Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117207
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53983
3. Bilantz olguta12 47952
4. J D E monica70 38189
5. A murit Laura! craciunitza 29022
6. Un nou inceput...(2) danangie 27425
7. scrisoare catre mama Picasso 22140
8. Curiozitate! Ana68 21484
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20052

post an entry in your weblog   Jurnalul lui craciunitza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
craciunitza
Inima
Acest mesaj a fost trimis de craciunitza pe data de 08/03/2006 la 14:06 .:. 8590  vizionari .. Exista 35 raspunsuri la acest anunt
Testul de sarcina a iesit pozitiv.

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /4  

craciunitza
doamna Gabi

Posted 26/05/06 @ 17:34 (Edited 17/09/08 @ 17:25) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 29/05/06 @ 15:06 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Am uitat sa-ti spun ca doctorita are aceeasi boala, o cara in spate de la 18 ani. Tocmai de aceea s-a facut doctorita de specialitatea asta. Ne-am inteles din priviri, stii senzatia aceea cand gura vorbeste ceva si ochii intaresc vorbele? Asa ne-am inteles, ca doua suflete partase la aceeasi suferinta. Stii ca de anul trecut ma bate gandul sa fac o asociatie pentru cei suferinzi ca mine, apoi am abandonat ideea pentru ca - imi imaginam - inebunesti sa vezi altii care sufera ca tine. Oficial, in lume, suntem 2 milioane. In Romania nu exista nici o asociatie cu un astfel de obiect de activitate.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

april
floare de cires

Posted 29/05/06 @ 15:27 Reply with Quote
o facem craciunitza.....asociatia, si mie mi-ar fi mai usor...cel putin asa cred.
Cand te-am cunoscut si am vazut ca exista oameni care inteleg prin ce trec eu am simtit ca nu sunt singura. Parca aveam mai multa putere sa lupt.
Problema mea acum e, ca eu am o fetita care va mosteni boala, probabil, dupa cum spuneai tu. Imi pare rau pentru ea, daca as putea as vrea sa iau eu de doua ori boala decat sa treaca saracutza prin ce trec eu, si mama mea.........
Eu nu pot ca tine sa valsez....dar poate bunul Dumnezeu o va feri .....sper din tot sufletul. Nu stiam ca se mosteneste. Pacat. Preferam sa duc singura crucea.
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 29/05/06 @ 15:33 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
april, pazeste-o pe Andrada asa cum ti-a transmis doctorita, e mica si o poti feri.
Si adu-o aici sa faca testele, macar te linistesti.
Cat despre noi... Doamne ajuta!

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 05/06/06 @ 12:15 (Edited 05/06/06 @ 12:16) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Doar tu

Clipa in care te-am cunoscut era de primavara
Iar natura ce-a renascut era in ochii tai si m-a mangaiat
Dorul tainic ce-astepta sa zboare in calea mea.

Doar tu vei fi mereu lumina si dragostea mea
Eu voi veni din nou la tine.

Doar tu,
Doar tu esti iubirea mea!
Doar tu,
Doar tu esti iubirea mea!
Numai tu,
Doar tu esti iubirea mea
Numai tu, doar tu vei fi mereu...

Pana si luna atunci ne-a zambit cu a ei raza fierbinte
In lumina ne-a poleit ca o flacara singur sub clestar
Ne-a unit o speranta si totul va-ncepe iar.

Doar tu vei fi mereu lumina si dragostea mea
Eu voi veni din nou la tine.

Doar tu,
Doar tu esti iubirea mea!
Doar tu,
Doar tu esti iubirea mea!
Numai tu,
Doar tu esti iubirea mea
Numai tu, doar tu vei fi mereu...
Doar TU!

La multi ani!


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

april
floare de cires

Posted 05/06/06 @ 14:37 (Edited 05/06/06 @ 14:38) Reply with Quote
La multi ani lui Mihai!
Sa-ti traiasca sotiorul. Si tu pe langa el.
Tot binele din lume si sa fiti fericiti mereu.


www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 19/07/06 @ 16:24 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Aseara - Ce bine ca e seara, sa vina noaptea sa dorm, sa nu mai indur. Nu mai stiu de cati ani trag de mine, cati sa fie, cinci, poate sase? Sunt zile cand ma simt chiar bine, apoi vine o dimineata gri cand boala loveste, ma inarmez cu rabdare, ma repliez interior si lupt. Cati dintre voi puteti trai permanent cu durere, nu numai cu durere, cu durere si cu gandul ca nu va trece niciodata, cati? Eu pot asta de cativa ani. Am avut, iarasi, trei zile grele, si ce daca e seara?, maine incepe cu trezirea, am cateva secunde linistite inainte ca sistemul nervos sa reintre in alerta, in astea cateva secunde ma relaxez de atatia ani, de cand deschid ochii si pana imi spun "e zi". Atat dureaza linistea mea. Am in sertar un dosar plin de analize si chitante, un dosar pregatit pentru a trage la raspundere pe cei care si-au batut joc de mine, cei care ma injectau in cap, cu ace de 10cm, contra unei sume deloc neglijabila, gramezi de bani aruncati pe tratamente inventate, pentru orgoliul lor, pentru neputinta de a recunoaste ca habar n-au ce sa-mi faca. Nu m-am uitat in dosar de multa vreme, nu pot sa-mi aduc aminte calvarul, stiu ca e acolo si gata, ieri am fost pe marginea prapastiei, azi pasesc tremurand catre viata, cum va fi maine? Azi sunt tanara, am putere sa lupt, maine voi avea norocul asta?
Scrie!
Da, scriu, m-am oprit de teama, prea curgeau cuvintele, prea se-nvartea lumea la picioarele mele, prea stiam ce se va-ntampla. Ma joc de-a viata.

Nu certati copiii cand viseaza!

Mitele iubitele

Back to top

april
floare de cires

Posted 20/07/06 @ 15:09 (Edited 20/07/06 @ 15:11) Reply with Quote
sunt si eu aici, langa tine, suntem doua, poate e mai usor asa.....si mai sunt multi/multe ca noi, dar, din pacate, cei DE LANGA NOI nu prea ne pot intelege suferinta.....si, nici nu as vrea sa o SIMTA asa cum o simtim noi, zi de zi, ceas de ceas, secunda de secunda........

e greu....cateodata "cad", apoi "ma ridic".....si asta pana la ultimele noastre secunde.....
tu m-ai sprijinit cand eu eram JOS....vreau si eu sa te sprijin acum.........
copiii sunt linistea noastra.....
.....zambeste....maine poate fi mai rau.
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 29/07/06 @ 11:33 (Edited 17/09/08 @ 17:25) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 03/08/06 @ 01:02 (Edited 17/09/08 @ 17:26) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Back to top
# /4  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page