Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117319
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54199
3. Bilantz olguta12 48140
4. J D E monica70 38389
5. A murit Laura! craciunitza 29171
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22242
8. Curiozitate! Ana68 21584
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20210
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui flaviutza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
flaviutza
te iubesc pe tine..si tigara de dupa.
Acest mesaj a fost trimis de flaviutza pe data de 12/04/2007 la 01:13 .:. 2632  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
20 ianuarie 2003..iarna cu zapada multa. atat de multa ca ma inghite de-a dreptul. stau si calculez rapid de cat timp nu l-am vazut pe Edu. mult,vreo 6 luni.probabil ca am reusit sa ma misc inainte. nu ca prin zapada asta de tot rahatu . un telefon taraie disperat. iar e aia...ce naiba vrea sa mi-l bage pe gat pe fi-su(probabil vreunu abia iesit din adolescenta cu bube si disperat ) . dar nu-i nimic, de data asta ma duc..o iau si pe mami sa fiu sigura ca ne distram pe cinste. mami nu se abtine sa nu ma sfatuiasca..de bine: daca si de data asta ma faci de ras in public cu nu stiu ce remarca cinica eu nu vin. nu veni , ma pot desfasura in voie..

ca sa nu mai bat campii..sa ajungem la momentul de glorie.sun la usa .deschide un baiat inalt, frumos..da' frumos de pica. timid ma invita inauntru. nu ma asteptam la asta ..bine bine...aranjat aranjat da' e prea frumos. trag aer in piept si ma prepar de atac..care atac se duce pe apa sambetei cand aud...eu sunt L. ea e prietena mea M. el e fratele meu ...breeee...prea multe surprizuri are neamu asta...

ce sa spun..la prima privire nik . nada. niente. si-a turnat putin vin in pahar si m-a intrebat frumos ce vreau sa servesc. tarie. ca sa capat curaj s-o tai cat mai elegant. si el sa vorbeasca. si acum are obiceiul asta..cand are kef de discutii filosofice ia olecuta de vin..

nu stiu cum s-au scurs orele...ceea ce la prima vedere parea o seara demna de discutii cu pretenele s-a transformat in doua ore in revelatia vietii mele.

Finut,cuminte si glumet. un simt al umorului negru al naibii de dezvoltat. inteligent . m-a cucerit cu povestea ultimei aventuri in urma careia parintii hotarasera sa-i gaseasca "una cuminte" sa-l potoleasca. copil de bani gata, cu toate sub bot plecase in Austria sa..cunoasca lumea. fara sa sa spuna nik nimanui.nici macar parintilor.a plecat cu banii de taxa. l-au gasit printr-un lagar din Austria cu mari pile pe la potitie. aia internationala. ma uit la el cum imi povesteste chinuindu-se sa imite vocea mea usor sasaita(defect de vorbire) .Il intreb de ce o face...pai toata viata mi-am dorit sa am o prietena sasaita.

ete na..unu care nu pica pleasca in fata replicilor mele. si totusi..imi place ,intr-un fel diferit de ceea ce stiu eu ca-mi place in general. cu totul altfel. e copil, e ca mine. zambeste in coltul gurii timid si are maini frumoase si cuminti. stau la ele acasa, adica sub masa chinuind un bat de chibrit.

spuneam ca am avut o revelatie. era prima data in viata cand am simtit instantaneu ca pot sa fiu eu insumi din prima clipa. ca sunt in siguranta totala langa el. am simtit nu stiu cum,instinctual.si nu stiu de ce , a fost prima data cand nu am mai facut vreo comparatie intre el si...alt el. am simtit in zilele urmatoare un gust al libertatii pe care nu-l stiam. o excursie pe munte, cu altii ca noi..o betie mika studenteasca , in timpul careia a reusit sa se urce pe o stanca (beat,evident) si m-a bagat in sperieti..l-am dat jos cu ajutor si l-am strans luung in brate ..te iubesc mai prostutule..nu muri dintr-o prostie..te iubesc pe tine si ..tigara de dupa..de dupa cort,ce credeai ? e ultima nu mai avem....

Alexia 02.05.2004(filmulete)
mami si Ale

Trimite reactia ta
 

liliana29s
Traversam Neverland

Posted 12/04/07 @ 14:24 Reply with Quote
Credeam ca ....

Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).
Dan Mihai

Back to top

DOR
membru incepator

Posted 14/04/07 @ 16:05 Reply with Quote
Ha-ha-ha,
Ne-ai tras tzeapa...of course, ca am intrat sa citesc cu nesatz...tzigara de dupa...e tzeapa. Desi, poate intre timp ati savurat-o...tzigara, evident.
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 22/11/07 @ 11:23 Reply with Quote


MONI SI DIANA (01.01.2006)

www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI
"Cand te ocupi prea mult de defectele altora, n-ai timp sa le indrepti pe ale tale."
Jean de la Bruyere

Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj