Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54155
3. Bilantz olguta12 48111
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29131
6. Un nou inceput...(2) danangie 27524
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21570
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20179
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20146

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
chestii amuzante
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 06/03/2007 la 21:59 .:. 7625  vizionari .. Exista 4 raspunsuri la acest anunt
Omul e o fiinta uimitoare! Daca ii vei spune ca pe cer sunt 100648600476 de stele, el te va crede. Dar daca pe un scaun din parc e scris ca e vopsit, el numaidecat va pune degetul sa vada dac#259; e adevarat.

Tat#259;, adresa se scrie cu un „s” sau cu doi?
- Cu trei de „W”, fiule

Ce faci cand sotiei tale i-a disparut vocea? Vii acasa la 3 noaptea si vezi tu...

Pe un santier trebuie sa vina o comisie. Seful de santier le spune lucratorilor: orice s-ar intampla, sa va purtati ca si cum asa ar trebui sa fie. Apare comisia, se plimba aia pe acolo, la un moment dat se aude un zgomot asurzitor: se prabusise un perete. Unul dintre muncitori, cu un zambet multumit, se uita la ceas si zice: Zece treizeci. Suntem in grafic, shefu!


Se intampla uneori sa vii obosit acasa, sa iti deschizi o bere si sa o bei in fata televizorului. La un moment dat, suna telefonul si o voce tipa la tine: ai luat de mancare? Ti-ai luat camasile de la curatat? Vezi ca trebuie sa pleci la gara sa o iei pe mama! Vasile! De ce nu spui nimic, Vasile?
Dar tu nu esti Vasile, esti Ion si esti atat de fericit...

Excursie la o statie atomo-electrica. Dupa un perete de sticla, doi tipi imbracati in costume de protectie, scot cu atentie un tub mic dint-un container. Un tip intreaba ghidul:
- Nu va suparati, dar ce ar fi daca ar scapa tubul?
- In principiu.. nimic, pe o raza de vreo 200 de km

Doua blonde merg in padure dupa brad. Merg ele o ora, doua. trei... la un moment dat, una dintre ele zice: eu am obosit, m-am saturat! Taiem primul brad, chiar daca nu e impodobit!


Cica in Oceanul Pacific exista un hibrid intre rechin si pestisorul de aur. Indeplineste ultimele 3 dorinte.

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
 

notquiteso
membru junior

Posted 08/03/07 @ 22:07 Reply with Quote
ok, recunosc cu mana pe inima: nu sunt deloc amuzante chestiile astea. Numai ca eu eram atat de obosita si dupa o perioada atat de plina de stres, incat as fi ras si daca imi arata cineva degetul.

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

carolada
membru junior

Posted 08/03/07 @ 23:44 Reply with Quote
ba mie mi s a parut amuzantmai scrie,eu citesc

carolada

www.camping-kasern-salzburg.com
Back to top

J G
pescarus

Posted 09/03/07 @ 00:20 Reply with Quote
Sunt super fun, am ras rau de tot!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 09/03/07 @ 09:28 (Edited 09/03/07 @ 10:04) Reply with Quote
Da? Atunci poftim:

Un grup de politisti se aduna in jurul sefului lor.
-atentiune-zice sefu'- incepem operatiunea! Potriviti-va ceasurile. E 11:48. Pentru cei cu ceasuri digitale: betisor, betisor, scaunel, om de zapada.

Mama Mariei striga peste gardul curtii:
- Marie, ia mai lasa-l odata pe Ion si vino acasa.
- Bine, mama, il mai las o data si vin.

Un troleu. Ultima statie. Un politist vede un student a adormit, iar pe genunchi o carte: "Teoria campului magnetic". Politistul il trezeste pe student si ii spune:
- Scoala, agronomule, am ajuns...

Anunt la radio intr-un supermarket: "Soferul BMW-ului seria 7, culoare neagra cu numarul 001, parcat langa un Fierrari rosu! Luati-va, va rog, ligheanul, eu nu pot deschide usa!!!"

Sotia a plecat in deplasare. Sotul il scoala pe copil si il duce la gradinita. Vin in una, dar acolo li se spune:
- Nu e copilul nostru!
Plec in alta - aceeasi poveste. Urca in masina, merg... Copilul spune:
- Tata, inca o gradinita si eu voi intarzia la scoala!

Ce faci, cand vezi o tipa frumoasa?
- O downloadez.

O pana extraordinara pe un bulevard, se astepta de jumatate de ora coloana Presedintelui Bush. Un sofer se da jos din masina si se apropie de un grup de alti soferi:
-ce se intampla?
-Presedintele a fost luat ostatic, teroristii cer 3 milioane de $, daca nu, ii dau foc. Noi incepem sa strangem care cat poate.
-si cat ati strans pana acum?
-20 de litri.

Pe o corabie ce se scufunda, unul din pasageri intreaba pe capitan:
- Suntem departe de pamant?
- Nu departe, un kilometru.
- Dar in ce directie?
- Verticala...


POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj