Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54153
3. Bilantz olguta12 48110
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29130
6. Un nou inceput...(2) danangie 27524
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21570
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20178
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20145

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
Ma transform
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 21/08/2006 la 13:31 .:. 5870  vizionari .. Exista 17 raspunsuri la acest anunt
Ma transform. Nu, nu ca in Kafka..adica ba da. Viata mea va fi alta de acum incolo, iar eu va trebui sa invat sa ma descurc. Luni de zile am umblat cu bratele vinete, cu venele sparte de sus pana jos.. se uitau vanzatorii la mine: uite si drogata asta.. Si eu eram slaba, incercanata si atat de infometata..Se citea disperarea in ochii mei, mancam grisine si beam apa, si tanjeam dupa munti de cartofi prajiti, ciocolata, as fi mancat orice, orice, chiar si de la Mc. Alergam noptile la spital, ziua asteptam cu sufletul la gura ca vreun incapabil sa-mi spuna ca eforturile mele, ca tarasul meu prin sticla pisata a zecilor de fiole, e complet inutil. Asteptam tot timpul raspunsuri pe coridoare care miroseau a urina si a clor, mi-era sila sa ma sprijin de pereti, cu toate ca ma clatinam pe picioare, si speram. In fiecare dimineata ma trezeam senina pt o fractiune de secunda, dupa care imi aduceam aminte, si-mi spuneam ca alcoolicii: macar astazi, sa rezist si astazi...
Sa nu pierd copilul astazi, sa trecem si de ziua asta..
Acum mai avem putin. Si in fiecare zi, aceeasi rugaciune: nu astazi, sa trecem si de ziua asta, si mai vedem. Asa, puiul mamei, n-o mai trage pe mami de buric, ca doare, iubirea mea. Lasa ficatelul mamei in pace, sufletel, haide, uite ca a venit tati si e randul lui sa te alinte pana adormi..Si vad cum burta mi se oduleaza sub palmele iubitului, si stiu ca acolo e spatele si funduletul puiului nostru, care cauta atingerea tatalui. Si se lasa pupata si alintata pana adoarme.. iar noi zambim tamp, ne uitam unul la altul cu ochii umezi, ca atunci cand am vazut-o pentru prima data. Avea 4 mm si inimioara ii batea cu putere, am vazut cum ii cresteau mugurasi de manute si picioruse, pe urma am vazut-o sugandu-si degetelul, stim ca doarme ca mine, cu manutele la ochi, am vazut-o zambind si privind cu atentie in jur cand stia ca vorbesc cu ea, si mai stim ca nici unul dintre noi nu a iubit vreodata mai mult ca acum.
Ma transform. Am acum 4 maini si 4 picioare, 2 capete si o gramada de lucruri noi de simtit si de trait.

Trimite reactia ta
Next page
# /2  

Elise
adrift :)

Posted 21/08/06 @ 14:05 Reply with Quote
ce frumos!

Elise
Back to top

papadie
Umbra unui neuron

Posted 21/08/06 @ 14:38 Reply with Quote
cea mai frumoasa declaratie de dragoste

__________________________

Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush
Back to top

iren
Sadicä, dar nu ma tratez

Posted 21/08/06 @ 16:07 Reply with Quote
Tare frumos

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Back to top

Nora
Mami de Andrei si Victor

Posted 21/08/06 @ 16:09 Reply with Quote
Mi-au dat lacrimile! Multa sanatate si nastere frumoasa!

Nora
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 21/08/06 @ 16:56 Reply with Quote
Multumesc. Ii spuneam unei prietene, cred ca era de Craciun, ca m-as tara si prin sticla pisata numai sa imi dea Dumnezeu bucuria de a fi mama. Si uite ca dorinta mi s-a indeplinit. O sa fiu mama, si de tarat m-am tarat prin sticla pisata a zecilor de fiole de injectii...Nu credeam ca dorintele se indeplinesc chiar mot-a-mot :)
Aveti grija ce va doriti
Back to top

sofia_misicu
membru junior

Posted 21/08/06 @ 22:28 Reply with Quote
Da si cicatrice frumoasa o sa ai!

Nuka si Mama la Nuka
Back to top

Claudelu
Cuscra lu' Rayuela

Posted 21/08/06 @ 23:17 Reply with Quote
Back to top

khristin
La vie est belle

Posted 21/08/06 @ 23:44 Visit khristin's Homepage Reply with Quote
Frumoasa transformare

Cristina


noi si poze mai noi
Back to top

olguta12
Voi invinge!

Posted 22/08/06 @ 18:23 Visit olguta12's Homepage Reply with Quote
Ti-am simtit durerea si teama, si fericirea si bucuria. Am trecut si eu prin asta...nu o data...din pacate:(.
Dupa 6 incercari, cum spun americanii "7 is the lucky number"...
De fiecare data cand ma uit la "galushca" noastra (deoarece am "botezat-o" asa de cand s-a nascut), realizez cat de norocosi sintem, cei care reusesc sa devina parinti.
Nu-ti pot dori- atit tie cat si familiei tale- decat toata fericirea si dragostea posibila. Si atunci cand o sa sparga un geam sau cand o sa dea foc la covorul persan, sau cand o sa traga pisica vecinului de coada, nu uita cat de norocoasa esti:)



olguta12
Back to top

Happiness_4_us
Mamica stelelor A&M !

Posted 22/08/06 @ 18:58 (Edited 22/08/06 @ 18:59) Reply with Quote
Impresionant!


Nana Motoc

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."
Back to top
# /2  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page