Quote
Iulia, este asa de dureros cand cei de lanaga tine nu iti inteleg durerea...incat ti-e si aiurea sa te arati,sa-ti arati tristetea..Insa cine a avut caine stie despre ce vorbesti.Am vazut barbati in toata firea plangand ca niste copii cand le-a murit cainele(de cele mai multe ori decizie de eutanasiere). Bruno al tau este frumos foc:-)) sa se faca sanatos,mititelul!
Orice ar fi, sa stii ca Bruno a fost, si este fericit in familia voastra.

Ce pacat ca, cainii traiesc asa putin!
Back to top
# /5  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page