chestii amuzante

chestii amuzante | Autor: notquiteso

Link direct la acest mesaj

Omul e o fiinta uimitoare! Daca ii vei spune ca pe cer sunt 100648600476 de stele, el te va crede. Dar daca pe un scaun din parc e scris ca e vopsit, el numaidecat va pune degetul sa vada dac#259; e adevarat.

Tat#259;, adresa se scrie cu un „s” sau cu doi?
- Cu trei de „W”, fiule

Ce faci cand sotiei tale i-a disparut vocea? Vii acasa la 3 noaptea si vezi tu...

Pe un santier trebuie sa vina o comisie. Seful de santier le spune lucratorilor: orice s-ar intampla, sa va purtati ca si cum asa ar trebui sa fie. Apare comisia, se plimba aia pe acolo, la un moment dat se aude un zgomot asurzitor: se prabusise un perete. Unul dintre muncitori, cu un zambet multumit, se uita la ceas si zice: Zece treizeci. Suntem in grafic, shefu!


Se intampla uneori sa vii obosit acasa, sa iti deschizi o bere si sa o bei in fata televizorului. La un moment dat, suna telefonul si o voce tipa la tine: ai luat de mancare? Ti-ai luat camasile de la curatat? Vezi ca trebuie sa pleci la gara sa o iei pe mama! Vasile! De ce nu spui nimic, Vasile?
Dar tu nu esti Vasile, esti Ion si esti atat de fericit...

Excursie la o statie atomo-electrica. Dupa un perete de sticla, doi tipi imbracati in costume de protectie, scot cu atentie un tub mic dint-un container. Un tip intreaba ghidul:
- Nu va suparati, dar ce ar fi daca ar scapa tubul?
- In principiu.. nimic, pe o raza de vreo 200 de km

Doua blonde merg in padure dupa brad. Merg ele o ora, doua. trei... la un moment dat, una dintre ele zice: eu am obosit, m-am saturat! Taiem primul brad, chiar daca nu e impodobit!


Cica in Oceanul Pacific exista un hibrid intre rechin si pestisorul de aur. Indeplineste ultimele 3 dorinte.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

ok, recunosc cu mana pe inima: nu sunt deloc amuzante chestiile astea. Numai ca eu eram atat de obosita si dupa o perioada atat de plina de stres, incat as fi ras si daca imi arata cineva degetul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

ba mie mi s a parut amuzantmai scrie,eu citesc

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Sunt super fun, am ras rau de tot!

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Da? Atunci poftim:

Un grup de politisti se aduna in jurul sefului lor.
-atentiune-zice sefu'- incepem operatiunea! Potriviti-va ceasurile. E 11:48. Pentru cei cu ceasuri digitale: betisor, betisor, scaunel, om de zapada.

Mama Mariei striga peste gardul curtii:
- Marie, ia mai lasa-l odata pe Ion si vino acasa.
- Bine, mama, il mai las o data si vin.

Un troleu. Ultima statie. Un politist vede un student a adormit, iar pe genunchi o carte: "Teoria campului magnetic". Politistul il trezeste pe student si ii spune:
- Scoala, agronomule, am ajuns...

Anunt la radio intr-un supermarket: "Soferul BMW-ului seria 7, culoare neagra cu numarul 001, parcat langa un Fierrari rosu! Luati-va, va rog, ligheanul, eu nu pot deschide usa!!!"

Sotia a plecat in deplasare. Sotul il scoala pe copil si il duce la gradinita. Vin in una, dar acolo li se spune:
- Nu e copilul nostru!
Plec in alta - aceeasi poveste. Urca in masina, merg... Copilul spune:
- Tata, inca o gradinita si eu voi intarzia la scoala!

Ce faci, cand vezi o tipa frumoasa?
- O downloadez.

O pana extraordinara pe un bulevard, se astepta de jumatate de ora coloana Presedintelui Bush. Un sofer se da jos din masina si se apropie de un grup de alti soferi:
-ce se intampla?
-Presedintele a fost luat ostatic, teroristii cer 3 milioane de $, daca nu, ii dau foc. Noi incepem sa strangem care cat poate.
-si cat ati strans pana acum?
-20 de litri.

Pe o corabie ce se scufunda, unul din pasageri intreaba pe capitan:
- Suntem departe de pamant?
- Nu departe, un kilometru.
- Dar in ce directie?
- Verticala...


Mergi la inceput